NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Mamiński: Zysk Przewozów Regionalnych wyniesie 50 milionów

| Jakub Madrjas 08.12.2016 139

Mamiński: Zysk Przewozów Regionalnych wyniesie 50 milionów
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Prezes spółki Przewozy Regionalne Krzysztof Mamiński ma już pewność, że spółka osiągnie w tym roku dodatni wynik finansowy na wszystkich rodzajach działalności.
O planowanym na ten rok dodatnim bilansie z działalności prezes Krzysztof Mamiński informował w wywiadzie z miesięcznikiem „Rynek Kolejowy” kilka miesięcy temu. Jak poinformował wczoraj, ma już pewność, że te przewidywania sprawdziły się. – Będzie to pierwszy rok w piętnastoletniej historii spółki zakończony dodatnim wynikiem finansowym – ogłosił.

Jak podkreślił prezes, spółka przyniesie dodatni wynik na wszystkich rodzajach działalności, a działalność gospodarcza przyniesie zysk na poziomie ok. 50 milionów złotych. Dokładne wyniki zostaną ogłoszone tradycyjnie w marcu. Mamiński podkreślił znaczenie prowadzonego programu restrukturyzacji oraz podpisywanych umów wieloletnich z marszałkami województw na przykładzie ostatniego, czteroletniego kontraktu z województwem zachodniopomorskim na kwotę 320 milionów złotych. – To daje nam stabilność pracy – podkreślał dodając, że umowa przewiduje też szkolenia dla pracowników, zapewnienie rezerwy obiegowej czy punktów utrzymania.

Do podpisania zostały jeszcze umowy wieloletnie z województwem łódzkim, dolnośląskim i małopolskim. Jak poinformował Mamiński, ze wszystkimi trzema samorządami trwają zaawansowane rozmowy na temat trzyletnich kontraktów.

Rośnie liczba pasażerów

Jako kolejny czynnik, który pozwolił na poprawę wyniku spółki, prezes PR wskazał wzrost liczby pasażerów (pisaliśmy o tym tutaj). – Ostatnie dane Urzędu Transportu Kolejwego potwierdzają istotny wzrost liczby pasażerów o rząd 2,3 mln osób. Klient dostrzega, że się zmieniamy, a potwierdzeniem tego będzie dla niego nowa marka konsumencka – mówi szef należącego do ARP i samorządów przewoźnika. O nowej marce PR można przeczytać tutaj.

Udana restrukturyzacja

W jakim stopniu na dodatnim wyniku zaważy rozpoczęty jeszcze za poprzedniego zarządu program restrukturyzacji? – Obecny zarząd nie przypisuje sobie wszystkich zasług, to byłoby nieuczciwe – zaznacza Mamiński, który pozytywnie ocenia przygotowany wcześniej program. – Przyspieszyliśmy pewne elementy programu, ale restrukturyzacja to proces ciągły, który kontynuujemy. Nie wypełniliśmy tylko jednego punktu – drastycznego ograniczania przewozów – podkreślił.

Ostatnim ważnym elementem poprawy wyników PR były oszczędności. Poproszony o podanie przykładów, prezes Mamiński wskazał przede wszystkim na konsulting. – W planie na 2016 rok zapisane było wydanie aż 17 milionów złotych na usługi doradcze i konsultingowe, a my wydamy na nie około 6 milionów. To duża oszczędność. Kolejne kilka milionów złotych oszczędziliśmy na zakupie materiałów i usług zewnętrznych – podsumował prezes Mamiński.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS