NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

LHS przygotowuje się do przejęcia Euroterminalu

| Jakub Madrjas 13.10.2017 49

LHS przygotowuje się do przejęcia Euroterminalu
Fot. Mostostal Warszawa
Spółka PKP LHS poszukuje wykonawcy biznesplanu dla nabycia udziałów w Euroterminalu Sławków.
”Euroterminal Sławków" jest terminalem logistycznym usytuowanym na styku najdalej na zachód wysuniętego odcinka linii kolejowych o szerokim rozstawie toru (1520 mm) i linii normalnotorowej (1435mm). Spółka powstała w kwietniu 2010 r. na bazie funkcjonującego od 2004 r. Oddziału Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa. Udziałowcami "Eurtoterminala Sławków" są spółki CZH, PKP Cargo oraz PKP LHS.

W czerwcu tego roku prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński zapowiedział starania o to, żeby spółki z grupy PKP były jedynym właścicielem Euroterminala w Sławkowie. Analizowane są również koncepcje przedłużenia linii LHS, która kończy bieg właśnie w Euroterminalu.

Teraz spółka PKP LHS przystępuje do pierwszego kroku w realizacji tego planu. Spółka organizuje zapytanie o informację (RFI) na opracowanie biznes planu przedsięwzięcia polegającego na nabyciu przez PKP Linię Hutniczą Szerokotorową udziałów w kapitale zakładowym spółki Euroterminal Sławków.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS