NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Janusz Malinowski nowym prezesem ŁKA

| inf. pras. 30.06.2017 79

Janusz Malinowski nowym prezesem ŁKA
fot. ŁKA
Rada Nadzorcza Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej 30 czerwca powołała Janusza Malinowskiego – dotychczasowego członka zarządu – na stanowisko prezesa spółki. Andrzej Wasilewski, któremu zakończyła się kadencja, objął funkcję członka zarządu.
Andrzej Wasilewski pełnił funkcję prezesa zarządu od marca 2013 roku. Przygotował spółkę do rozpoczęcia działalności przewozowej w czerwcu 2014 roku. Nadzorował dostawę pojazdów i budowę zaplecza technicznego ŁKA. Odpowiadał za kwestie techniczno-eksploatacyjne, informatyczne oraz bezpieczeństwo i jakość przewozów.

– Dzięki jego staraniom spółka jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. W okresie sprawowanej kadencji ŁKA otrzymała wiele prestiżowych nagród m.in. Nagrodę Specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego, Lokomotywę Rynku Kolejowego 2015 w kategorii Nowi przewoźnicy, Polską Nagrodę Innowacyjności 2015. Od 1 lipca obejmie stanowisko członka zarządu – informuje rzecznik prasowy spółki.

Janusz Malinowski na stanowisku członka zarządu ŁKA pracował od lipca 2015 roku, był odpowiedzialny za politykę handlową i inwestycje rozwojowe, w tym w szczególności taborowe spółki. Nadzoruje realizację kontraktu na dostawę czternastu pojazdów Impuls II firmy Newag oraz związany z tym projekt rozwoju siatki połączeń przewoźnika. W 2016 r. wdrożył weekendowe połączenia ŁKA Łódź – Warszawa oparte na jednym bilecie kolejowym i komunikacji miejskiej w Łodzi i Warszawie. Jest współautorem udanej integracji biletowej i informacji pasażerskiej ŁKA i miasta Łódź. Jest absolwent Politechniki Radomskiej na wydziale transportu i Politechniki Warszawskiej z zakresu zarządzania w transporcie kolejowym. Z koleją związany od 30 lat. W latach 2011-2014 był członkiem zarządu i prezesem PKP Intercity, gdzie wdrażał największe inwestycje taborowe PKP o wartości ponad 5,5 mld złotych, m.in. zakup pociągów Pendolino. Prywatnie interesuje się historią Polski i piłką nożną. Żonaty, ma jedną córkę.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Łódź (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Łódź (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS