NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

ECM z najtańszą ofertą na nadzór nad modernizacją "siódemki"

| Jakub Madrjas 15.09.2016 54

ECM z najtańszą ofertą na nadzór nad modernizacją "siódemki"
Fot. Mateusz Włodarczyk, CCA-SA
Termin modernizacji linii z Warszawy do Lublina zbliża się wielkimi krokami. PKP PLK udało się otworzyć oferty w przetargu na nadzór nad pracami. Chętnych jest osiem podmiotów.
Przetarg na nadzór nad robotami budowlanymi na linii nr 7 na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin PKP PLK ogłosiła w kwietniu. Jednak ze względu na wielokrotne zmiany w ogłoszeniu, oferty udało się otworzyć dopiero teraz. Ostatnia modyfikacja specyfikacji nastąpiła zresztą na dwa dni temu, ale zarządca infrastruktury stwierdził, że zmiana nie była na tyle istotna, aby ponownie przesunąć termin składania ofert. Dlatego dziś poznaliśmy firmy, które wzięły udział w postępowaniu.

Są to: ZBM Inwestor zastępczy, który zaoferował kwotę 43 mln zł brutto, konsorcjum Drogowa Trasa Średnicowa–MP Mosty (49,8 mln zł brutto) Karox (39 mln), TPF–Getinsa (47,8 mln), Kolmen–Hamilton (64,9 mln) Safage (42,8 mln) MGGP (42,9 mln) oraz ECM Group, która przedstawiła najtańszą, wartą 29 540 168,94 złotych ofertę. Ze względu na to, że wszystkie firmy złożyły takie same oferty w kryteriach pozacenowych, cena będzie tu decydująca. Kosztorys inwestorski wynosi 58 mln złotych.

Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina ma trwać od 2017 do 2020 roku. Ze względu na duży zakres prac, PLK po ogłoszeniu przetargu zdecydowała o podziale przetargu na wykonawstwo. Przetarg jeszcze się nie skończył, na razie wiemy, że wpłynęło siedem wniosków. Linia podczas remontu będzie prawdopodobnie okresowo zamykana.

Na razie zarządca infrastruktury przygotowuje objazdy. Będą prowadzić głównie linią nr 30, a częściowo - jeszcze bardziej naookoło - linią nr 66. PKP Intercity zamawia już lokomotywy spalinowe do obsługi niezelektryfikowanej linii objazdowej przez Parczew.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Lublin (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Lublin (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS