NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Czesi chcą wynająć IC lokomotywy do objazdów "siódemki"

| Jakub Madrjas 15.09.2016 136

Czesi chcą wynająć IC lokomotywy do objazdów "siódemki"
Fot. PLKristof, CC-BY-SA 3.0
PKP Intercity ma jednego chętnego do dzierżawy lokomotyw spalinowych do realizacji objazdów linii Warszawa – Lublin przez Parczew. To České Dràhy.
Jak już informowaliśmy, PKP Intercity w lipcu ogłosiło przetarg na dzierżawę 7 lokomotyw z napędem spalinowym przystosowanych do prowadzenia pociągów pasażerskich. Jak wyjaśniła "Rynkowi Kolejowemu" spółka, będą one dedykowane właśnie do prowadzenia pociągów Warszawa – Lublin objazdem przez Lubartów. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj.

Wczoraj zapytaliśmy przewoźnika, jak przebiega postępowanie w tej sprawie. – Przetarg na dzierżawę siedmiu lokomotyw spalinowych jest postępowaniem dwuetapowym. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu minął 22 sierpnia 2016. Wniosek złożyły České Dràhy, obecnie trwa jego analiza i ocena – poinformowało nas biuro prasowe spółki. Wkrótce powinniśmy zatem poznać decyzję przewoźnika w sprawie wynajmu.

Tymczasem PKP PLK przygotowuje kolejny etap poprawy parametrów linii, którymi pociągi ominą modernizowaną linię nr 7 Warszawa – Lublin. Na odcinku Lubartów – Parczew linii nr 30 w kilka miesięcy ma powstać blokada liniowa i nowe urządzenia sterowania. Piszemy o tym tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Lublin (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Lublin (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS