NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Znamy nazwisko nowego członka zarządu PKP Intercity

| jm, Rynek Kolejowy 22.07.2014 259

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-07-22 13:07:20 Autor: Tubylec
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cytat:
" Związane jest to z utworzeniem nowych biur: m. in. strategii i produktu, restrukturyzacji i zarządzania projektami, kanałów zdalnych, czy analiz i kontrolingu operacyjnego."

Jeszcze malo tych biur?!

A w necie tyle dobrych pomyslow, tylko brac garsciami za darmo:-)

Nawiasem mowiac, czekam na opinie o nowym czlowieku, dobry?
Drugi nawias; podobno IC ma zysk?
Prawdziwy czy kreatywny?
2014-07-22 13:27:35 Autor: R
---.199.198.19
W innej spółce, w której już wprowadzono taką pionizację jedynym jej efektem jest wzrost ilości tabel do wypełnienia. Zbierane są dane z kategorii ile razy Janek podrapał się prawą ręką, a ile lewą i jak ten proces zoptymalizować.
2014-07-22 13:27:37 Autor: PS
---.dynamic.chello.pl
"Bezpieczenstwo" rozumiane jako czysto operacyjny nadzor nad bezpieczenstwem czy jako zarzadzanie bezpieczenstwem (SMS)?

Jezeli to pierwsze to rozumiem, natomiast jezeli to drugie to w swietle zadan SMS-a bezpieczenstwo powinno byc bezposrednio "podpiete" pod prezesa.
2014-07-22 13:28:53 Autor: #
---.adsl.inetia.pl
Czy po utworzeniu tych wszystkich biur zostaną jeszcze z dotacji jakiekolwiek środki na uruchomienie chociaż jednego pociągu niebędącego pendolino?
2014-07-22 13:34:58 Autor: iza mirafiori&zula bomba
---.dynamic.chello.pl
Prima aprilis w środku lata? Nie. To budowa muru z 7 dyrektorów wykonawczych dla odgrodzenia niekompetentnego Zarządu, od dyrektorów biur,naczelników itd. Nowo powstałe biuro restrukturyzacji i zarządzania projektami z pewnością przedłoży rekomendację dla utworzenia kolejnych kluczowych stanowisk:

- Dyrektora wykonawczego ds. zakupu marchewek
- Dyrektora wykonawczego ds. koordynacji nieskoordynowanego kalendarza spotkań prezesa
- Dyrektora wykonawczego ds. porannych kroplówek prezesa
- Dyrektora wykonawczego do wykonywania wykonań.

Co za bagno!
2014-07-22 13:43:41 Autor: jebator
---.209.27.238
Akurat Pan Rybotycki wydaje się dobrym nabytkiem dla IC, ale poza nim na Spółkę spadł "desant" młodych wilków z przeładowanych departamentów PKP S.A., którzy z miejsca otrzymali dobrze płatne stanowiska dyrektorskie (dyr. biura, dyr. projektu, dyr. wykonawczy itp.). Oj, przybędzie tabelek i raportów... W centrali sprawozdawczość już dawno zaczyna górować nad realną pracą.
2014-07-22 14:01:05 Autor: zdzicho
---.209.24.4
A ja proponuję utworzyć jeszcze biuro d/s jakości kurzu.
Co się już dzieje w tej spółce, to normalnie ręce i nogi opadają.
2014-07-22 14:35:21 Autor: Wywiad gospodarczy
---.tktelekom.pl
Ten pan popracuje kilka miesięcy a potem usłyszymy o nim, że jest w DB. W ten sposób IC zatonie jak titanic.
2014-07-22 14:40:54 Autor: Kolejarzyk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe kto na to wszystko zarobi?
Pewnie, że kierownicy, maszyniści itp. (ROBOTNICY)
Mam pytanko do tych wszystkich dyrektorków?
Czy IC w ogóle stać na tylu dyrektorów bo jeżeli tak to pokażcie jak zarabiacie na siebie i wyjdźcie trochę do swoich pracowników posłuchajcie jakie mają problemy z czego są zadowoleni, zobaczcie od środka swoje gospodarstwo bo pewnie nie wiecie gdzie pracujecie.
Pozdrawiam wszystkich biurowych "fachowców"
2014-07-22 15:37:33 Autor: Gubernator Kalifornii
---.20.21.145

Gubernator Kalifornii
Znam osobiście Pana Piotra Rybotyckiego i to zarówno z czasów PCC, jak i DB.
Nie mogę o nim złego słowa powiedzieć :)

Gratulacje i powodzenia!!! Praca w IC to dopiero wyzwanie!!!
2014-07-22 15:57:03 Autor: wężykiem
---.dynamic.chello.pl
"biuro kanałów zdalnych" - co to za poczwarka? jakas proba tlumaczenia bezposredniego, czy cos? O Panie! Zmiłuj się nad nimi wszystkimi...
2014-07-22 16:00:23 Autor: wężykiem
---.dynamic.chello.pl
proponuje wobec tego jeszcze Biuro Decyzji Zasięrzutnych oraz Departament Relacji Podsiębiernych...
2014-07-22 16:52:33 Autor: Fejs palm
---.149.246.94.ip4.artcom.pl
Ja pie***le ... Rybotyka do PKP wzięli..
To beztalencie pracowało w Jaworznie od czasów PCC aż po DB i wiecznie mu wynajdowali jakieś stanowiska od momentu kiedy zmuszony był przybyć do Jaworzna z Warszawy.Stanowisk dyrektorskich i tym podobnych w różnych komórkach miał blisko 20. Fachowiec od niczego. On się juz po prostu urodził dyrektorem.
Dyrektor strategii i rozwoju, DB Schenker Rail Polska no nie ma co, ta komórka w Db święci same triumfy. Przegrali kontrakt na cały Tauron(obsługując go jako jedyni od początku przez 30 lat; kiedys inna nazwa), piasek już ledwo zipie, przegrywaja kontrakty na obsługę bocznic, w Sławęcicach stoją stosy lokomotyw do kasacji o które tak kiedys firma zabiegała żeby realizować przewozy, teraz tych przewozów po prostu nie ma.
Ciekawe więc czy mają go już dość za jego "sukcesy" i szuka nowego miejsca gdzie nikt nie zna jego wyczynów :D Czy tez może idzie jako szpieg zobaczyc jak IC działa od środka, może DB ma plany wejścia na rynek pasażerski.
IC no coments za takie kadry.
2014-07-22 16:59:26 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Fejs palm
Przyszedł do PICu na zlecenie blondyny by go razem z lotnikiem katarskim rozp...lić a potem za bezcen opchnąć Niemcom ;)
MG
2014-07-22 17:43:06 Autor: Jurka
---.dynamic.mm.pl
Oj bankowcy w zarządach pekapu - wstydu nie macie w tym co robicie. Spodobały wam się standardy zza wschodniej granicy i "korzystania" z majątku państwowego?
2014-07-22 18:25:28 Autor: szorbu
---.net.pulawy.pl
Dla tak rozdmuchanej biurokracji zwykły pasażer jest jedynie zbędnym balastem.
2014-07-22 20:17:52 Autor: peron7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
uwaga sprawdzam łączność
kanał lewy -kanał prawy-kanał zdalny- PICE odbiór!!!
2014-07-22 21:09:17 Autor: Szkodnik84
---.sileman.net.pl
No to gratulacje dla IC. Takiego nabytku to ze świecą szukać. Szkoda, że nie biorą go razem z jego triumfalnym produktem w postaci lokomotyw 311D. Pewnie by im się przydały na obsługę linii niezelektryfikowanych...
2014-07-23 00:14:35 Autor: kulawy
---.adsl.inetia.pl
W odpowiedzi na post Fejs palm:
"Ja pie***le ... Rybotyka do PKP wzięli..
To beztalencie pracowało w Jaworznie od czasów PCC aż po DB i wiecznie mu wynajdowali jakieś stanowiska od momentu kiedy zmuszony był przybyć do Jaworzna z Warszawy.Stanowisk dyrektorskich i tym podobnych w różnych komórkach miał blisko 20. Fachowiec od niczego. On się juz po prostu urodził dyrektorem.
Dyrektor strategii i rozwoju, DB Schenker Rail Polska no nie ma co, ta komórka w Db święci same triumfy. Przegrali kontrakt na cały Tauron(obsługując go jako jedyni od początku przez 30 lat; kiedys inna nazwa), piasek już ledwo zipie, przegrywaja kontrakty na obsługę bocznic, w Sławęcicach stoją stosy lokomotyw do kasacji o które tak kiedys firma zabiegała żeby realizować przewozy, teraz tych przewozów po prostu nie ma.
Ciekawe więc czy mają go już dość za jego "sukcesy" i szuka nowego miejsca gdzie nikt nie zna jego wyczynów :D Czy tez może idzie jako szpieg zobaczyc jak IC działa od środka, może DB ma plany wejścia na rynek pasażerski.
IC no coments za takie kadry."
teraz toś pojechał po bandzie...
zara będzie śledztwo i afera
2014-07-23 02:15:11 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W ramach zmian w regulaminie spółka PKP IC wzmocni strukturę o nowych dyrektorów wykonawczych, którzy pojawią się we wszystkich pionach.

To teraz trzeba wzmocnić strukturę dyrektorów wykonawczych, którzy się pojawią we wszystkich poziomach.
2014-07-23 07:12:14 Autor: amigo.ze.szwecji
---.70.93.100.mobile.tre.se
@Głos z USA

Teraz kolej na czlonkinie.
2014-07-23 08:11:32 Autor: wwa
---.tktelekom.pl
Teraz to już jest więcej dyrektorów niż pociągów:)
Sukcesu nie widzę i nawat pierdziolino nie pomoże!
2014-07-23 08:34:04 Autor: mss
---.ssp.dialog.net.pl
Faktycznie, w A... to można zdobyć doświadczenie, dalej puchnie administracja tej spółki wbrew wszelkiej logice.
2014-07-23 10:18:52 Autor: fish fan
---.static.of.pl
@fejs palm: 100% prawdy
+ ekscesy na każdej firmowej imprezie (np. Zniszczenie telefonu pani, która nie chciała z nim tańczyć)
+ wypadek pod wpływem alkoholu jako Dyr. handlowy Frotexu
+ wszystko w KP Szczakowa/PCC Rail/DBSRPL zawdzięcza Olendrowi, który zawsze ratował go z opresji wymyślając kolejne z 20 lub więcej stanowisk
+ wiele innych

A merytorycznie? Arriva? Śmiech na sali - miał tylko funkcję a jak coś sp.. To leciał zawsze ktoś inny od p. Radosława Gawek zaczynając.

Prywatnie? Dowcipny, uśmiechnięty, otoczony wianuszkiem wielbicielek ))
2014-07-23 12:02:32 Autor: n
---.60.138.82
-
2014-07-23 12:56:16 Autor: kolejarz2
---.172.252.132
No to mamy nastepnego glaba kapuscianego majacego mniej niz zero pojecia o kolei po katarskim lotniku. Kiedy do jasnej ciasnej to sie skonczy? Ale jak sie w dziecinstwie bawilo kolejka PIKO, to teraz kazdy tzw. fahofiec jest juz kolejarzem i ma bardzo duze pojecie o kolei.
2014-07-23 14:35:39 Autor: f5
---.60.138.82
Czyli najlepszym dyrektorem stadniny byłby koń?
2014-07-23 20:36:36 Autor: ccp
---.dynamic.chello.pl
A ja to byłem raz na torach i więcej nie chcę...
2014-07-23 23:11:38 Autor: APCC
---.internetdsl.tpnet.pl
No to teraz młode konduktorki muszą bardzo uważać.

Za czasów „toruńsko-grudziądzkich” pół firmy go szukało jak z „wenusjankami” i kasą firmową wcięło go trzy dni.

Ciekawe ile razy miał bliskie spotkania z górnymi kończynami facetów którym podrywał żony?
2014-07-24 21:51:47 Autor: współpracownik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trudno mówić, że podrywał nazwałabym to inaczej. pracowałam z tym Panem i znam go też z czasów PCC i DB, ale dobrego słowa o nim powiedzieć nie można.

Jako człowiek jest wredny, chamski i prostacki- jako szef beznadziejny.

W DB wielkie święto, cieszmy się że 'różowe pantery" opuszczają naszą firmę.
2014-07-25 19:25:58 Autor: pracownik dolnych szeregow w ic
---.rzeszow.mm.pl
WITAM!! A ILU SZARYCH PRACOWNIKÓW BĘDĄ MUSIELI ZWOLNIC ABY UTRZYMAĆ NOWYCH DYREKTORÓW : ZASTĘPCÓW, SEKRETARKI? ZOBACZYMY NA JESIEN-PRZECIEZ NIE DAWNO BYŁA MOWA ZE OK 300 OSBOB MA ODEJŚĆ Z PKP IC W RAMACH REDUKCJI ETATÓW A TU TAKI NIUS -NOWO PRZYJĘCI???-NORMALNE JAJA
2014-07-28 17:45:45 Autor: lokomotywka
---.77.124.64
JEST W SPÓŁCE JESZCZE JEDEN WOLNY ETAT "DYREKTORA WYKONAWCZEGO D/S MIANOWANIA POZOSTAŁYCH DYREKTORÓW". JO JUŻ NIE JEST ŚMIESZNE LECZ ŻAŁOSNE. WIĘKSZOŚĆ NOWYCH DYREKTORÓW BĘDZIE Z PKP S.A. BO TAM PREZES ROBI CZYSTKI. A JESZCZE WALNE ZGROMADZENIE AKCJONARIUSZY ZATWIERDZI. TO JUŻ ZA WCZASU WIADOMO CO ZROBIĄ - USTAWKA ???.
2014-10-17 21:59:57 Autor: bernardetta
---.mewy.net
" 03-02-2014 14:14
Po przeprowadzeniu konkursu ofert oraz negocjacjach cenowych, JSW wybrała DB Schenker Rail Polska do realizacji w tym roku usług przewozu węgla do elektrowni wchodzących w skład Grupy Tauron.
Jest to kontynuacja współpracy z ub.roku."
czemu piszesz, że spółka nie wygrała przetargu, skoro w sieci jest info, że jest inaczej?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.