Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zaplanujmy wcześniej podróże na Wszystkich Świętych – apeluje PKP IC

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-10-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Zaplanujmy wcześniej podróże na Wszystkich Świętych – apeluje PKP IC
fot. PKP IC
PKP Intercity zapewnia, że jest przygotowane do obsługi pasażerów, którzy w okolicach Wszystkich Świętych zdecydują się podróżować po Polsce. Zachęca jednak do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem i przypomina, że obecnie w pociągach zajętych może być jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu – apeluje PKP Intercity. Przewoźnik podkreśla, że stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc. Tylko w ostatni weekend 17 i 18 października PKP Intercity wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami.

– W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Jednocześnie pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie.

Wydarzenia z ostatnich dni wpływają na zainteresowanie przejazdami naszymi pociągami po kraju. Wiemy jednak, jak ważne są dla wielu podróże z okazji Wszystkich Świętych. Jesteśmy przygotowani do tego, aby bezpiecznie przewieźć w tym czasie wszystkich, którzy będą tego potrzebować. Ze względu na obecny limit 50 proc. miejsc siedzących w naszych pociągach, zachęcamy wszystkich do tego, aby podróż, którą zamierzają odbyć w okolicach 1 listopada zaplanowali już teraz – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie.

Przewoźnik przypomina że pasażerom, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem proponuje atrakcyjne promocje cenowe. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Przy zakupie biletu w terminie od 13 do 7 dni przed wyjazdem podróżny otrzyma zniżkę 10%. Osoby, które planują podróż pomiędzy największymi miastami w Polsce, mogą być zainteresowane nową wyszukiwarka promocji Łowcy Super Promo, dzięki której na kilka dni przed odjazdem pociągu możliwe jest łatwe wyszukanie i zakup biletów w atrakcyjnych cenach. W ten sposób można zmniejszyć koszty podróży pociągami ekspresowymi, czyli połączeniami kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwanymi składami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC) nawet o 67%. Cena biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się bowiem już od 49 zł. 

Dla osób planujących wyjazd z najbliższymi, PKP Intercity ma ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Dzięki tej ofercie wszyscy dorośli pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę, a osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień. PKP Intercity zachęca także do kupowania biletów przez kanały zdalne, m.in. przez stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator, co pozwala ograniczyć kontakt z innymi osobami. Aby dodatkowo go ograniczyć, warto rozważyć wybór połączeń w mniej popularnych godzinach.

PKP Intercity cały czas funkcjonuje w reżimie sanitarnym, dążącym do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i pracownikom. Od dnia, w którym potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, do końca września pociągi PKP Intercity przewiozły 14 mln osób i do tej pory nie odnotowano przypadku, w którym zakażenie koronawirusem byłoby następstwem takiej podróży Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Od marca do września 2020 wykonano ponad 225 tysięcy dezynfekcji. Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej  i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.

Należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa także przed wejściem do pociągu i po jego opuszczeniu. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy także pasażerów przebywających m.in na dworcach i peronach oraz w przejściach podziemnych. Dodatkowo na około 60 największych dworcach w całym kraju funkcjonują specjalne pomieszczenia izolacyjne przeznaczone dla osób, które źle się poczuły i zaobserwowano u nich objawy wskazujące na zarażenie COVID-19. Tacy podróżni powinny zgłosić się do pracowników ochrony, którzy wskażą miejsce bezpiecznego oczekiwania do czasu przyjazdu służb medycznych. PKP przypominają także o zachowaniu dystansu podczas przebywania na dworcach i stacjach kolejowych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5