Od 1 czerwca 2013 r. ważny bilet MPK wystarczy, aby bez dodatkowych opłat jeździć pociągami osobowymi między wszystkimi stacjami we Wrocławiu. - To oszczędność nie tylko podczas planowania codziennych podróży, np. dojazdów do pracy, ale także więcej możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu we Wrocławiu - przypomina urząd miasta.
Od 1 czerwca pasażerowie MPK będą mogli korzystać z pociągów w ramach aglomeracji wrocławskiej, bez kupowania dodatkowych biletów. Lokalne władze zawarły w tej sprawie w kwietniu porozumienie z Przewozami Regionalnymi i Kolejami Dolnośląskimi. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miasta.
Rodzaje honorowanych biletów:
Bilety okresowe kodowane na URBANCARD: imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne); na okaziciela (30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe);
Bilety okresowe kodowane na elektronicznych legitymacjach studenckich (ELS): imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);
Bilety w formie tradycyjnej (papierowe): czasowe, uprzednio skasowane w pojeździe miejskiej komunikacji zbiorowej
(24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne);
Bilety w formie telefonicznej: czasowe (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne).
Ważne informacje:
-
Jeśli chcesz podróżować pociągiem we Wrocławiu z papierowym biletem czasowym, bilet ten należy najpierw skasować w pojeździe MPK.
-
Jeżeli chcesz jeździć pociągami we Wrocławiu mając zakodowany na URBANCARD bilet na 2 dowolne linie, możesz skorzystać z oferty znaczka dopłaty kolejowej za 16 zł (jak dotychczas).
-
Przejazdy są możliwe tylko w granicach miasta i obejmują stacje z nazwą "Wrocław".
-
Oferta obejmuje przejazdy 2. klasą pociągów osobowych Kolei Dolnośląskich i pociągów REGIO Przewozów Regionalnych.
-
Za jazdę pociągiem bez biletu, podobnie jak w MPK, grozi dodatkowa opłata zgodna z regulaminem przewoźników kolejowych.