NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Warszawa: Gdzie metro, tramwaj i kolej w nowej perspektywie

| wu, Transport-Publiczny.pl 04.03.2015 114

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-04 12:20:12 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
Czyli - zero nowych linii kolejowych (a południowa linia obwodowa odpowiadająca tej północnej przez Gdański bardzo by się przydała, gdyż obecnie z Wawra na Służewiec trzeba jechać albo naokoło pociągiem, albo na wprost blachosmrodem lub gumobusem). Za to wszelkie wysiłki mają być skierowane na wypchnięcie ze średnicy czego tylko się da na Gdański, Wileński a najpewniej i Goowny, aby maxymalnie ułatwić przejazd p...dolino.
A tam gdzie jest mowa o inwestycji w jakieś autobusy elektryczne - z góry wiadomo że skończy się na zwykłych smrodobusach.
2015-03-04 14:19:56 Autor: gościnny
---.51.146.111
Chyba spadek formy panie Tomaszu ;)) Pierwszy raz, pisząc dzisiaj komentarz, nie użył pan wielce zabawnej i wyszukanej formy z literami PO... w różnych słowach. Swoją drogą, zazdroszczę takiego wszechstronnego znania się na wszystkim, tylko dzisiaj - Wadowice i Podhale, kolejka WKD, remont lokomotyw, teraz WWK, i za każdym razem worek dobrych gotowych rad na wszystko... Pan się ewidentnie marnuje!!!
:)))
2015-03-04 17:15:59 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
@Tomek Janiszewski
odtworzenie linii do Zegrza to chyba coś nowego :) i potrzebnego

@gościnny
dobre :)
2015-03-04 22:13:17 Autor: beblin
---.108.152.137.wlantech.pl
@gościnny
To PO byloby tylko w dwóch wyrazach komentarza Tomasza, mianowicie POłudniowa i POciągiem. To chyba są jakieś konotacje polityczne , więc te wyrazy sś w tym sensie absurdem. Ja w absurdzie posunę się dalej i napiszę : PiSłudniowa Obwodnica Wawy , po której jeździ PiSciąg. Pozdro.
2015-03-05 07:11:35 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Przecie PIS = PO, więc dajcie spokój!

SKM w Konstancinie Jeziornej to byłoby ciekawe.
Tory w dobrym stanie są.
2015-03-05 12:54:53 Autor: tomek janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
@wdr: co do tego Zegrza - czytać nie potrafisz? "Rozważane jest..." od początku istnienia KM. I co z tego dotąd wynikło?
2015-03-05 14:55:19 Autor: paf
---.dynamic.chello.pl
Zegrze to jest bicie piany i T. Janiszewski ma rację. Linia na Zegrze Płd. jest przecięta składem celnym, należącym do lokalnego kacyka, gdzie w dodatku trzyma się... nowe samochody :D Nie ma żadnych szans na reaktywację tej linii. Co do przystanku osobowego Zegrze na linii do Tłuszcza, to tam z kolei nie ma warunków do manewrowania składem i jako stacja końcowa dla pociągów z Warszawy jest on mało realny. Oczywiście, w normalnym kraju można by wybudować 1 km odgałęzienia na estakadzie nad samą plażę i generować w ten sposób w okresie letnim spore potoki, ale u nas niestety..... podobne pomysły z miejsca lokują ich autora w gronie pensjonariuszy zakładu psychiatrycznego. :-(
2015-03-06 08:33:38 Autor: tomek janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
@paf: ów lokalny kacyk który otworzył blachosmrodowy skład był... brajdakiem wiecznego prezia Legionowa, i dlatego przez tyle lat nie można było ruszyć doopka. Aczkolwiek na forum Legionowa podano ostatnio iż decydenci doszukali się kruczka w postaci niedawnej odsprzedaży terenu przez "Fermatę" innej a może tej samej firemce pod inną już nazwą "Logis" i na ten podstawie unieważnili tamtą aferalną transakcję z przełomu wieków, co umożliwiło odzyskanie terenu wraz z tym co jeszcze zostało z torów (tam były dwa tory, choć kible korzystały tylko z jednego). Jutro będę jechał rowerem od stacji SKM w Wieliszewie do Skubianki i przyjrzę się czy interes już zwinięto.
A gdy jesienią 2012 roku próbowałem sfocić perspektywę toru wysrtawiając aparat ponad ogrodzenie - przypriedzieliło się do mnie.... trepidle z siedzące w wojskowym samochodzie stojącym koło dawnego przejazdu. Czyżby nawet trepiarstwo miało interesy w tamtym szwindlu?
2015-03-10 16:18:10 Autor: p
---.dynamic.chello.pl
Poczytajcie Państwo jak dyrektor ZTM pyskuje po chamsku mieszkańcom Warszawy:
http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=1003&c=98&l=1
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Zintegrowany transport
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.