NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Struzik: Podział Mazowsza nie ma najmniejszego sensu

| jm, Rynek Kolejowy 17.01.2016 152

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-17 10:33:17 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
Goral

Spokojnie wszystko w swoim czasie.

Co do redukcji - każdy krzyczy jak jest w opozycji o redukcjach. Jednak sam przyznasz, że garstka pis wobec 100000po-psl to normalność.
2016-01-17 11:02:39 Autor: asm.huciński.
---.dynamic.chello.pl
Oczywiście że wydzielanie kolejnych województw nie ma sensu.
Nawet pod pretekstem pozyskania jakiś tam dodatkowych funduszy.
Trzeba wzmacniać raczej powiaty, bo te miały być z założenia, fundamentem reformy samorządowej i potencjałem napędowym dla lokalnych społeczności. A tymczasem mamy w Polsce dobrze zarządzane miasta i obszary powiatowe, ale i pełno takich które opanowały klany przebiegłych i chytrych ludzi, na co często skarżą się ludzie w mediach publicznych. Przekłada się to na codzienne życie i funkcjonowanie ludzi, na degradacje infrastruktury, upadek transportu publicznego - również.
A to co wyprawia obecnie PiS pod przewodnictwem J. Kaczyńskiego, to zwykła demagogia, przewracanie tego co jednak udało się osiągnąć, powód do ucieczki kapitału z Polski (dramatyczne osłabienie złotego), wstyd w UE (ostentacyjne usunięcie flag UE z urzędów), z którą jesteśmy związani i wiele kolej i transport w Polsce zawdzięcza.
Źle to wszystko wygląda, cofamy się, potrzeba nowych wyborów, jak najszybciej.
2016-01-17 11:15:29 Autor: Ja z Radomia
---.adsl.inetia.pl
Już mam wizję po światłych przemianach...
Pociąg Kolei Mazowieckich dojeżdża do Nowej Iwicznej i kończy bieg, pasażerowie przechodzą na przystanek Warszawa Jeziorki (to tylko 1 km) i tam wsiadają do oczekującego składu SKM Warszawa... W porównaniu z droga do pracy Nalberczaka w "Nie lubię poniedziałku" to mały miki ;-)
2016-01-17 11:23:22 Autor: pisior
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
http://mojeinwestycje.interia.pl/wal/wykresy_wal

Przypominan ze w 2009 euro bylo po 4,70-80 ( hucinski wiesz kto byl u wladzy) a pamietam chyba rok 2004 bylo grubo ponad 5 zlociszy .

W poniedzialek spadnie na 90% .
2016-01-17 11:29:57 Autor: pisior
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak juz sie martwicie gielda, to przypominam,ze za PIS-u - WIG mial najwyzszy wskaznik.
2016-01-17 11:58:55 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
Nie tak późno. Po dowaliło 100 po 4 latach.
2016-01-17 12:09:46 Autor: Cenzura działa
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiwat cenzura!
2016-01-17 12:15:44 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Trudno aby marszałek likwidowanego województwa była za...
Albo żeby mówił, że teraz sobie nie radzi z pracą i że jest źle i tylko podział może poprawić sytuację. :-)

Prosimy o zamieszczanie analiz bardziej obiektywnych fachowców. :-)
2016-01-17 12:19:04 Autor: asm.huciński.
---.dynamic.chello.pl
Ja nie bronię PO - PSL, ani nawet SLD (wiemy wszyscy o skandalicznym zachowywaniu się PO, o arogancji władzy, ich ignorancji a nawet pogardzie wobec innych ludzi). Ale to co obecnie się dzieje też wygląda bardzo niepokojąco.
(Tak z mojej osiedlowej dużej przychodni, od nowego roku zwolniły się prawie wszystkie pielęgniarki, mówią że wyjechały na zachód). Jeżeli się nie uspokoi ten cały szum wokół Polski, złotówka nie przestanie słabnąć, to będzie jeszcze gorzej. Wrócimy do lat 90' ub.wieku, w najlepszym razie.
Ludzie zaczną jeszcze bardziej emigrować, wpływy do budżetu państwa i samorządu zaczną spadać (chyba że będą gnoić nas podwyżkami podatków i opłat, a ileż można ?). Nawet jeżeli będziemy mieli więcej funduszy ( z racji osłabienia się złotego) - z funduszy pomocowych UE, to nie będziemy mieli na wkład własny. I na wiele projektów infrastrukturalnych, transportowych także dla pojazdów szynowych będziemy mogli sobie pogwizdać. Będzie zapaść inwestycyjna i masowe sprowadzanie szrotu z zachodu, jak latach 90' ub. wieku.
2016-01-17 12:20:31 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
"– Administracyjny podział Mazowsza nie ma najmniejszego sensu. Region w obecnym kształcie tworzy dobrze funkcjonującą jedność. Jesteśmy zdecydowanym liderem rozwoju, co pokazują dane GUS-u i Eurostatu - komentuje dla portalu rynekinfrastruktury.pl marszałek województwa Adam Struzik."


Gdyby ktoś miał tu rozumek większy niż łyżeczka miodu, to by zrozumiał, że podział jest właśnie po to, aby bieda na krańcach Mazowsza nie była ukrywana pod średnią (uwzględniającą Warszawę) obliczoną przez GUS i Eurostat. A ten na obronę podaje argument właśnie za podziałem. Ha ha ha, oj, Struzik Struzik...
2016-01-17 13:19:32 Autor: Mac
---.150.224.67
Może wtedy peryferia Mazowsza nie byłyby tak zaniedbywane... Ja np. czekam na przywrócenie pociągów osobowych na linii Sokołów Podlaski - Siedlce, cała linia mieści się w granicach województwa.
2016-01-17 13:20:00 Autor: Zetes
---.lebork.vectranet.pl
W momencie wstępowania do UE, przekonywano społeczeństwo, że fundusze unijne będą skierowane na niwelowanie różnic rozwojowych... W naszym kraju wielkie aglomeracje "pasą się" środkami odbieranymi mniejszym ośrodkom...
2016-01-17 13:49:35 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@zetes
W momencie Anschlußu do jewroSojuza na lekcjach wykładano, że UE to wolność przepływu osób, kapitału, usług i towarów.
Tymczasem to Schengen a nie UE.

Wielkie aglomeracje nie pasą się kosztem prowincji.
Po prostu wielkie miasto = wielkie pieniądze. Jest to rzecz naturalna na całym świecie.

@Hucinski
UE to żywy trup. UE więcej nam zaszkodziło niż pomogło, więc nie wiem czemu ma być inaczej w przyszłości.
2016-01-17 13:49:48 Autor: pisior
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ hucinski

Fajnie ze ruszyles fundusze , jak myslisz kiedy fundusz zagraniczny wchodzi na nasza gielde jak jest zlotowka slaba czy mocna ( chyba jak slada , wiecej zlotowki dostana a wychodza z gieldy gdy zlotowka jest mocna - wtedy kupia wiecej waluty i zarobek podwojny na akcjach i walucie - moze sie teraz przymierzają do kupna akcji) .
2016-01-17 15:20:16 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post asm.huciński.:
"Ja nie bronię PO - PSL, ani nawet SLD (wiemy wszyscy o skandalicznym zachowywaniu się PO, o arogancji władzy, ich ignorancji a nawet pogardzie wobec innych ludzi). Ale to co obecnie się dzieje też wygląda bardzo niepokojąco.
(Tak z mojej osiedlowej dużej przychodni, od nowego roku zwolniły się prawie wszystkie pielęgniarki, mówią że wyjechały na zachód). Jeżeli się nie uspokoi ten cały szum wokół Polski, złotówka nie przestanie słabnąć, to będzie jeszcze gorzej. Wrócimy do lat 90' ub.wieku, w najlepszym razie.
Ludzie zaczną jeszcze bardziej emigrować, wpływy do budżetu państwa i samorządu zaczną spadać (chyba że będą gnoić nas podwyżkami podatków i opłat, a ileż można ?). Nawet jeżeli będziemy mieli więcej funduszy ( z racji osłabienia się złotego) - z funduszy pomocowych UE, to nie będziemy mieli na wkład własny. I na wiele projektów infrastrukturalnych, transportowych także dla pojazdów szynowych będziemy mogli sobie pogwizdać. Będzie zapaść inwestycyjna i masowe sprowadzanie szrotu z zachodu, jak latach 90' ub. wieku."
A dziwisz się im?

Targowiczanie nie chcą pogodzić się z utratą władzy i nasyłają na Polskę wrogów.

Wzywają do siłowego rozwiązania.

To nie odpowiedzialna opozycja z lat 2007-15.
2016-01-17 15:21:36 Autor: Tomeks
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry pomysł! Wydzielić, ale tylko Warszawę, w całej masie krajów tak to funkcjonuje i to z powodzeniem. Berlin np. też jest wydzielonym miastem-landem i komunikacja z otaczającą go Brandenburgią działa bardzo dobrze więc nie ma co siać paniki, że z KM się nie da.
2016-01-17 15:23:50 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@hucinski
A flagi UE powinno się nie tylko usuwać z przestrzeni publicznej, ale i publicznie palić. Prowodyrem UE był niejaki Adolf Hitler.
2016-01-17 15:24:19 Autor: Kalle Blomkvist
---.static.ip.netia.com.pl
@Stiopa b

No i znów wiesz, że coś dzwoni, ale nie wiesz, w jakim kościele.

Unijne swobody przepływu towarów, usług, kapitału i pracowników, wyrażone w Traktacie o funkcjonowaniu UE, nie mają nic wspólnego ze strefą Schengen jako taką, czyli obszarem bez kontroli na granicach, w ramach którego możesz sobie jeździć z kraju do kraju bez przeszkód.

Ze swobodami traktatowymi chodzi o to, że gdy w ramach swojej działalności chcesz coś sprzedać np. w Holandii, to Holandia
1) nie może dowalić Ci zaporowego cła na wwiezienie Twojego towaru
2) nie może ustanowić prawa, które utrudniałoby Ci sprzedaż bardziej, niż sprzedającemu podobny towar Holendrowi
3) nie może nałożyć na sprzedaż Twojego towaru wyższego (czy ogólnie bardziej uciążliwego) opodatkowania, niż na podobny/konkurencyjny towar holenderski.

To nie jest jakaś wiedza tajemna zarezerwowana dla nielicznych, trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać, a przede wszystkim chcieć się tego dowiedzieć.
2016-01-17 15:38:02 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
A co do wydzielenia Warszawy - w Małopolsce wydzielić Kraków.
2016-01-17 15:38:23 Autor: Dolnoślązak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Należałoby jeszcze wydzielić Wrocław z województwa dolnośląskiego, bo póki co Wrocław doi region jak może na swoje zachcianki na czym traci cały region (teraz np. ograniczono środki na kulturę w całym województwie bo pieniądze poszły na Europejską Stolicę Ksenofobii). Ciekawe jak wtedy Wsiocław sobie poradzi z już teraz 13 mld długów.
2016-01-17 15:41:44 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
Jest jeszcze III droga.

Zapis w ustawie, że na utrzymanie stolicy województwa nie może iść więcej niż 15 góra 20% funduszy. Nie to co obecnie 80 do 20.
2016-01-17 15:49:07 Autor: taktaktak
---
Dlaczego 15 góra 20%? Stolice województw są bogate (mają np. siedziby urzędów, uczelni i innych instytucji które dają pracę miejscowym a środki pochodzą z budżetu centralnego i mnóstwo innych przywilejów, których nie mają mniejsze miasta) więc powinny utrzymywać się same. Pieniądze wojewódzkie powinny iść na województwo a nie na ich stolice. To w ramach rozwoju zrównoważonego. Jak się nie podoba to won - nikt nie trzyma takiego Krakowa czy innego Wsiocławia w granicach województwa. Koniec z okradaniem biedniejszych mieszkańców przez garstkę cwaniaków!
2016-01-17 15:49:19 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kalle B
OK! Zapędziłem się.
Schengen niech żyje! UE do zaorania!

@Kryniczanin
Póki żydowsko-węgierski miliarder zUS George Soros nie wyłoży grubego geldu na obronę demokracji i postępu w Polszy, to targowica z KODu nic nie zdziała - majdanu nad Wisłą nie będzie. Na Węgrzech też jest jakiś KOD i Wiktor Orban się nimi nawet nie martwi.
2016-01-17 16:20:22 Autor: cała prawda
---.adsl.inetia.pl
Komu tak naprawdę przeszkadzają te porządki, które robi PIS?

1/ Niemieckim bankom i niemieckim supermarketom, które będą musiały zapłacić ok. 40 miliardów podatków, których do tej pory nie płaciły, bo ZA ŁAPÓWKI - załatwiły sobie zwolnienia. Dobrze byłoby teraz też ustalić kto te ŁAPÓWKI wziął.

2/ Klasie próżniaczej, "ludziom sukcesu" w III RP - czyli tym, którzy usadowili się w miejscach gdzie jest dostęp do łatwych, podatkowych pieniędzy. To 2 - 3 milionowa KLASA PRÓŻNIACZA, która teraz wrzeszczy, że "demokracja zagrożona". Nie demokracja, tylko wasze d.py i wasze łatwe, pasożytnicze życie! I to jedyny powód całej tej awantury w KE i na polskich ulicach!!!
2016-01-17 16:37:50 Autor: pisior
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ cala prawda

Trafione w "10" z plusem.
2016-01-17 17:10:43 Autor: cała prawdziwsza prawda
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja bym wprowadził specjalny podatek od każdego miasta wojewódzkiego na rzecz województwa. Miasta wojewódzkie mają mnóstwo przywilejów wynikających z bycia stolicą, w tym coś takiego jak prestiż. Więc tego wymagałaby zasada harmonijnego rozwoju. Poza tym stolica to jest opiekun całego regionu, więc ma psi obowiązek dbać o województwo, nawet swoim kosztem. Tak jak rodzice często sobie od gęby odejmą, żeby dać dziecku. Koniec dymania Polski przez kilka największych miast!
2016-01-17 17:17:56 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
Specjalny podatek to już Angela szykuje na utrzymanie ubogacaczy kulturowych

http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/imigranci-kosztem-cen-benzyny
2016-01-17 17:36:51 Autor: Kflik
---.play-internet.pl
co do podziału...
nie twierdzę, że to co sprawdza się w Niemczech sprawdzi się w Polsce, ale Berlin i Brandenburgia są podzielone i raczej działa to dobrze.


co do wątku politycznego to cały czas nie rozumiem dlaczego Ci co teraz niby bronią demokracji nie bronili przez ostatnie 8 lat. Np. gdy prezes NBP dyskutował o tym jak działać by poprawić wyniki partii rządzącej(!) Czyli za PO NBP nie był niezależny (!).
Plus wiele innych afer które zamieciono pod dywan przy okazji robiąc naloty służb na dziennikarzy.
Liberalizmu też nie było, podatki rosły, VAT większy (na materiały budowlane nawet 8%->23%) mimo to nie potrafili zatkać rosnącej dziury w VAT (wyłudzanie zwrotów) ale zatrzymać w kraju kasy nie płaconej przez co większe korporacje międzynarodowe zwłaszcza banki i duże sieci handlowe (a mogli zrobić podatek obrotowy niewielki i obniżający płacony podatek dochodowy). Rynku pracy też nie uporządkowali, przez 8 lat patologie rosły, ZUS coraz większy a w coraz gorszym stanie, OFE załatwili. Każdy inni niż oni jest lepszy, także PiS.
Natomiast .N niestety okazała się tylko nową wersją PO....więc nadal nie ma alternatywy....
2016-01-17 18:10:16 Autor: czytacz
---.adsl.inetia.pl
@Kflik

Proponuję zapoznać się z publicystyką Stanisława Michalkiewicza.
Wtedy to wszystko staje się jaśniejsze.......
2016-01-17 18:23:58 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kflik & cała prawda
Czy Wy myślicie, że taki Lidl albo Deutsche Bank to są idioci, którzy nagle zapłacą miliardy podatków dla III RP?
Każdy nowy podatek zapłacą podatnicy głosujący na PIS, czyli zazwyczaj ludzie biedni, prości i liczący na 500 zł na dziecko.
Kto ma wielki pieniądz, ten umie go chronić przed państwem: ma tabun prawników, księgowych i filie w normalnych krajach, tzw.rajach podatkowych.

2016-01-17 18:46:02 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@czytacz
PIS (judeofile przecie to są!) niebawem ocenzuruje Michalkiewicza za jego "starszych i mądrzejszych".
Nie na darmo Muzeum Historii Żydów Polskich to dzieło Lecha Kaczyńskiego, a dziełem Jarosława jest prezydent-goj stawiający w Adwencie świece hanukowe, aby przypodobać się teściom i ich braciom w wierze.

Mimo to popieram Rząd i Prezydenta w starciu z KOD i UE
2016-01-17 20:07:23 Autor: analityk kuuper van basten
---.internetdsl.tpnet.pl
@Cała prawda

Tak właśnie jest!
2016-01-17 20:07:39 Autor: Radomiak
---.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Kwiczących świń odsuwanych od koryta będzie niestety więcej.

Dobra zmiana to wyłączenie Warszawy i jej okolic z województwa. Koniec z jeżdżeniem na garbie biednych miast i powiatów.

Mówi się, że Warszawa straci. Bzdura. Warszawa po prostu już od dawna pobiera pieniądze, które się jej nie należą. Struzik i HGW stworzyli układ dojenia kasy. Biedne powiaty są Struzikowi i HGW potrzebne do pobierania pieniędzy z UE.

Zobaczcie ile pieniędzy z UE trafiło do bogatej Warszawy i jej okolic, a ile do tych naprawdę potrzebujących. Struzik latami tworzył chore uzasadnienia tej tak samo chorej sytuacji.

Od 1999 r. nie wykształciły się żadne związki między subregionami tego województwa. Jak Radom był dla Ciechanowa czy Siedlec obcy, tak nadal pozostanie. Nie ma żadnej jedności czy integracji. Struzik po raz kolejny mówi nieprawdę.
2016-01-17 20:21:50 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cała Wasza dyskusja opiera się na mitycznych pieniądzach z UE. Wszyscyście ulegli propagandzie jewroSojuza. Spierata się o absurdalne kwestie: jadł doić UE?
A tymczasem to UE doi Was, nie tylko finansowo, ale przede wszystkim ideologicznie.

Ja, mimo że ukradłem z Kapitału Ludzkiego UE ciężki geld, to jewroSojuza nienawidzę i gardzę gorszym sortem ludu, który podnieca się UE.
Wojewodztwa, powiaty i cała UE jej mać do zaorania!
2016-01-17 20:22:20 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cała Wasza dyskusja opiera się na mitycznych pieniądzach z UE. Wszyscyście ulegli propagandzie jewroSojuza. Spierata się o absurdalne kwestie: jadł doić UE?
A tymczasem to UE doi Was, nie tylko finansowo, ale przede wszystkim ideologicznie.

Ja, mimo że ukradłem z Kapitału Ludzkiego UE ciężki geld, to jewroSojuza nienawidzę i gardzę gorszym sortem ludu, który podnieca się UE.
Wojewodztwa, powiaty i cała UE jej mać do zaorania!
2016-01-17 20:28:29 Autor: Goralo-(...)-(...)-(...)-itp.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja już nic nie piszę, bo i tak mnie zbanują, ocenzurują, albo całkiem wywalą posta. Nowe porządki już rządzą i na RK.

@ cała prawda

Mi przeszkadzają, bo nie toleruję jawnych katoszmaciarzy u władzy, ale poprzednia ekipa PełO też mnie denerwowała z podobnych względów (acz oczywiście mniej ostentacyjnych niż teraz). Jako ateista zawsze będę w PL dyskryminowany, jawnie, bądź po cichu. Ale tylko z tego względu - tzn. pomysły gospodarcze mają wcale nie takie złe, o ile oczywiście nie dowalą mi w jakiś sposób podatkowo (np. obłożeniem podatkiem TFI). No i pytanie ile wszyscy zapłacimy za te nowe podatki bankowo-handlowe wzrostem cen w sklepach i opłat/prowizji w bankach (bo te prowizje już rosną, zwłaszcza w zakresie kredytów).
2016-01-17 20:49:11 Autor: Ezil
---.168.1.59
Wydzielenie Warszawy? No to Warszawie będzie pasiło: od Legionowa do Piaseczna i od Otwocka do Błonia S-bahn co 10-15 min.

Wspaniale dofinansowywany odtąd Radom, Płock i Ostrołęka będą miały rozkład w postaci:
Radom: Skarżysko 3 raz, Dęblin 3 razy, Wa-wa 10 razy, Drzewica: 0
Płock: 0 do 2 par
Ostrołęka: góra 2-4 alibizugi.

Ni wierzycie: a jak wygląda rozkład na Podlasiu, Warmii, Podkarpaciu? Jak wygląda w Bydgoszczy, gdzie 10 km nowej linii tramwajowej kosztuje miasto wycofanie całej komunikacji dziennej w niedziele między 5.00 a 6.00 i ograniczenie częstotliwości tramwajów do góra 15 min. w szczycie?
Przyjmuje ktoś zakłady, że na biednym Mazowszu będzie inaczej?
2016-01-17 21:19:58 Autor: lkwnkwb
---.play-internet.pl
Co by nie mówić, to kolej regionalna najlepiej w Polsce funkcjonuje właśnie na Mazowszu. To fakt i tyle. Koleje Mazowieckie są najlepszymi kolejami regionalnymi, najlepsze składy, takty, cena niestety najwyższa (ale też bez szaleństw).
2016-01-17 21:49:30 Autor: stan.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
I co z tego ze ma najlepsza kolej - bo Warszawa potrzebuje ludzi do roboty a Lodz sie wyludnia( kosztem) albo bedzie sypialnia i tak jest z wszystkii miastami typ . Wroclaw, Poznan - chociaz jak juz to chyba lepiej dojechac szybko do swojego 'łózeczka'
2016-01-17 22:35:23 Autor: manek
---.free.aero2.net.pl
I co z tego, że potrzebuje ludzi do pracy? Praca jest, miasto się rozwija i dobrze. A w takim Wrocławiu albo Łodzi psy już d... szczekają. Macie pretensje do Warszawy a zadbajcie lepiej o rozwój swoich miast. Nie tylko Warszawa przecież doi swój region, ale też Wrocek, Poznań, Kraków i praktycznie wszystkie większe miasta. Macie pretensje do Warszawy a nie widzicie belki u siebie, tak jak wrocławianie którzy liczą cegły ukradzione przez stolycę a ile sami zagrabili dzieł kultury i sztuki z całego Dolnego Śląska do swoich muzeów to już tego nie widzą.
2016-01-19 12:45:38 Autor: NN
---.0.0.98
W niektórych państwach świata stolica jest miastem wydzielonym, dystryktem lub jeszcze inaczej nazwaną jednostką. Słusznie zauważył analityk van basten - wydzielenie ma służyć zapobieganiu tuszowaniu biedy przez Warszawę, bo to stolica zawyża średnią.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.