NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Społecznicy chcą podniesienia prędkości na linii 22

| Michał Szymajda 13.01.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-01-13 12:53:10 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Mazowieckie ma na kolej z RPO 2014-2020 przeznaczone 135 mln euro. Jest co i z czego robić.
2015-01-13 13:01:14 Autor: aron mędrzec parczewski
---.play-internet.pl
Tylko po co tam robić - ileż to ludzi jeździ z Radomia do Łodzi
2015-01-13 13:31:58 Autor: Jurgen Klop
---.205.64.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No właśnie, Łódź to miasto upadłe, Radom też. Po co jeździć z jednego do drugiego?
2015-01-13 14:35:24 Autor: aron medrzec parczewski
---.play-internet.pl
wystarczom busy

06:00-09:20 RADOM D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info E #RA
09:10-11:50 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA P b #BR
11:00-14:14 LUBLIN D.A. - CIECHOCINEK, UL.KOPERNIKA info P a n #LU
12:00-14:30 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info P 5-7 b #BR
13:17-17:15 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info P d n N #RA
14:10-17:31 RADOM D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info ę a m #RA
15:45-18:33 ZAMOŚĆ D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info P 9 g b Ł12
15:55-18:40 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info P c #PR
17:40-20:10 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ D.A. PÓŁNOCNY info P a #ŁÓ
18:55-21:40 LUBLIN D.A. - ŁÓDŹ DWORZEC KALISKA info P c h #PR
23:46-02:30 LUBLIN D.A. - POZNAŃ D.A UL. STANISŁAWA MATYI
2015-01-13 15:58:45 Autor: altus140
---.internetdsl.tpnet.pl
Linia 22 na odcinku Radzice - Tomaszów przeszła remont w ciągu wakacji i jesieni ub. roku. Z materiałów odzyskanych z remontu okolicznej CMK (szyn, podkładów) udało się przywrócić na 30km torów prędkość 100 km/h.

Dalej są prowadzone prace w kierunku Drzewicy od Radzic i przy nasypach - moście w Radzicach leżą używane szyny i tor zachodni jest zamknięty (zapewne do Drzewicy). Jak to będzie spięte już do Drzewicy, to tylko pobieżnymi naprawami musi się zająć PLK po stronie Mazowsza (do Radomia).

Linia ta jest ciekawa przez:

1. Najkrótsze połączenie Łodzi z Lublinem
2. Łącznicę z CMK w okolicach Idzikowic
3. Bliskość do nowo otwartej stacji Opoczno Południowe na CMK
4. Ma dużo stacji wiejskich o słabo zorganizowanej komunikacji alternatywnej od kolei.
5. Ma nowe Lokalne Centrum Sterowania w Drzewicy (brak dróżników) > full automatyka.

Jedna słaba strona tej linii to sieć trakcyjna, której niektóre słupy wyglądają niczym mające się złamać zapałki...

Linia ta jest głównie towarowa, choć uważam iż ze względu na powyższe wymienione przeze mnie walory, zasługuje aby choć 2 TLK przez Radom po niej jeździły, oczywiście dopiero kiedy będzie się ona do tego nadawać.

... a modernizacja to by się jej przydała !

Pozdrawiam
2015-01-13 16:51:58 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
TLK Łódź - Radom - Lublin nie no rewelka :)
2015-01-13 17:12:09 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Jechałem ta trasą trzy chyba razy w latach 2002-2003 (jakoś tak) pociągiem relacji Szczecin - Poznań - Ostrów - Łódź - Radom - Lublin i pamiętam, że na odcinku od przecięcia z linia nr 1 aż do Radomia to pociąg się toczył w rytmie rumby;)

ale linia ta byłaby dobra dla lokalnych połączeń oraz np. Lublin - Radom - Uć - Ostrów - Wrocław

fajnie, jeśli w najbliższym czasie coś by na niej zaczęło się dziać, mimo malkontentów i głupich wpisów lubelskiego pridurka Arona
2015-01-13 17:56:27 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
@Społecznicy! Brawo, oby tak dalej!

W ruchu regionalnym i dalekobieżnym Lublin-Łódź i dalej, to niegdyś ważna linia, która musi wrócić do łask. W DI do SRT do 2020 jakoś sobie jej nie przypominam, aby była wymieniona, ale jeszcze to sprawdzę! Walczcie ile się da, koniecznie.

Przecież PLK chce odciążyć Warszawę, potężne remonty jej dworców, jak i skierowanie wszystkiego na dworzec Gdański. TLK Wrocław - Lublin przez Warszawę??! Co za debilizm!!! Głupota aż boli!!!

Podobnie i z linią nr 25 na odc. od Skarżyska do Końskich, a zwłaszcza od Końskich do Opoczna, gdzie ten ostatni fragment nie jest ujęty w żadnych planach! Oczywiście cała linia nr 25 od Tomaszowa Maz. do Skarżyska powinna być pod drutem, bez dyskusji!
2015-01-13 21:14:02 Autor: firebwoy
---.toya.net.pl
Do SRT 2020 była zgłaszana przez wielu mieszkańców ale zbyta krótkim zdaniem o jej znaczeniu lokalnym. Wszystkie wnioski znaleźć można w raporcie z konsultacji (niedostępny już na stronie mir więc dałem na dropboxa):
https://www.dropbox.com/s/ukoy61inskedu8n/Zalacznik_do_Raportu_z_konsultacji_DI_060514.xlsx?dl=0
2015-01-13 22:02:32 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
Tylko czekać, aż ktoś wpadnie na pomysł objazdu dla remontowanej ósemki przez LK22 i CMK (ze zmianą czoła w Idzikowicach) :D
2015-01-14 00:11:01 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W sumie, ta linii ma sens (albo inaczej - jeszcze istnieje) wyłącznie z powodu łącznicy Łódź - CMK. Gdyby trasa przez Opoczno byłaby zelektryfikowana oraz posiadałaby odpowiednią łącznice do centralnej magistrali (z kierunku Łodzi na południe), 22 na odcinku Tomaszów - Radzice zapewnię zostałaby podana "optymizacji" (tym bardziej, że na tym odcinku to są same pola i lasy), Radom jeździłby do Łodzi przez Skarżysko - Opoczno, a Łódź posiadałaby atrakcyjniejsze połączenie z CMK, w efekcie z Krakowem.
2015-01-14 05:35:31 Autor: EU07-106
---.azoty.pulawy.pl
@aron
a nie bezpośredniego busza partaczew - łódź??:)
2015-01-14 06:37:01 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
Ważna linia Radom - Uć no dobre nie powiem :)
2015-01-14 20:25:52 Autor: EU07-106
---.net.pulawy.pl
ważniejsza niż partaczew-lublyn:))
2015-01-14 21:50:10 Autor: kolejTAR
---.42.87.250
buszmenie lubelski oszołomie aronie, wyp...j na busowe forum a nie zatruwaj k...w ludziom czytania twoimi pierdami!!!!!!!!!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.