NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Rolnicza blokada na linii E20

| jm, Rynek Kolejowy 27.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-02-27 11:22:08 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To niejaki S. Izdebski ten rosyjski węgiel, którym z powodzeniem handluje, przywozi TIRami, czy dzisiaj "jego" transport akurat nie jedzie?
2015-02-27 12:24:43 Autor: Myślący
---.echostar.pl
Czy to jest strzeżony przejazd przez dróżnika czy może z SSP? Jeśli to przejazd kategorii innej niż D to protestujący przy uruchomieniu dzwonka, sygnalizacji powinni zgodnie z przepisami ruchu drogowego opuścić przejazd. Nie można wkraczać na przejazd gdy działa sygnalizacja akustyczna lub świetlna. Tak samo nie wolno zatrzymywać się na przejeździe kolejowym. W takim przypadku co robi Policja i SOK? Po uruchomieniu sygnalizacji na przejeździe wszyscy protestujący powinni otrzymać mandaty i tak do skutku aż im się znudzi. Powinni również zostać obciążeniami finansowymi za uruchomienie komunikacji zastępczej przez przewoźników kolejowych.
2015-02-27 12:26:26 Autor: Myślący
---.echostar.pl
Wyżej miało być napisane "Powinni zostać obciążeni finansowo" Przepraszam za błąd.
2015-02-27 12:29:36 Autor: dmdk
---.static.ip.netia.com.pl
Jeżeli wierzyć doniesieniom, to jest to ten przejazd właśnie:

http://goo.gl/maps/zr3Zg
2015-02-27 12:29:36 Autor: Ja
---.30.116.140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czegoś nie rozumiem w tym chorym państwie kto zapłaci za te wszystkie odwołane pociągi bo jak znam życie to ani rolnicy ani górnicy tylko my podatnicy!!!!!, tak więc niech ich sz..k trafi niejeden rolnik posiada traktor za który normalny człowiek kupił by sobie 2÷3 super fury, dom co tam dom wille dofinansowania do wszystkiego zniżki na wszystko bo im się należy. Niech sobie rolnicy zablokują drogę którą do Polski pan ich przodownik Izdebski rosyjski węgiel transportuje jestem ciekaw czy będzie taki szczęśliwy?. A tak pozatym fajnie wspiera Polski Węgiel i górników !!!!!
2015-02-27 12:30:33 Autor: dmdk
---.static.ip.netia.com.pl
Sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej brak, poza migającymi światłami na drągach.
2015-02-27 12:31:17 Autor: zwykly_obywatel
---.104.179.58
Czy ktos w koncu pogoni tych rolnikow? Czy Polska to panstwo bezprawia, gdzie kazdy moze robic co mu sie zywnie podoba(wczoraj drogi, dzisiaj tory a jutro co - lotniska?)? Spalowac i rozgonic to towarzystwo! Gdzie Policja, gdzie SOK? Czy naprawde nikt nie ma jaj w naszym kraju zeby postawic sie rolnikom i gornikom?? Jak ja mam straty na firmie to zadnemu rolnikowi nie blokuje dojazdu do pola, zadajac zeby panstwo czyli podatnicy doplacili mi do mojej dzialalnosci.
Rolniku - Zyj i daj zyc innym...
2015-02-27 12:48:50 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Nie na darmo 45% budżetu UE szło (a może i dalej idzie?) na rolnictwo, skoro rolnicy protestują.
Nie na darmo sankcje na Putina przynoszą skutki, ale nie tam gdzie ich oczekiwano.
2015-02-27 13:38:55 Autor: pppp
---.nstream.pl
@zwykly_obywatel:
A rząd (nierząd) może sobie robić też co chce w Polsce i nie ponosić konsekwencji? Rząd może wszystko, a my mamy potulnie to przyjmować nawet jeśli ostatnie grosze z nas będą wyciskać? Nie ma mowy. Ten nierząd już dawno powinien wylecieć z Wiejskiej...
2015-02-27 13:42:13 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ pppp

Rząd nie siedzi na Wiejskiej ;)

@ Stefan banderą

Ale to chyba logiczne, że sankcje ekonomiczne zawsze działają obosiecznie?
2015-02-27 14:19:13 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Góral
Logiczne, więc trzeba być idiotą, by popierać sankcje na Rosję w kraju, który z Rosją graniczy i z Rosją handluje w imię jakichś dziwnych ideologii..
Bratankowie Węgrzy, a za nimi Czesi i Słowacy już się z tego wycofują, a cichaczem także Francuzi i Niemiaszki.
2015-02-27 14:22:34 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
@Stefan

Oj człowieku, bajki powiadasz. Chcesz wiedzieć, kto dostaje pomoc dla rolinków? To sobie sprawdź:

http://farmsubsidy.openspending.org

Bardzo fajnych rzeczy się dowiesz. Rolnicy to dostają mały procent tego, co giganci, np. brytyjska rodzina królewska:
http://www.bbc.com/news/world-europe-11216061
2015-02-27 14:32:46 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@. Piotr
Przed Anschlußem Polszy do jewro Sojuza w budżecie UE:
rolnictwo 45%
administracja 5%

Jestem tego pewny, a co się teraz dzieje, to nie wiem, ale na wiosce każdy dostaje "dopłaty z unii" od posiadanej ziemi, dopłaty za przekazanie ziemi młodemu rolnikowi itp.akcje nieznane przed Anschluß em
2015-02-27 14:42:33 Autor: Adrian z Mc
---
Ci rolnicy. Część ich wymagań rząd spełnił, to teraz chcą więcej i blokują nie drogi, a kolej, a dla tej w odróżnieniu od dróg dużo trudniej znaleźć objazdy. Mandaty za blokowanie kolei - owszem. A potem powinny podjechać wozy strażackie i wodą ich rozgonić to by się w końcu może ustatkowali. A tak powodują straty dla kolei.
2015-02-27 14:55:03 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
@Stefan:

Nie chcę robić OT, ale jeszcze kilka słów. Rolnictwo w Polsce rozkładają bardzo ograniczone (w Polsce te ograniczenia są absurdalne) możliwości sprzedaży produktów rolnych konsumentowi *bez pośredniczenia handlarzy*.

Rozumiesz?

Do tego doszedł brak grup producenckich (celowo komplikowane prawo) oraz brak kontraktacji.

Dlatego mamy żywność dziadowską i drogą. A kapucha jest u pośredników - w handlu. I tylko oni na tym skorzystali, nie konsumenci.
Należy skończyć z dopłatami w całej UE. Sęk w tym, że kosztowo to wyłoży tych najbardziej dotowanych na zachód od Odry.
2015-02-27 14:59:20 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Proponuję, aby nie kląć na rolników, bo jednak szlak na Moskwę blokują pewnie jacyś awanturnicy ze ZZ i posiadacze kredytów na ciągniki za 300.000 zł, którzy mają chwilowe trudności z płynnością finansową.
Rolnik też człowiek.

2015-02-27 15:00:10 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Może w takim razie Polska miała poprzeć Rosję w zaborze Ukrainy, ba - może jeszcze się temu czynnie przysłużyć i "wziąć pod opiekę" te Twoje ukochane "kresy wschodnie"?
2015-02-27 15:06:21 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ .Piotr
Zgadzam się z kolegą.
Rolnicy w Polsce po upadku UE i bzdurnych przepisow staną na nogi. Ja bym chętnie kupował samogon, masło i kiełbasę na wiosce zamiast w LIDLu
@Góral
Daj spokój, bo Admin Cię wytnie.
2015-02-27 15:09:06 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Jakoś ja kupuję (poza samogonem), a mieszkam w mieście, przynajmniej administracyjnie.
2015-02-28 07:15:15 Autor: kwadrat82
---.centertel.pl
Rolnicy i górnicy to terrorysci i nikt ztym nic nie robi.przeciez jest to zagrożenie w ruchu lądowym
2015-02-28 17:30:11 Autor: Idź pan stąd
---.wapgw.era.pl
[Admin: zmoderowano]
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR