NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Prace nad ujednoliceniem polis OC dla przewoźników

| jar, Rynek Kolejowy 04.03.2015 120

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-04 12:36:15 Autor: leemc
---.static.ip.netia.com.pl

leemc
Po co to? Ktoś ma udziały w firmach ubezpieczeniowych?
2015-03-04 16:37:26 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Udziałów może nie, ale aktualny pekappo di tutti pekapi jest w RN PZU S.A. ;>
2015-03-04 18:15:41 Autor: Marcin Adam Wróbel
---.adsl.inetia.pl
https://www.pzu.pl/grupa-pzu/pzu-sa/rada-nadzorcza
2015-03-04 18:34:25 Autor: sm31
---.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Jest to pokłosie wystrzałowego przejazdu Orlenu prze Białystok. W zasadzie te 100 mln to wcale nie dużo odnosząc to do wartości mienia na kolei - jeśli, dajmy na to, wesoła firma WAM minie się z ukresem i "potrąci" Pindolino czy doubleELF'a to sam tabor skompensuje 1/3 tej sumy a co z odszkodowaniem dla ludzi? Co z infrastrukturą? A jeśli taki WAM nie trafi w Pindolino tylko w Lotosa - Dragon z beczkami z paliwem? Wtedy to może tych 100 baniek braknąć.
2015-03-04 21:21:13 Autor: muri
---.internetia.net.pl
http://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/33386,jakub-marek-karnowski
2015-03-04 21:35:49 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@SM31: ale znajdź powód, dla którego betony forsują 100 baniek dla - na przykład - ŻKD.

Ja nie znajduję innego, niż "dać zarobić" w ramach reasekuracji.
2015-03-04 22:44:41 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Aż się chce napisać UTK = Uwalimy Transport Kolejowy...
2015-03-04 23:16:48 Autor: RuruMaHobi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Olgierd: Prawda jest taka że na ŻKD ani innym wąskim torze nie zarobią w ten sposób ani
grosza.
Po prostu małych przewoźników (zwłaszcza wąskotorowych) nie stać na takie ubezpieczenie.
I tym sposobem UTK definitywnie zlikwiduje koleje wąskotorowe w Polsce!
2015-03-05 07:41:27 Autor: kulej
---.30.71.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zacznijmy od tego, że wąskotorówki nie muszą mieć ubezpieczenia, a jak już są licencjonowanym to na pewno w mniejszej kwocie. A co do reszty to trzeba by mózg odbetonić aby to zrozumieć, czytając niektóre wpisy. Dodam tylko ze macie na większe kwoty samochody ubezpieczone niż przewoźnicy tabor.
2015-03-05 22:06:12 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@kulej: 100 mln to więcej niż nieśmigana nówka pendolino... BTW: czy UTK pracuje również nad ujednoliceniem stawek dla zarządców infrastruktury? Nie? Ciekawe dlaczego...
2015-03-06 00:21:01 Autor: Toromiszcz
---.7by7.de
Olgierdzie. UTK sam nad niczym nie pracuje. UTK kupuje analizy i opinie. Zresztą wynika to wprost z tekstu publikacji. Budżet UTK w 50% zjadają prawnicy, piszący umowy z firmami, które pod dyktando opracowują dla urzędu opinie i konsumują drugie 50% budżetu. I tak się życie toczy naprzód. A jak się budżet nie dopinaa, to UTK wysyła kilka kontroli więcej i tu coś zamknie, tam coś wyłączy i się kasa znadzie. Słuchając pana Mazura jak się o kolei wypowiada, tylko czekam jak nadwyżka z kontroli pójdzie na zamek w Wilanowie, bo się jakaś taka zbieżność funkcji pojawia.
2015-03-06 00:50:50 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Ja to wiem, Ty to wiesz... I co z tego? :(
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR