Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pociąg Przewozów Regionalnych przejechał sygnał "stój" w Poznaniu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-02-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Pociąg Przewozów Regionalnych przejechał sygnał "stój" w Poznaniu
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
22 lutego około godz. 10:30 w Poznaniu, na linii kolejowej Poznań – Wronki - Szczecin, doszło do przejechaniu sygnału "stój" na semaforze przez pociąg spółki Przewozy Regionalne relacji Poznań – Świnoujście.

Jak informuje PKP PLK, wykolejeniu uległ pierwszy z członów ezt, na szczęście nikt z pasażerów i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Zarządca infrastruktury podaje, że do wypadku doszło w wyniku przejechania sygnału „stój” na semaforze i wjazdu na tor zamknięty ze względu na prace torowe.

– Na miejscu pracuje komisja kolejowa, która ustali przyczyny zdarzenia. Są już służby techniczne. Nie ma przerwy w ruchu, ponieważ pociągi jadą po drugim torze – informuje Zbigniew Wolny z wielkopolskiego biura prasowego PKP PLK.

Pasażerowie pociągu mogli skorzystać z połączenia pociągiem PKP Intercity Warszawa - Świnoujście, ponieważ ze względu na wypadek wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

– Część pasażerów skorzystała z pociągu regio z Poznania Gł. do Krzyża o 11:30. Kolejne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia odjeżdża o 13:36. PR rozpoznają możliwość uruchomienia składu zastępczego za pociąg Regio Poznań Gł. - Świnoujście, który miałby pojechać na trasie Szczecin Gł. – Świnoujście – dodaje rzecznik PLK.

[aktualizacja]

Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu wziął udział jeden z czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls z zachodniopomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych. Pojazd po przejechaniu rozjazdu znalazł się na ślepym torze, przejechał przez wykolejnicę (na zdjęciach z miejsca zdarzenia nie widzimy jednak, by doszło wykolejenia) i zatrzymał się na kilka metrów przed prowizorycznym kozłem.

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5