Partnerzy serwisu:
Pasażer

PLK: Wraca część pociągów ze Skierniewic do Łowicza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PLK: Wraca część pociągów ze Skierniewic do Łowicza
fot. M. Szymajda
Na trasie ze Skierniewic do Łowicza od najbliższej niedzieli mają znów kursować pociągi regionalne. Będzie ich jednak bardzo niewiele, bo linia nadal będzie wykorzystywana przez kierowane objazdem połączenia dalekobieżne. Nie zostaną natomiast przywrócone kursy ŁKA pomiędzy Łowiczem a Kutnem.

Niedawno Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała o przedłużającym się funkcjonowaniu komunikacji zastępczej na trasie ze Skierniewic przez Łowicz do Kutna. W związku z przebudową magistrali E20, która jest znacznie opóźniona względem pierwotnego harmonogramu, odcinek z Łowicza do Skierniewic jest wykorzystywany jako objazdowy przez połączenia dalekobieżne. Jak zwraca jednak uwagę zarządca infrastruktury, wraz z wejściem w życie marcowej korekty rozkładu jazdy część połączeń znów zacznie być realizowana po torach, a nie po równoległej drodze.

Większość połączeń nadal z KKA

– Na odcinku Skierniewice – Łowicz trzy kursy będą obsługiwane pociągami, a pozostałe – autobusami – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Oznacza to znaczące, bo dwukrotne skrócenie czasu przejazdu w pełnej relacji, ale większość pasażerów wciąż będzie musiała liczyć się z utrudnieniami. Autobusy zastąpią znaczną część połączeń, również z uwagi na pracę na stacji Bełchów.

Do 11 marca ŁKA uruchamia na tym odcinku wyłącznie połączenia autobusowe. Do poprawy sytuacji nie dojdzie natomiast pomiędzy Łowiczem a Kutnem. – Tam nadal kursować będą autobusy – informuje nasz rozmówca. Tak pozostanie przynajmniej do czerwca.

Trudna sytuacja w węźle Skierniewice

Na ruch pociągów w rejonie Skierniewic znacząco wpływają także inne inwestycje realizowane na przyległych liniach kolejowych. W kierunku Łodzi rozkład jazdy kształtowany jest przez prace realizowane między Łodzią-Widzewem a Koluszkami, gdzie powstają nowe wiadukty nad torami. W stronę Warszawy zaś obowiązują liczne utrudnienia związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia, na którą w normalnym układzie wjeżdżają wszystkie pociągi ze Skierniewic.

Teraz część kursów została skierowana do Warszawy Gdańskiej, inne jadą przez Zachodnią do Warszawy Głównej. – Inwestycja wpływa na przepustowość trasy i wydłużony czas przejazdu – przyznaje Rafał Wilgusiak.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5