Partnerzy serwisu:
Miasto

Łódź: W lutym początek budowy podziemnej ulicy

Dalej Wstecz
Partner działu

Balzola Polska

Data publikacji:
27-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódź: W lutym początek budowy podziemnej ulicy
wiz. Urząd Miasta ŁodziWizualizacja przyszłych inwestycji ponad podziemną ulicą
Z blisko rocznym opóźnieniem w stosunku do planów zacznie się budowa podziemnej ulicy Hasa przy dworcu Łódź Fabryczna i kompleksie EC1. Władze Łodzi chcą za jej pomocą rozwiązać problem spodziewanego zwiększenia ruchu samochodów po ukończeniu kolejnych inwestycji w Nowym Centrum Łodzi. Na razie trwa organizowanie zaplecza budowy.

Po zakończeniu prac obecna ul. Hasa będzie miała dwie równoległe części: naziemną i podziemną. Ta ostatnia będzie miała 6,5 m głębokości, pół kilometra długości i 10 m szerokości. Jej zadaniem będzie zapewnienie dojazdu do przyszłego trzypoziomowego parkingu podziemnego na 311 miejsc przy centrum kulturalno-rozrywkowym EC1 i do przyszłych obiektów na działkach sprzedawanych przez władze Łodzi prywatnym inwestorom. Podziemna jezdnia połączy ul. Kilińskiego (rampa zjazdowa znajdzie się między budynkami PGE a biurowcem mBanku) z rondem pod wiaduktem al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze do obsługi przyszłych parkingów podziemnych przy biurowcach oraz pod przyszłym Rynkiem Kobro zostanie wykonanych siedem zjazdów. Droga będzie wyposażona w instalacje oddymiające i przeciwpożarowe oraz ciągi ewakuacyjne.

Część naziemna stanie się natomiast przyjazną dla pieszych przestrzenią z zielenią i ławkami. Umożliwi ona wygodne dojście do EC1 z dworca Łódź Fabryczna. Charakter ulicy (nazywanej niekiedy woonerfem) ma odpowiadać zaplanowanemu w sąsiedztwie Rynkowi Kobro, którego budowa została jednak na razie odsunięta w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Droga będzie budowana metodą podstropową. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami prace budowlane rozpoczną się od strony Kilińskiego. Na czas inwestycji ul. Hasa zostanie zamknięta. Wcześniej to samo stanie się z prowizorycznym parkingiem naprzeciwko EC1.

Jak swego czasu informowaliśmy, inwestycja początkowo miała rozpocząć się wiosną ubiegłego roku. Nie udało się jednak dotrzymać tego terminu. W marcu rozpoczęto tylko prace przygotowawcze[]. W końcu wszystkie trudności udało się jednak pokonać. – Zakończyliśmy wszelkie uzgodnienia z właścicielami terenów, w tym firmą Ghelamco, aby uzgodnić stworzony projekt i uzyskać dostęp do działek na czas budowy – zapewnia wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec.
Partner działu

Balzola Polska

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź: Będzie przystanek Centrum dla kolei podziemnej

Zintegrowany transport

Tallinn: Pierwszy peron stacji Rail Baltiki otwarty

Infrastruktura

Tallinn: Pierwszy peron stacji Rail Baltiki otwarty

Przemysław Farsewicz 16 czerwca 2025

Nowa dzielnica Łodzi wokół podziemnego dworca

Infrastruktura

Nowa dzielnica Łodzi wokół podziemnego dworca

Roman Czubiński 01 listopada 2016

Zobacz również:

Łódź: Będzie przystanek Centrum dla kolei podziemnej

Zintegrowany transport

Tallinn: Pierwszy peron stacji Rail Baltiki otwarty

Infrastruktura

Tallinn: Pierwszy peron stacji Rail Baltiki otwarty

Przemysław Farsewicz 16 czerwca 2025

Nowa dzielnica Łodzi wokół podziemnego dworca

Infrastruktura

Nowa dzielnica Łodzi wokół podziemnego dworca

Roman Czubiński 01 listopada 2016

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij