Partnerzy serwisu:
Zintegrowany transport

Łódź: Trasa do Lutomierska zamknięta na dłużej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

ZINTEGROWANY TRANSPORT
Łódź: Trasa do Lutomierska zamknięta na dłużej
fot. Kasper Fiszer.Tramwaje z łódzkiej pętli Północna kursują jedynie do Konstantynowa.
Linia tramwajowa do podłódzkiego Lutomierska prawdopodobnie nie będzie w najbliższym czasie przejezdna. Samorząd Konstantynowa Łódzkiego nie wykonał bowiem jeszcze niezbędnej naprawy. Łódzki Zarząd Dróg i Transportu poinformował więc, że w tym roku trasa tramwajowej linii turystycznej będzie skrócona. Historyczne wagony generacji N wyjadą jednak na ulice miasta.

Od lutego zamknięta dla ruchu pozostaje linia do Lutomierska. Tramwaje z Łodzi kończą więc bieg na trójkącie manewrowym w Konstantynowie Łódzkim, a pasażerowie muszą przesiąść się tam do autobusów zastępczych oznaczonych symbolem 43B. Choć jeszcze niedawno ponowne otwarcie trasy planowane było na przełom czerwca i lipca, wszystko wskazuje na to, że naprawa uszkodzonego torowiska przeciągnie się w czasie.

Torowisko stało się placem innej budowy

Przewozy zostały zawieszone po podmyciu torowiska. Obecnie zakres niezbędnych napraw jest jednak znacznie szerszy niż wynikało to z pierwotnej awarii. Jak wskazywała w polowie maja na swoim oficjalnym profilu na portalu Facebook gmina Lutomiersk, pas torów wykorzystywany był jako plac budowy podczas remontu chodników na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Stały na nim maszyny budowlane, a szyny częściowo zasypano.

Jak wynika z informacji uzyskanych z Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, który jest organizatorem komunikacji tramwajowej w całej aglomeracji, przywracanie przejezdności najpewniej nie zakończy się przed wakacjami. ZDiT przygotowuje się aktualnie do uruchomienia letniej linii turystycznej, której trasa od kilku lat biegła do Lutomierska. W tym roku historyczny skład 5N+5ND nie dotrze jednak tak daleko.

Historyczna „enka” zawróci na trójkącie manewrowym

– Niestety na obecną chwilę nie mamy zapewnień co do terminów zakończenia prac przy torowisku za parkiem w Konstantynowie. W związku z brakiem przejazdu do Lutomierska najprawdopodobniej linia turystyczna kursować będzie na skróconej trasie do Konstantynowa Łódzkiego – informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. – Chcemy przy tym zachować dotychczasowy charakter linii. Zabytkowy tabor obsługujący TLT doskonale wpisuje się bowiem w pejzaż malowniczą podmiejskiej trasy – podkreśla.

Mimo utrudnień organizacyjnych rezygnacja z oferty letnich przejazdów turystycznych nie wydaje się obecnie scenariuszem prawdopodobnym. – Również w tym roku pragniemy uruchomić wspólnie z MPK i Klubem Miłośników Starych Tramwajów Tramwajową Linię Turystyczną. Wakacyjne kursy realizowane są już od piętnastu lat i stały się tradycyjną atrakcją dla łodzian i osób odwiedzających nasze miasto – zapewnia bowiem przedstawiciel ZDiT.

Nieczynnych torowisk w regionie jest więcej

Wciąż zamknięta pozostaje także linia z Łodzi do Pabianic. Przeszkodą w dalszym prowadzeniu ruchu okazał się tam stan sieci trakcyjnej. Miasto Pabianice i gmina Ksawerów planują jednak niebawem interwencyjny remont, który ma pozwolić na przywrócenie kursowania tramwaju. Trwa procedura wyboru wykonawcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Łódź. Prace torowe na węźle przy Placu Niepodległości

Zintegrowany transport

Łódź. Jest decyzja, MPK otrzyma 15 nowych Moderusów Gamma

Zintegrowany transport

Łódź: MPK przeniesie muzeum do zajezdni Chocianowice?

Zintegrowany transport

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Zobacz również:

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Łódź. Prace torowe na węźle przy Placu Niepodległości

Zintegrowany transport

Łódź. Jest decyzja, MPK otrzyma 15 nowych Moderusów Gamma

Zintegrowany transport

Łódź: MPK przeniesie muzeum do zajezdni Chocianowice?

Zintegrowany transport

Łódź. Nowe tramwaje kosztem używanych? MPK może zmienić podejście

Zintegrowany transport

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij