NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

ŁKA: Ograniczenia na przejazdach spowalniają pociągi

| rcz, Rynek Kolejowy 03.09.2014 158

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-09-03 15:52:36 Autor: kolej moja miłość
---.toya.net.pl
Trudno zrozumieć, że zwolnienia na przejazdach kolejowych nie zostały uwzględnione w RJ, skoro wymaga tego technologia. Jeszcze trudniej pojąć, że nikt nie zmierzył natężenia ruchu na przejeżdzie w Zgierzu?! Droga nie była zamknięta i nie trzeba było czekać na otwarcie linii kolejowej. Wydając miliony na modernizację zabrakło komuś zwykłej wyobraźni. Nie od dziś wiadomo, że ruch kołowy się zwiększa, bo rośnie liczba samochodów. Oczywiście winnych nie ma.
2014-09-03 16:38:05 Autor: szofer 67
---.free.aero2.net.pl
a rozjeżdżać debili, naturalna selekcja
2014-09-03 16:44:47 Autor: Czyt
---.nitka.net.pl
Słaby tabor tam mają ED78, przyspiesza jak samochód...lekko i przyjemnie.
A katastrofą było polikwidowanie dróżników, drogowców, z domkami, ale to juz się stało.
2014-09-03 17:17:10 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Ograniczenia oprócz wymienionych przejazdów występują na jeszcze jednym przejeździe w Łodzi między Zgierzem a stacją Łódź Arturówek. Poza tym jest ograniczenie na wiadukcie nad ul. Łagiewnicką oraz w obrębie stacji Łódź Arturówek. Też zostaną wyeliminowane? A jeśli chodzi o ul. Chełmską w Zgierzu to przecież od dawna ruch jest na niej dosyć duży. W czy,mm wiec jest problem? Na pewno jest większy niż na ul. Grotnickiej w Zgierzu ( linia na Kutno), gdzie jest ograniczenie i na który jak na razie zabrakło kasy, żeby rogatki postawić. Pozdrawiam.
2014-09-03 17:29:23 Autor: Malbork
---.play-internet.pl
Wejdzie Pkp plk z remontem i bedzie tak jak teraz na e65 Malbork-Tczew...7 lat i końca nie widać.....25 km w 70 minut ( planowowany przyjaz + opoznienie ). Ohhh Ty kochana moja plko Gdansk...jakim jestes pieknym przykladem jak nie prowadzi sie inwestycji.
2014-09-03 17:36:37 Autor: Malbork
---.play-internet.pl
To jest normalnie incredible..jakaś abstrakcja..coś tak nie logicznego....kladac wlasnymi silami jeden podklad dziennie bylbym szybszy o kilka lat od tych jełopów z pkp plk Gdansk. Panowie skonczycie do 2050? Czy raczej idziecie na 2090? Ten remont mostu na nogacie to tak dla zabawy rozumiem? Raz..tory kladziecie..za miesiac sciagacie..
2014-09-03 17:44:36 Autor: Malbork
---.play-internet.pl
Pkp Plk Gdansk dajcie jakis komunikat w sprawie trasy Malbork - Gdansk. Ile lat macie opoznienia ale tak serio realnie pytam..15? 20? Lat. Nawet nie dotykac mi trasy Malbork-Elblag wara od tego bo mnie szlak trafi
2014-09-03 21:31:55 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post Czyt:
"Słaby tabor tam mają ED78, przyspiesza jak samochód...lekko i przyjemnie.
A katastrofą było polikwidowanie dróżników, drogowców, z domkami, ale to juz się stało."
Chyba jak rower ? 5 minut na jednej 20 ? Tyle traci ciężki skła pasażerski a nie ezt.
2014-09-03 22:23:26 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
Przecie ten dwuczłon ma pewnie ze 1.5MW, to w czym problem?
2014-09-03 22:37:01 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
z torów plk
Traci około 3 minut, ale nie na tym jednym przejeździe ,a na 3 oraz na jednym wiadukcie na ul. Łagiewnickiej oraz w obrębie stacji Łódź Arturówek. A przyspieszenie ma bardzo dobre aż w siedzenia wgniata :). Pozdrawiam.
2014-09-04 00:11:26 Autor: życzliwy
---.dynamic.chello.pl
Ograniczenie do 20 to następny z idiotycznych przepisów, które rozkładają kolej. Kilka już zniesiono ale biurokracja musiała coś zostawić dla siebie.
2014-09-04 11:22:11 Autor: Zbych
---
Jeszcze 5 miesięcy i wejdzie do WOSu
2014-09-04 12:33:47 Autor: Czyt
---.ksiaznica.szczecin.pl
EN57


Masa: 126,5 t

P: 4×145 kW lub 4×175kW
A: 4×250kW

P: 580 kW lub 700 kW
A: 1 MW

P: 0,5 m/s2
A: 1 m/s2 (ale tylko przy małej prędkości)
=====================
31WE ZGZ (ED78) ma:

masa: 133,5 t

4x500kW = 2 MW

przyspiesza ponad dwukrotnie lepiej (rozruch elektroniczny), szczególnie przy większej szybkości.

Dane moc/ masa dla pojazdów samochodowych są tu:
http://www.wojdas.24x7.pl/moc.html (ciekawa tabela)
i oczywiście, ze potencjalnie jest to o wiele więcej, ale w praktyce nie mogą tego wykorzystać: nadmiar pojazdów= korki. Pociąg wyjeżdżający z wielu miast jest o wiele szybszy.