Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kleczy Dolnej doszło do kolizji. Jak podaje portal „Wadowiceonline.pl”, pod koła pociągu wjechał kierujący mercedesem vito. Ruch pociągów w stronę Kalwarii Lanckorony został wstrzymany.
Jak podaje portal „Wadowiceonline.pl”, przejazdy kolejowe w powiecie wadowickim to wciąż niebezpieczne miejsca: wielu kierowców zapomina, że po torach wciąż jeżdżą pociągi i trzeba na nie uważać. Przekonał się o tym kierowca mercedesa vito, który we wtorek (3.09) przed godziną 16:00 na niestrzeżonym przejeździe w Kleczy Dolnej na drodze od Stryszowa do Wadowic wjechał wprost pod koła jadącego z Wadowic do Krakowa pociągu EN57-942rb.
Uderzenie ciężkiej maszyny było spore: bok i przód pojazdu zostały mocno uszkodzone a jego kierowca trafił do szpitala na obserwację. Miał szczęście ponieważ pociągi w okolicach przejazdów niestrzeżonych zwalniają.
Ruch na przejeździe odbywał się wahadłowo, kierowany i zabezpieczany przez dwa zastępy strażaków z JRG Wadowice i zastęp druhów ochotników z OSP Klecza. Jak informuje portal „Wadowiceonline.pl”, przód maszyny jest uszkodzony a to czy nadaje się ona do jazdy stwierdzi komisja kolejowa.
Więcej na stronie Wadowiceonline.pl