Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Czy powstanie Radom Główny?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
29-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Czy powstanie Radom Główny?
Fot. Koleje Mazowieckie
Stowarzyszenie „Radomskie Inwestycje” zwróciło się do PKP PLK o rozważenie zmiany nazw stacji i przystanków na terenie miasta. Tych ostatnich przybędzie głównie w związku z prowadzoną obecnie modernizacją linii 8 na odcinku od Warki do Radomia.

„Radomskie Inwestycje” chciałyby, aby dzisiejszy "Radom" stał się „Radomiem Głównym". Ponadto stowarzyszenie zwraca uwagę, że zupełnie niecelowe jest nazywanie planowanego przy ulicy Żeromskiego przystanku mianem „Radom Śródmieście”.

– Taka nazwa wprowadza w błąd, bowiem przystanek ten znajduje się w oddaleniu od faktycznego śródmieścia – pisze prezes „Radomskich Inwestycji” Radomir Jasiński i proponuję nazwę „Radom Wschodni”. Organizacja proponuje także nazwanie przystanku przy ulicy Kozienickiej mianem „Radom Gołebiów”, a przystanku przy Żółkiewskiego „Radom Północny, „jako kontynuacja nazewnictwa Radom Południowy, Radom Główny i Radom Wschodni”. Bez większego zaskoczenia proponuje się również, aby przystanek osobowy przy Starej Woli Gołębiowskiej określić jako „Radom Stara Wola”.

Czy propozycje społeczników spotkają się za akceptacją PKP PLK?

– Nazwy nowych przystanków w Radomiu są uzgadniane z władzami lokalnymi. W trakcie ustalania są nazwy Radom Gołębiów przy ulicy Kozienickiej, Radom Stara Wola i Radom Brzustówka przy ulicy Żółkiewskiego w pobliżu osiedla Brzustówka – napisał Karol Jakubowski, z biura prasowego PKP PLK.

Jak pisze w odpowiedzi na pytania „Rynku Kolejowego” Jakubowski, Polskie Linie Kolejowe uwzględniają decyzje o zmianach w zakresie nazw istniejących stacji i przystanków. Na wniosek władz lokalnych istnieje możliwość dostosowana nazw obiektów do zachodzących zmian w przestrzeni publicznej.

– PLK dba o to, aby obiekty były łatwo rozpoznawane i identyfikowane pod względem lokalizacyjnym przez pasażerów. Aby zmienić nazwę przystanku lub stacji do zarządcy infrastruktury należy złożyć wniosek z dołączona uchwałą rady Miasta lub Gminy z opinią o zmianie nazwy. Całkowite koszty związane z taką zmianą pokrywa wnioskodawca – wyjaśnił przedstawiciel PLK.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5