Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Grucele. Śmiertelny wypadek na przejeździe, zderzenie osobówki z lokomotywą

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Torhamer
Sultof
Plasser&Theurer
Kontron
Nokia
INTERCOR
Platan

Data publikacji:
12-07-2026
Ostatnia modyfikacja:
12-07-2026
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Grucele. Śmiertelny wypadek na przejeździe, zderzenie osobówki z lokomotywą
Fot. Komenda Miejska Policji w OstrołęceWypadek na przejeździe w Grucelach
W Grucelach w województwie mazowieckim, kierowca osobowego Volkswagena nie zatrzymał się na przejeździe kolejowym i zderzył się z lokomotywą. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca osobówki. To nie pierwszy wypadek w tym miejscu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11 lipca) po godz. 19 w miejscowości Grucele (powiat ostrołęcki). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w ciągu drogi łączącej Grucele z Zabielem, osobowy Volkswagen zderzył się z lokomotywą PKP Cargo.

Siła uderzenia była tak duża, że pojazd został przepchnięty na pobliskie pole. W środku znajdował się 44-letni kierowca, którego niestety, ale nie udało się uratować. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.


Wyświetl większą mapę

Jak tłumaczył w portalu Moja-ostroleka.pl nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, maszynista lokomotywy został przebadany na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Dalsze czynności mundurowi będą prowadzić pod nadzorem prokuratora.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych, a potem oględzin miejsca zdarzenia przez policję i prokuratora, szlak kolejowy pomiędzy Ostrołęką a Śniadowem był nieprzejezdny. Pociąg IC „Omulew” z Olsztyna został odwołany na odcinku Ostrołęka – Białystok został odwołany, a pasażerowie podróż kontynuowali autobusową komunikacją zastępczą.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. W lipcu 2021 roku, kierująca osobowym Oplem nie zachowała ostrożności i wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pomimo dachowania osobówki kobieta wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Policja i PKP Polskie Linie Kolejowe apelują do kierowców o rozwagę, bo nie warto ryzykować życia. Mundurowi oraz zarządca infrastruktury przypominają także najważniejsze zasady na przejazdach kolejowych. Obowiązuje one także, gdy jest się rowerzystą czy pieszym.
Partnerzy działu

Strunbet
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Torhamer
Sultof
Plasser&Theurer
Kontron
Nokia
INTERCOR
Platan

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5