Dwóch mężczyzn zostało potrąconych przez szynobus w Lubawce na Dolnym Śląsku. Jak informuje tvn24, obaj siedzieli na torach. Trafili do szpitala. Po jednego z mężczyzn musiał przylecieć śmigłowiec. Jego stan jest ciężki
Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym. - Obaj mężczyźni siedzieli na torach i nie zauważyli pociągu jadącego w kierunku Jeleniej Góry. Mężczyźni nie mieli prawa tam siedzieć – powiedział tvn24.pl Tomasz Kościcki z KPP w Kamiennej Górze. Według lekarza pogotowia, ranni pili wcześniej alkohol.
Więcej
Lubawka znajduje się w województwie dolnośląskim. Stacja znajduje się przy granicy z Czechami. Linia kolejowa z Kamiennej Góry prowadzi przez przejście graniczne Lubawka-Kralovec do czeskiego Trutnov. W okresie letnim od maja do sierpnia w weekendy uruchamiane są trzy składy kursujące pomiędzy Jelenią Górą a czeskim Trutnovem, dodatkowo jedno połączenie wydłużono do Svoboda nad Úpou.
Jak wynika z informacji przekazanych przez resort transportu, w okresie od marca 2012 r. do końca maja 2012 r. poza katastrofą pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób, miały miejsce jeszcze 173 wypadki na kolei. W tym: 8 kolizji pociągów, 32 wykolejenia, 49 wypadków na przejazdach i 84 wypadki z ludźmi poza przejazdami kolejowymi. Na skutek tych zdarzeń śmierć poniosło 78 osób, ciężko rannych było 97 osób, lżejsze obrażenia odniosło 11 osób, z tego w poważnym wypadku pod Szczekocinami śmierć poniosło 11 pasażerów i 5 pracowników, a 61 pasażerów i 2 pracowników zostało ciężko rannych.
Więcej