NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Co z ulgami dla pracowników Kolei Śląskich?

| lk Rynek Kolejowy 12.01.2016 1

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-12 09:53:01 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Biedny Wawrzaszek, musi podpisywać się pod każdym kretyństwem, jakie śmieszna spółka wymyśli.
2016-01-12 09:56:20 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Ciekawe jak częściowo pokrywa, gdyby nie ulgi, to liczba kolejarzy korzystających spadłaby 10-20 krotnie...
Dlatego to należy liczyć nie od obecnych przejazdów, ale od przejazdów, które by były gdyby nie było ulg.
I wtedy zobaczymy, czy te 5 milionów to częściowo, czy aż nadto...
2016-01-12 09:58:34 Autor: karol.
---.dynamic.chello.pl
W pamiętnym 2012 r. dwóch Panów (spec od rozkładu i spec od taboru) pod względem finansowym rozłożyło spółkę Koleje Śląskie.

Minęły trzy lata, a spółka nadal ma problemy wyjść na przysłowiową prostą.

Nie przeszkadza to jednak im dalej sprzedawać swoje wizje: http://czt.org.pl/kndk/kolej-na-dobra-kolej-w-slaskiem/ i za pieniądze publiczne prowadzić "kontrolę systemu organizacji przewozów kolejowych pasażerskich z punktu widzenia zgodności z prawem europejskim i krajowym oraz europejską dobrą praktyką".
2016-01-12 10:15:25 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Decyzja o pozbyciu się taboru i zaplecza taborowego rozłożyła spółkę.

Tak jakbyś prowadził piekarnię, a w pewnym momencie stwierdził, że budynek rozwalisz, maszyny oddasz na złom i zaczniesz od zera.

Zatrudnisz piekarza, każesz mu piec bułki nad ogniskiem w lesie i potem przed 50 lat będziesz powtarzał, że ten piekarz rozłożył spółkę.
2016-01-12 10:15:52 Autor: mordka
---.play-internet.pl
Już czwarty rok rozważają a zarząd roczną premie dostaje jak ta lala ! A jak KŚ nie stać , to niech się w zabawę w kolej nie bawią .
Ta sprawa trafi jeszcze do UTK . Pozdrawiam NIE ZARZĄD KŚ .
2016-01-12 10:15:53 Autor: mordka
---.play-internet.pl
Już czwarty rok rozważają a zarząd roczną premie dostaje jak ta lala ! A jak KŚ nie stać , to niech się w zabawę w kolej nie bawią .
Ta sprawa trafi jeszcze do UTK . Pozdrawiam NIE ZARZĄD KŚ .
2016-01-12 10:17:09 Autor: mordka
---.222.109.110
Już czwarty rok rozważają a zarząd roczną premie dostaje jak ta lala ! A jak KŚ nie stać , to niech się w zabawę w kolej nie bawią .
Ta sprawa trafi jeszcze do UTK . Pozdrawiam NIE ZARZĄD KŚ .
2016-01-12 10:26:42 Autor: O_Q
---.tktelekom.pl
Myślenie, że nie wykupienie ulg spowoduje wpływ do KS w pełnej kwocie jest błędne. Korzystam z ulg, które nawiasem współfinansuje z pracodawcą i dlatego jeżdżę pociągami. Jeżeli nie miałbym wykupionych ulg to wcale nie jest jednoznaczne, że pojadę pociągiem. Przykładowo; jeżeli mam wydać na bilet 60 zł. pociągiem a 30 PB to czym pojadę? Również jeżeli mam wydać 16 zł. za bilet i pociąg za godzinę, to pojadę pierwszym skraja buszem, bo jest wcześniej a i niejednokrotnie jedzie on szybciej. Pieniądze za wykupione ulgi są to frajerskie pieniądze które przewoźnicy dostają jeszcze nawet nie kiwnąwszy palcem.
2016-01-12 10:55:45 Autor: Grzesiooo
---.play-internet.pl
[Admin: zmoderowano]
2016-01-12 11:28:56 Autor: qw
---.play-internet.pl
[Admin: zmoderowano]
2016-01-12 12:21:34 Autor: ISDR
---.tktelekom.pl
Pobiegal, Pobiegal i teraz w innym wojewodztwie probuje swojej pseudo wiedzy. Szkoda slow. Z wspomnianymi wynurzeniami pewnego portaliku tez prawda. Doradcy od siedmiu bolesci.
2016-01-12 13:22:36 Autor: Kysó
---.adsl.inetia.pl
Chociaż niech tutaj nikt bredni nie pisze o ulgach 99% bo takowych nie ma od dawna.
I nie "karze" szanowna niedouczona redakcjo tylko "każe". Karze to się dziecko za złe zachowanie.
2016-01-12 13:55:53 Autor: A_A
---.tktelekom.pl
Zgadza się, bilet kosztuje nie mniej niż: 2 zł a normalny 2.20:) Przy długich trasach dochodzi do 80-90 % w pociągach "osobowych", a w TLK i IC nie mniej niż 6 zł,....
2016-01-12 15:35:17 Autor: Michał Riedel
---.static.drama.pl
Do ISDR. Z racji tego że dużo osób może mnie kojarzyć z tym Nickiem,oświadczam że nie ja jestem autorem tego głupiego wpisu.Jeżeli masz odwagę pisać uwagi pod konkretne nazwisko to się podpisz swoim , a nie podszywaj pod inną osobę!Pewnie Ci żal że dostał lepszą pracę i tego że ma większe wiadomości o kolei niż Ty, niestety z tym musisz już żyć.Pozdrawiam Damiana i życzę najlepszego.A Ty kolego ISDR weź się za robotę!
2016-01-12 17:15:31 Autor: Wierchuszka z maskwy
---.dynamic.chello.pl
@analityk - ale piekarz wiedział gdzie te bułki będzie piekł i wszystkim obiecał, że będą smaczne. Tu jest problem. Myślę, że to nie piekarz a młynarz. Jemu chodziło o sprzedaż mąki.
2016-01-12 17:15:49 Autor: Wierchuszka z maskwy
---.dynamic.chello.pl
@analityk - ale piekarz wiedział gdzie te bułki będzie piekł i wszystkim obiecał, że będą smaczne. Tu jest problem. Myślę, że to nie piekarz a młynarz. Jemu chodziło o sprzedaż mąki.
2016-01-12 17:15:58 Autor: Wierchuszka z maskwy
---.dynamic.chello.pl
@analityk - ale piekarz wiedział gdzie te bułki będzie piekł i wszystkim obiecał, że będą smaczne. Tu jest problem. Myślę, że to nie piekarz a młynarz. Jemu chodziło o sprzedaż mąki.
2016-01-12 17:37:19 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl

mathewicforum
***Witam wszystkich po dłuższej, bo od... marca 2015 roku przerwie. Byłem nieco w UK, ale to już historia :D.***

Hmmm... widzę, że KŚ powoli dźwigną się w górę, ba, nawet mogą być powoli wzorem dla KD jeśli chodzi o właściwe budowanie relacji w sąsiadami. Cieszą Chałupki, nawet po skandali PLK i IZ TG, no i tej nieszczęsnej firmy, wykonawcy... nieważne. Dobrze, że Czechami sprawy idą w dobrym kierunku, ale Zwardoń i Słowacja też na coś zasługują. Czy to będzie kolejny kierunek KŚ?

Na razie Koleje Śląskie i UMWŚ w Katowicach planuje zakup kilku nowych EZTów. I chyba to jest główny cel. Do tego nowe, własne(!) hale, mycie lepsze :D. Na inne cele, dodatkowe koszta średnio jest miejsce. A szkoda. Cena za grzechy poprzednich władz KŚ i regionu. Ale będzie lepiej. Kiedyś musi być.

Głowa do góry!
2016-01-13 05:35:30 Autor: Ala31
---.google.com
Nie ma zainteresowanych to i nie ma ulg. Skoro wyniki ankiety mówią - my tego nie chcemy - to i nie ma
2016-01-13 08:24:37 Autor: Pisior
---.play-internet.pl
@Ala31
Ala jeśli ankieta mówi , że nie ma chętnych to mówi to tylko ankieta , a raczej władze KŚ które notorycznie oszukują swoich pracowników !!! A chętni na ulgi naprawdę są ,i nawet jeśli jest ich nie wielu tym lepiej dla KŚ -mniejsze koszty wykupu. Ale pewnie tego nie zrozumiesz . A jak tego nie rozumie KŚ to im to nie bawem wyjaśni UTK lub posłowie PiS. Dziękuję za uwagę.
2016-01-13 08:24:59 Autor: Pisior
---.play-internet.pl
@Ala31
Ala jeśli ankieta mówi , że nie ma chętnych to mówi to tylko ankieta , a raczej władze KŚ które notorycznie oszukują swoich pracowników !!! A chętni na ulgi naprawdę są ,i nawet jeśli jest ich nie wielu tym lepiej dla KŚ -mniejsze koszty wykupu. Ale pewnie tego nie zrozumiesz . A jak tego nie rozumie KŚ to im to nie bawem wyjaśni UTK lub posłowie PiS. Dziękuję za uwagę.
2016-01-13 14:46:38 Autor: ~
---.static.tvk.wroc.pl
Jeżeli tylko brać za wiarygodne to, co mówią napotykane w pociągach drużyny konduktorskie KD - w Kolejach Śląskich jest lepiej: jest bezpłatny przejazd pociągami swojej spółki! KD swoim pracownikom oferuje podobno albo rzeczone 800 zł na rok za normalne poświadczenie, albo jakieś 400 złotych za legitymację uprawniającą do tańszego zakupu biletów na swojego pracodawcę. Dziwić się że coraz więcej i młodych co tam pracują, i nabytków z PR rozwija tą nazwę jako Koleje Dziadowskie?
2016-01-13 17:32:50 Autor: mobilna
---.146.136.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
O ulgi szumują tylko ci co przyszli z PR-ów. Biuro Handlowe godziwie zarabia więc stać ich na auta i benzynę. A robol jakoś sobie radzi, robol jest tylko od roboty.
2016-01-13 20:36:22 Autor: lis
---.play-internet.pl
@ mobilna
Co nie którzy pracownicy tzw. ,,SPECJALIŚCI" mają wykupywanie ulgi przejazdowe od samego początku istnienia KŚ , no ale sory - Ty nie jesteś godną , żeby taką ulgę posiadać . Przecież mobilni to ,,patologia'' według prezesa z Dąbrowy Górniczej...
2016-01-13 20:37:03 Autor: lis
---.play-internet.pl
@ mobilna
Co nie którzy pracownicy tzw. ,,SPECJALIŚCI" mają wykupywanie ulgi przejazdowe od samego początku istnienia KŚ , no ale sory - Ty nie jesteś godną , żeby taką ulgę posiadać . Przecież mobilni to ,,patologia'' według prezesa z Dąbrowy Górniczej...
2016-01-14 02:41:53 Autor: Elżbieta B.
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja!
2016-01-14 09:59:01 Autor: ISDR
---.tktelekom.pl
2016-01-12 15:35:17 Autor: Michał Riedel ---.static.drama.pl

Kazdy ma prawo tutaj pisac pod jakim nickiem chce. Nie podoba sie oposc portal RK.
Nie zgadzasz sie z moja opinia na temat bylego pracownika KS. Nie podoba sie oposc portal RK.
Nie rozumiesz, ze owa osoba zarowno niszczyla PRy jak i SK przez brak swojej wiedzy. Nie podoba sie oposc portal RK.
Nie pisz o mojej wiedzy lepku jak mnie nie znasz, a polecam kiedys zapoznac sie z obiegami tworzonymi przez ta ciekawa postac i zobaczyc jakie tam sa bzdury gdy pociag przyjezdza na jeden, a odjezdza na dwa. Nie podoba sie oposc portal RK.
O moja prace sie nie martw bo moja praca to uzeranie sie z takimi lepkami jak ty i slynny pan co pobiegal. Nie podoba sie oposc portal RK.
2016-01-14 15:58:47 Autor: rozjemca
---.play-internet.pl
@ ISDR , Michał Rediel
- panowie nie skaczcie sobie do oczu , bo każdy z was mówi o zupełnie innej osobie ! Michałowi chodzi o Damiana S. ,a ISDR o Stanisława B.
2016-01-16 11:43:42 Autor: slagor
---.centertel.pl
@ ISDR
Dlaczego wypraszasz kogokolwiek z dysksji?
To jest forum, a forum polega na dyskusji również z osobami, które mają inny pogląd na daną sprawę.
Jak tego nie rozumiesz to nie opuszczaj RK. Wystarczy jak nikogo nie będziesz z niego wypraszał.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca