NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

ZUE z najtańszą ofertą na linii 353 Toruń – Olsztyn

| Jakub Madrjas 26.07.2016 5

ZUE z najtańszą ofertą na linii 353 Toruń – Olsztyn
Fot. NDI
Spółka ZUE złożyła ofertę z najniższą ceną w przetargu na remont fragmentu linii 353 Toruń – Olsztyn na odcinkach Ostrowite – Biskupiec Pomorski i Biskupiec Pomorski – Jamielnik.
Przetarg dotyczy wykonania robót budowlanych na podstawie przekazanej wykonawcy dokumentacji projektowej. Zleceniodawca wykona również dokumentację powykonawczą i certyfikację oraz przeprowadzi szkolenia personelu PLK. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pom. – Iława – Olsztyn – Korsze”. Więcej na temat inwestycji piszemy tutaj.

Prace objęte zamówieniem to m.in. regulacja osi toru wraz z uzupełnieniem brakujących elementów nawierzchni, oczyszczenie z uzupełnieniem i profilowaniem pryzmy tłucznia, wzmocnienie gruntów słabonośnych. Modernizacja obejmie też przejazdy kolejowo – drogowe, w tym zmianę ich kategorii. Wyremontowane będą też perony na stacji Naterki oraz przystanku Olsztyn Zachodni.

Otwarto oferty w postępowaniu na realizację tych prac. Jak poinformowała spółka ZUE, jej oferta była najniższa i opiewała na 27,9 mln zł netto (35,7 mln zł brutto przy uwzględnieniu tzw. kwoty warunkowej). Termin realizacji zadania zgodnie ze specyfikacją to 4 grudnia 2017 r. ZUE w ofercie założyło skrócenie tego terminu o 60 dni (można było za to otrzymać 10 proc. punktów, resztę kryterium stanowi cena).

Zarządca infrastruktury zleci prace dotyczące zaprojektowania i wykonania robót torowych na odcinku od granicy IZ Olsztyn (przed stacją Biskupiec Pomorski) do stacji Olsztyn Główny. Piszemy o tym tutaj. Wszystkie planowane prace na linii 353 można znaleźć tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej na temat:

ZUE (0)
Linia 353 (0)

Więcej z regionu:

Olsztyn (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej na temat:

ZUE (0)
Linia 353 (0)

Wiecej z regionu:

Olsztyn (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS