NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Zmiana na stanowisku dyrektora ZLK Lublin

| jar, Rynek Kolejowy 25.08.2017 6

Zmiana na stanowisku dyrektora ZLK Lublin
fot. jar
Od 1 sierpnia 2017 r. nastąpiła zmiana w kierownictwie Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Zygmunt Grzechulski, długoletni dyrektor, odszedł na emeryturę. Zastąpił go Andrzej Matysiewicz, który w przeszłości już pełnił tę funkcję.
Do „Rynku Kolejowego” dotarła nieoficjalna informacja o zmianie na stanowisku dyrektora ZLK w Lublinie. Została ona potwierdzona przez biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe. – Pan Zygmunt Grzechulski z końcem lipca przeszedł na emeryturę. Rozwiązanie umowy nastąpiło z jego inicjatywy – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Joanna Kubiak z Zespołu Prasowego narodowego zarządcy linii kolejowych.

Jak udało ustalić się „Rynowi Kolejowemu”, Zygmunt Grzechulski jest absolwentem Technikum Kolejowego w Lublinie i Politechniki Lubelskiej na kierunku budownictwo. W ostatnich latach staraniem kierowanego zakładu, obok licznych prac skutkujących poprawą stanu technicznego większości podległych linii kolejowych, nastąpiła wyraźna poprawa sieci przystanków kolejowych w regionie, np. wybudowano dodatkowe przystanki w Zamościu. Były dyrektor promował śmiałe jak na polskie warunki koncepcje m.in. uruchomienie kolejowego przejścia granicznego we Włodawie, do którego niezbędne jest m.in. przygotowanie przeprawy przez Bug oraz budowę szerokiego toru wzdłuż linii nr 81 do Chełma i dalej do Zawady przez Rejowiec.

Andrzej Matysiewicz z branżą kolejową związany jest od początku kariery zawodowej, czyli od ponad 38 lat. Jest absolwentem lubelskiego technikum kolejowego i wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studia zarządzania projektami na Akademii Leona Koźmińskiego. Pełnił funkcje Naczelnika Sekcji Eksploatacji w Stalowej Woli Rozwadów oraz Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. W lubelskim oddziale Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK był Kierownikiem Kontraktu projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013, a potem Zastępcą Dyrektora Oddziału. Odpowiadał za projekt modernizacji linii nr 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS