NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

„Pociąg do Kultury” z Wrocławia do Berlina ma zostać w rozkładzie

| Michał Szymajda 03.07.2017 12

„Pociąg do Kultury” z Wrocławia do Berlina ma zostać w rozkładzie
„Pociąg do Kultury” z Wrocławia do Berlina ma zostać w rozkładzieFot. Youtube, Kolejwizja
Koleje Dolnośląskie chcą kontynuować współpracę z Deutsche Bahn i nadal prowadzić weekendowe przewozy na trasie Wrocław – Berlin. W tym celu przewoźnik złożył wniosek o przyznanie otwartego dostępu do części trasy po stronie polskiej do Urzędu Transportu Kolejowego.
Wniosek wpłynął do UTK 22 czerwca. – Koleje Dolnośląskie chcą uruchamiać pociągi w piątki, soboty, niedziele i wybrane dni w roku w okresie od 10 grudnia 2017 r. do 8 grudnia 2018 r. W związku z otrzymaniem wniosku o przyznanie otwartego dostępu uruchomiona została stosowna procedura – dowiedzieliśmy się w UTK.

Obecnie Koleje Dolnośląskie we współpracy z DB Regio uruchamiają międzynarodowy Pociąg do Kultury w weekendy. Inicjatywa spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów, stąd, mimo że pociąg miał być wydarzeniem jedynie sezonowym (promującym wydarzenia organizowane we Wrocławiu z okazji Europejskiej Stolicy Kultury 2016), kursuje nadal. I jak się okazuje, będzie kursował dalej.

– Nowe przepisy nakładają na nas konieczność złożenia wniosku o otwarty dostęp. Potwierdzam, że nadal będziemy uruchamiać ten pociąg – powiedział krótko Piotr Rachwalski, prezes KD.

Zgodnie z wnioskiem złożonym do UTK od 10 grudnia „Kulturzug” miałby kursować w trzy dni tygodnia: w piątek, sobotę i niedzielę. W piątek jego wyjazd z Berlina Lichtenberg planowany jest na 14:33 (przyjazd do Wrocławia Głównego o 18:41), w soboty i niedzielę na 8:33 (przyjazd do Wrocławia Głównego o 12:40). Z Wrocławia Głównego pociągi miałyby wyjeżdżać w piątki o 19:41 (dojazd do Berlina Lichtenberg o 23:51), w sobotę i niedzielę o 17:14 (dojazd do stolicy Niemiec o 21:35). Pociąg przejedzie przez stacje: Legnica, Żagań, Żary, Forst, Cottbus i Berlin Ostkreuz.

Obecnie za przejazd pociągiem w jedną stronę na całej trasie trzeba zapłacić 79 zł. Za tę cenę można też kupić bilet „Clubnight-ticket” w dwie strony, pod warunkiem dojazdu do Berlina w sobotę przed północą i powrotu pociągiem rankiem następnego dnia. Co istotne – w pociągach odbywają się koncerty, pokazy dzieł sztuki czy spotkania z autorami książek. 
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS