NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

PKP SA zabezpieczą zabytkową parowozownię w Pile

| Martyn Janduła 21.11.2016 11

PKP SA zabezpieczą zabytkową parowozownię w Pile
Parowozownia PilskaFot. SzymonPiotrGawroński, CC BY 3.0
Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na zabezpieczenie zabytkowej parowozowni w Pile. To XIX wieczny obiekt, który został po wielu latach starań wpisany do rejestru zabytków. Jego szczególną cechą jest okrągły kształt. Obecnie obiekt popada w ruinę.
Okrągła parowozownia w Pile to XIX wieczny obiekt pochodzenia pruskiego. Mimo że obiekt obecnie stoi pusty i niszczeje, to 2010 roku wpisano go do rejestru zabytków. Teraz PKP SA, które jest w posiadaniu parowozowni, rozpisały przetarg na zabezpieczenie obiektu. Specyficzny jest okrągły kształt budynku.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. rozebranie części pokrycia dachowego oraz elementów więźby dachowej, czyszczenie konstrukcji kratowej, malowanie a następnie podparcie w celu jej wzmocnienia, montaż elementów konstrukcji dachu i pokrycia dachowego, zabezpieczenie okien płytami OSB.

Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania przedmiotu zamówienia w terminie 90 dni od dnia zawarcia umowy. Przetarg na wykonanie robót potrwa do 30 listopada 2016 roku do godziny 11.45. Cena stanowi jedyne kryterium wyboru oferty.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Piła (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Piła (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS