szukaj
Śledź nas:

PKP PR - Jerzy Kriger odwołany

| Rynek Kolejowy, 3 czerwca 2009 03.06.2009 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2009-06-03 19:28:35 Autor: as
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
nic nie slyszę o audycie? czyżby zaginął w akcji?
2009-06-03 19:36:31 Autor: RW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje, Panie Tomaszu!

Mimo pewnych starań poprzednika - to moje prywatne zdanie - poprzednik miał za wiele związków personalnych z Pekapem.

Uśmiejecie się zapewne (niektórzy), ale... zaczyna mi się ten ferment \"usramorządawiania\" powoli podobać.

Nie ma tego złego, coby na dobre (wreszcie!!!) nie wyszło :-) Taką mam nadzieję i wiarę. Ale jeszcze duuuużo wody w Wiśle i Odrze upłynie...

2009-06-03 19:50:50 Autor: Arrivederci
---.252.242.131
Oberwał za IR ?
2009-06-03 19:53:23 Autor:
---.dynamic.gprs.plus.pl
no to teraz zacznie się kondtredans stanowisk w PR które obsiąda tzw. fachowcy z samorzadów..Ludzie to już koniec...
2009-06-03 20:09:28 Autor: TakaPrawda
---.acn.airbites.pl
Czy redakcja Rynku Kolejowego może się dowiedzieć ile było potrzebnych faksów, że Pana Krygiera odwołać?
Każdy marszałek wysłał jeden czy jeden marszałek wysłał za wszystkich?
2009-06-03 20:12:09 Autor: J.J
---.stargard.mm.pl
Powiem krótko- szkoda, że człowiek który miał odwagę wypowiedzieć wojnę układowi w spółce PR i nie tylko przegrał.
2009-06-03 20:13:20 Autor: FS
---.30.udn.pl
.Ludzie to już koniec- nie ludzie to poczatek zwolnien .Krygier tylko je blokowal a to teraz takie modne.A do tego audyt nie wypalil
2009-06-03 20:30:59 Autor:
---.dynamic.gprs.plus.pl
Tak FS początek zwolnień a pociagi pojadą same już to widzę..
2009-06-03 20:56:13 Autor: RW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak nie będzie zwolnień (głównie w biurwie) oraz racjonalizacji kosztów stałych plus optymalizacji w wykorzystaniu taboru i drużyn (obiegów itp.), to spółka padnie jeszcze w tym roku z ok. 400 mln zł. straty.

Wtedy dopiero zaczniecie kwiczeć i pójdziecie do \"pośredniaka\". A chodzi o to, aby firmę utrzymać na rynku - mimo wszystko.

Oczywiście na rynku KONKURENCYJNYM, a nie ustawowo zmonopolizowanym, bo tak chciał profesor i jego kolega Wach.
2009-06-03 21:34:30 Autor: TW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratuluję. W końcu dobra decyzja i szansa na to że ta Spółka w końcu wyjdzie na swoje!
2009-06-03 21:36:09 Autor: Jacek P.
---.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Sorry, nie mogę się powstrzymać: to było do przewidzenia. Aż dziw bierze, że ta firma jeszcze w ogóle funkcjonuje, przy tak krzyżujących się stanowiskach i tylu rozbieżnych interesach. Moraczewski ma ten sam problem: akcjonariusze... To juz chyba lepiej będzie, jeśli oni wszystko to szybko podzielą.
2009-06-03 21:53:43 Autor: tranquil
---.adsl.inetia.pl
WRESZCIE!
Kriger się nie nadawał na prezesa...
W Moraczewskim wielka nadzieja, człowiek bardzo otwarty i przyszłościowy. Ja sądzę, że będzie bardzo dobrze!
2009-06-03 22:10:31 Autor: WSS5
---.bpa.pl
Pani RW
,,Jak nie będzie zwolnień (głównie w biurwie) oraz racjonalizacji kosztów stałych plus optymalizacji w wykorzystaniu taboru i drużyn (obiegów itp.), to spółka padnie jeszcze w tym roku z ok. 400 mln zł. straty.

Wtedy dopiero zaczniecie kwiczeć i pójdziecie do \"pośredniaka\". A chodzi o to, aby firmę utrzymać na rynku - mimo wszystko.

Oczywiście na rynku KONKURENCYJNYM, a nie ustawowo zmonopolizowanym, bo tak chciał profesor i jego kolega Wach.\"

Taka wypowiedź świadczy o prymitywie tego człowieka. Jak można cieszyć z tego, że ktokolwiek pójdzie do pośredniaka. To jest oszołom i nie będę już pisało nim Pan. Nie wypada. I to ma być jakiś tak dziennikarzyna brukowca-widać poziom poniżej dna morza. Szkoda słów. RW na europosła!!!!!!
2009-06-03 22:26:06 Autor: Krzysztof Rytel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jestem zdziwiony takim błyskawicznym ruchem. Szanowałem Krigera. Do urzędu marszałkowskiego trafił prosto z zarządu PKP PR odstawiony wówczas za sprzyjanie usamorządowieniu (w tamtym czasie, za Hausnera chodziło o usamorządowienie na uczciwych zasadach). Tak więc stał się wtedy w betonie obcym elementem.

Za woltę z blokowaniem InterRegio dostał błyskawicznego kopa. I bardzo dobrze, cieszę się że włascicielom PR zależy na interesie spółki, i dobrze go rozumieją. Szkoda mi Krigera, nie rozumiem dlaczego wykręcił ten numer z IR, domyślam się, że ktoś musiał mieć na niego jakiegoś haka.
2009-06-03 22:33:38 Autor: RW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie WSS5

Gdyby przeczytał Pan dokładnie i bez zbędnych emocji, to przejawia przeze mnie troska o spółkę.

Napisałem: \"jeśli nie będzie zwolnień\". Głównie w bezproduktywnej biurwie. Oraz gdy będzie wdrożona rzeczywista - a nie picowana - restrukturyzacja w firmie.

Dopiero wtedy firma ma szansę na swój byt i jazdę na konkurencyjnym rynku. Czyli wyjście na prostą.

Inaczej padnie - oto mi chodzi. Moraczewski o tym wie. A szambo hodowane przez lata i zamiatane pod dywan nie od razu da się oczyścić -jak Pan sam widzi.

Rybka labo pipka (zresztą pisałem o tym od lat - nie tylko tu).
2009-06-03 22:43:18 Autor: liroy
---.tktelekom.pl
I dobrze.
Jerzy K. to facet zachowujący się jak stalinowski oficer bez matury. Nie miał żadnego szacunku do ludzi dla których był szefem.
Mam nadzieję, że nowy prezes zanim zacznie opowiadać mediom ilu pracowników jest za dużo w firmie, najpierw swoje spostrzeżenia i zamiary przekaże zainteresowanym (pracownikom).
2009-06-03 23:11:23 Autor: pasażer
---.kwi.vectranet.pl
Gratulacje dla nowego prezesa

Miejmy nadzieję że zapoczątkowane przez Moraczewskiego reformy tuz po przyjściu do spółki, a skutecznie blokowane przez byłego prezesa, zaowocują i spółka zacznie racjonalizować swoje koszty.

To przecież decyzją byłego prezesa zmarnowano niepowtarzalna szansę dobrego medialnego sprzedania produktu interREGIO. Za to całe zamieszanie z próbami odwołania pociągów już ulotnych w rozkładzie które stały się konkurencją dla IC powinien być surowo ukarany za działania na szkodę firmy.

Nie zdziwiłbym się gdyby zablokowanie reform w spółce, podpisanie bez zgody zarządu i właścicieli porozumienia ze związkami zawodowymi o utrzymaniu zatrudnienia a także medialna partyzanta i chaos wokół spółki, były tylko wierzchołkiem błędów byłego prezesa.

Jestem pewien że zmiana na fotelu prezesa zaowocuje bardzo szybko nowa jakością i ciekawymi ofertami oraz głęboką reformą w finansach i strukturze organizacyjnej spółki. Nareszcie jest szansa by spółka o takim potencjale mogła zacząć z niego korzystać i wozić ludzi.
2009-06-03 23:20:42 Autor: ..
---.tktelekom.pl
Jeszcze nie mieliśmy komentarza pierwszego eksperta kolejowego II Rzeczpospolitej niejakiego Kusia? Panie Kuś co się stało, że Pan milczysz, zabrakło argumentów? A może jak zwykle będzie powielanie starych schematów, czyli związkowcy za bramę, biurwy won i.t.d. Bo nic nowego nie potrafisz Pan wymyśleć, tylko ten Pański OKOKŚ, na który wszyscy kładą lachę i przysłowiowo jadą dalej. Więc chłopie zajmij się działalnością, z której masz kasę, a sprawy kolejowe zostaw fachowcom.
2009-06-03 23:27:05 Autor: barman
---.icpnet.pl
Wszystko wiadomo. Pan Kriger wraca na swoje miejsce do UMWW. Ruszają Projekty WRPO także będzie spokojniejsza a pewna robota.
2009-06-03 23:35:14 Autor: Krzysztof Kuś
---.net.stream.pl
Panie \"..\": pozdrawiam i dobrej nocy życzę. Przyznam szczerze, że jak przeczytałem post Pana autorstwa to parsknąłem śmiechem. :) Za dawkę humoru przed snem dziękuję. :) Naprawdę dobre i przede wszystkim śmieszne. A z siebie też czasami pośmiać się lubię. :)
2009-06-04 00:46:18 Autor: Krzysztof K.
---.nat.umts.dynamic.eranet.pl
@ pasażer: \"Nie zdziwiłbym się gdyby zablokowanie reform w spółce, podpisanie bez zgody zarządu i właścicieli porozumienia ze związkami zawodowymi o utrzymaniu zatrudnienia (...) były tylko wierzchołkiem błędów byłego prezesa.\"
Możesz rozwinąć to stwierdzenie? Ja dobrze rozumiem, że PR podpisały ze związkami papier o utrzymaniu zatrudnienia???

Co do (ex)prezesa, to nie opowiada się po gazetach ile to osób się z pracy wyrzuci, kreując się tym na szeryfa (gwiazdora?), a nie mówiąc nic o stanie firmy i przebiegających w niej procesach samym zainteresowanym. To oznaka skrajnego braku szacunku dla ludzi, z którymi się pracuje. I racje mają Ci, którzy taki brak szacunku mu zarzucają. Bez względu na niepodważalną rację tych, którzy mówią, że zwolnienia będą konieczne.

@ Jacek P.: Dlatego pierwszym zadaniem dla prezesa powinno być wypracowanie wraz z właścicielem szczegółowej strategii, włączając w to bardzo dokładnie zdefiniowany cel działalności i stan docelowy za 2 lata (na dłużej nie ma co planować przy tej skali pracy do wykonania). Tego Kriger nie zrobił, stąd jak widać m.in. awantura o IR, która była rzeczą niewyobrażalną i przyniosła spółce wymierne straty.
Jeżeli Moraczewski nie uzgodni z właścicielem strategii, to prędzej czy później też będzie musiał stawić czoła rozbieżnym stanowiskom i interesom 16 właścicieli. Co nie znaczy, że mając strategię też do tego nie dojdzie, ale wtedy będzie miał mocne narzędzie do utrzymania założonego kursu.
Moja opinia: nie Panie Jacku, nie dzielić. Delegować zadania i odpowiedzialność głęboko w dół, ale jednocześnie wykorzystać istniejący efekt skali. Oczywiście w połączeniu z głęboko przemyślaną (!) optymalizacją zasobów.

PS Dla ścisłości: Krzysztof K. i Krzysztof Kuś to dwie różne osoby (nie chwaląc się - mój nick pojawił się tutaj wcześniej).
2009-06-04 02:02:48 Autor: RW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pan \"dwukropek\" chyba ma sądne dni (ta pogoda czy co?). Jeszcze się nawet Kuś nie odezwał, a ten już wali po garach z dwururki:-)

Boli ta decyzja z Moraczewskim? Betonik się kruszy?

No wreszcie kiedyś musiał (u mnie na ulicy starą 40 letnią nawierzchnię betonową kruszy koparka oraz pneumatyczny pal - lekko nie idzie, trzeba przyznać, bo aż się bloki trzęsą, ale w końcu beton kruszeje).

To tak na dobranoc... :-)
2009-06-04 07:16:46 Autor: anty pr
---.tktelekom.pl
A MOĹťE W KOŃCU COŚ O KOLEJACH DOLNOŚLĄSKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009-06-04 08:11:03 Autor: as
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
może zarzucę taki nowy pomysł/sposób/tradycję na tym forum: przestańmy zwracać uwagę na posty o IP:---.tktelekom.pl. w większości i tak ci ludzie nie mają nic mądrego do powiedzenia, potrafią tylko ujadać jak psy (w większości)...to jak?
2009-06-04 08:30:38 Autor: Krzysztof Kuś
---.net.stream.pl
Nowemu Panu Prezesowi życzę dużo determinacji w reformowaniu niełatwej materii PKP PR. Jedno jest pewne: jeśli tej reformy nie będzie, a jedynie zachowanie obecnego patologicznego układu... to koniec PR-ów blisk1. A szkoda by tak było, bo spółka ma i potencjał i kadry, które na rzeczy się znają. I fachowców i cały zestęp naprawdę wspaniałych kolejarzy. Chodzi tylko o to, by ta spółka pozbyła się tych problemów, które ciągną ją na dno (a jest ich cała masa niestety). I tu wielkie i odpowiedzialne zadanie dla nowego Prezesa. Zadanie wcale niełatwe.
2009-06-04 11:25:15 Autor: Jack
---.121.c83.petrotel.pl
Nareszcie bufon został zwolniony!Pan Kriger uosabia same negatywne cechy i miejsce jego jest jak najdalej od kolei!Oby tu już NIGDY nie zaistniał w tym wymiarze.A nowemu Prezesowi wytrwałości w walce z demonami podobnymi do Krigera i większości poprzedników,którzy skutecznie napełniali swoją kabzę i zwijali połączenia!Trzymaj się Kolego i nie daj się zwieść.
2009-06-04 14:50:08 Autor: jaziun
---.75.64.114
Bardzo się cieszę z sukcesu Pana Moraczewskiego!
2009-06-04 16:45:36 Autor: IR Warszawa -Kraków
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
IR Warszawa - Kraków rusza od jutra !!! Sukces !!! Udało się przełamać beton !!!
/wiad. z www.ic.rail.pl/
2009-06-04 18:33:14 Autor: Krzysiek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prezesowi Moraczewskiemu Gratuluję ,

ale i współczuję, bez zaplecza ludzi zdeterminowanych będzie ciężko zreformować taką strukturę. Interesy różnych województw raczej mu w tym nie pomogą. Niech Pan dobierze sobie kilku sprawdzonych w boju ludzi - kilku jest wolnych. ( patrz wątek KD ).Marszałkowie wybierając Moraczewskiego zaryzykowali , postawili na faceta z poza piekiełka kolejowego tak jak kiedyś na Prześlugę i Strapagiela.
Panie Tomaszu POWODZENIA !!!
2009-06-04 21:08:40 Autor: DRaj (z Torunia)
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Braaaawo Panie Tomaszu !!!! Gratuluję i życzę wielu sukcesów.
2009-06-05 09:10:42 Autor: Poldek
---.ip-point.pl
Dołączam się do gratulacji, oby Prezes Moraczewski nie skończył, jak wymieniony przez Krzyśka Strapagiel. Ciekawe, jak będzie się mu współpracowało z Prezesem Rutą, który podobno pochodzi z Bydgoszczy ;)))
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 11/2018
NUMER 11/2018
W numerze: Rozmowy z R. Masiulisem (minister transportu Litwy), K. Zgorzelskim (Przewozy Regionalne), Ł. Frankiem (ZIKiT) • Polska zmierza ku elektromobilności • Spółka celowa wybuduje Centralny Port Komunikacyjny • Polska może być poważnym hubem logistycznym Europy • Grupa PKP na InnoTrans: jedność i otwarcie na świat • Dlaczego opłata dworcowa • Wien Hauptbahnhof – tak kolej tworzy miasto.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca