NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

PKP chcą przebudować dworzec w Zgorzelcu

| Witold Urbanowicz 28.09.2016 5

PKP chcą przebudować dworzec w Zgorzelcu
fot. Südstädter, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA prowadzą przetarg na dokumentację projektową dla remontu dworca w Zgorzelcu Ujeździe przy ul. Ciernistej. Przebudowę, prowadzoną w uzgodnieniu z samorządem, zaplanowano na przyszły rok.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca Zgorzelec. Budynek powstał w 1847 r. i figuruje w gminnym rejestrze zabytków. Składa się trzech naziemnych kondygnacji, wliczając w to poddasze. Wysokość budynku to 10,50 m. W środku na parterze znajdują się ogólnodostępna poczekalnia oraz lokal mieszkalny, natomiast na piętrze są puste pomieszczenia.

Projekt uwzględniać ma kompleksową przebudowę dworca. Zniknąć mają lokale mieszkalne. W budynku przewidziano powierzchnie komercyjne, publiczne miejskie oraz publiczne pełniące funkcje obsługi pasażerów. Na parterze budynku poza pomieszczeniami obsługi pasażerów znajdą się biuro obsługi klienta, pomieszczenia dla obsługi drużyn Kolei Dolnośląskich, pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenia gminy. Przy poczekalni przewidziano ogólnodostępną toaletę. Piętro zostanie zagospodarowane przez gminę. Na poddaszu znajdą się natomiast pomieszczenia techniczne, w tym miejsce na centrale wentylacyjne. Budynek pomocniczy pełniący funkcję pomieszczeń gospodarczych dla lokatorów lokalu mieszkalnego zostanie wyburzony z uwagi na zły stan techniczny.

Termin składania ofert mija 6 października. O wyborze decydują cena (91%) oraz termin realizacji projektu wykonawczego (9%). Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie od 29 do 32 tygodni od zawarcia umowy. Zadaniem wykonawcy będzie też sprawowanie nadzoru autorskiego. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to II kwartał 2017 r., natomiast przewidywany okres realizacji robót budowlanych wynosi ok. 11 miesięcy od momentu zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych.

Dworzec Zgorzelec leży przy liniach kolejowych 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz i 278 Węgliniec – Zgorzelec. Zatrzymują się tutaj pociągi do stacji Węgliniec, Lubań Śląski, Jelenia Góra, Görlitz oraz Drezna.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Zgorzelec (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Zgorzelec (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS