NUMER 08/2017
NUMER 08/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje dużych prędkości
szukaj
Śledź nas:

Koluszki – Częstochowa: Kolejne trzy miesiące utrudnień

| Kasper Fiszer 06.05.2016 28

Koluszki – Częstochowa: Kolejne trzy miesiące utrudnień
Pociąg z Częstochowy do Łodzi w Radomskufot. Kasper Fiszer
W wakacje pomiędzy Koluszkami a Częstochową będą prowadzone kolejne roboty torowe. Wykonawca zakończonego w zeszłym roku remontu usunie wówczas usterki wskazane podczas odbiorów końcowych inwestycji. Na niemal trzy miesiące wprowadzony zostanie zamknięciowy rozkład jazdy, w ramach którego uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
W ostatnich tygodniach zeszłego roku ze sporym opóźnieniem zakończył się kompleksowy remont w standardzie tzw. rewitalizacji linii nr 1 na odcinku Koluszki – Częstochowa. Choć pociągi przyspieszyły tam już kilka miesięcy wcześniej, dopiero w listopadzie, a więc siedem miesięcy po planowanym terminie finalizacji kontraktu, PKP PLK przystąpiły do odbioru końcowego inwestycji. Trwały wówczas jeszcze także prace porządkowe.

Prędkość jazdy pociągów podniesiono tam kilka miesięcy przed formalnym zakończeniem robót, ale przez niemal cały czas trwania remontu pasażerowie musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Jak poinformowały nas PKP Polskie Linie Kolejowe, kolejne niedogodności dla podróżujących tą trasą odczuwalne będą latem tego roku. – Planowane na linii nr 1 na odcinku Koluszki – Częstochowa roboty są związane z zakończoną rewitalizacją tego odcinka – mówi Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK.

Organizacja ruchu zmieniona na całe wakacje

Jak tłumaczy zarządca infrastruktury, konieczne jest bowiem usunięcie usterek stwierdzonych przez komisję PKP PLK podczas odbiorów końcowych wykonanych robót. – Koszt tych prac poniesie wykonawca – zapewnia przedstawicielka spółki. Mają one potrwać około trzech miesięcy.

– W związku z zaplanowanymi pracami w okresie od 12 czerwca do 3 września tego roku na odcinku Częstochowa – Koluszki – Częstochowa wprowadzony zostanie zastępczy rozkład jazdy pociągów – zapowiada Joanna Kubiak. Na razie szczegółowy rozkład nie został jeszcze opublikowany. – Pasażerowie otrzymają pełną, niezbędną do planowania podróży informację na temat zmian z odpowiednim wyprzedzeniem – zapewnia jedynie przedstawicielka zarządcy infrastruktury.

Autobus zastąpi tylko jeden pociąg

Wiemy już jednak, że konieczne będzie wprowadzenie komunikacji zastępczej, ale – jak podkreśla PKP PLK – tylko za jeden z kursów. Autobus kursować będzie zamiast jednego z pociągów relacji Koluszki – Piotrków Trybunalski. Pozostałe połączenia mają zostać zachowane. W związku z tym, że roboty obejmą różne odcinki długiego fragmentu trasy po gruntownym remoncie, prawdopodobnie grafik kursów będzie się zmieniał także w trakcie obowiązywania zamknięciowego rozkładu obejmującego cały okres letni.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Częstochowa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Częstochowa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 08/2017
NUMER 08/2017
W najnowszym numerze Rynku Kolejowego rozmawiamy z nowym prezesem Pesy – Robertem Świechowiczem, Mikołaja Wilda pytamy zaś o to, jak będzie wyglądał Centralny Port Lotniczy i jakie przyniesie konsekwencje dla rozwoju kolei. Sprawdzamy, jak idzie (a raczej nie idzie) implementacja systemu ERTM/ETCS w Polsce i co zrobić, aby przyspieszyła. Po raz kolejny zastanawiamy się nad przyszłością Kolei Dużych Prędkości w naszym kraju. Jest to tematem sierpniowego numeru. Opisujemy też zmierzch eksploatacji niezmodernizowanych EN57 i zastanawiamy się jaka będzie przyszłość serii tych kultowych pociągów. 

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS