NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Kolizja ciężarówki z pociągiem w Świętokrzyskiem. Trzy osoby ranne

| Michał Szymajda 21.05.2016 86

Kolizja ciężarówki z pociągiem w Świętokrzyskiem. Trzy osoby ranne
W wyniku wypadku w Stawie Kunowskim trzy osoby są ranneFot. facebook strazacki.pl
Seria zatrważających wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych trwa. Tym razem do wykolejenia, po wjeździe ciężarówki na tory i kolizji z pociągiem, doszło w miejscowości Staw Kunowski w województwie świętokrzyskim.
Do wypadku doszło w piątek po godzinie 13.30 w miejscowości Staw Kunowski, w gminie Brody, w powiecie starachowickim, na odcinku linii kolejowej nr 25 pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim a Starachowicami. Według informacji strażaków, pod pociąg towarowy wjechała ciężarówka do przewozu nieczystości płynnych. W wyniku silnego uderzenia lokomotywa i 7 wagonów uległo wykolejeniu. Pociąg przewoził też wagony-cysterny z materiałami niebezpiecznymi, do ich wypadnięcia z torów jednak nie doszło.

Zderzenie pojazdów musiało być silne, ponieważ części ciężarówki leżały nawet kilkadziesiąt metrów od miejsca kolizji, kabina samochodu jest kompletnie zniszczona. Wypadek wydarzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wyposażonym w znaki stop i krzyże świętego Andrzeja. Spore obrażenia odniósł 49-letni kierowca ciężarówki i siedzący obok niego 55-letni pasażer. Ranny jest także maszynista.

Ruch pociągów pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Sandomierzem został wstrzymany. Na odcinku pomiędzy Starachowicami a Ostrowcem Świętokrzyskim Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Biuro prasowe PKP PLK poinformowało, że udrożnienia dwutorowej linii należy spodziewać się w poniedziałek.

O zdarzeniach na przejazdach kolejowo-drogowych z udziałem ciężarówek ostatnio informujemy bardzo często. Sporo pisaliśmy o zderzeniu autobusu szynowego Kolei Wielkopolskich, o mały włos do tragedii nie doszłoby także pod Olsztynem.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Świętokrzyskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Świętokrzyskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS