NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

KIO wyklucza Eco-Bazę. Rażąco niska cena na przebudowę stacji

| Jakub Madrjas 24.03.2017 11

KIO wyklucza Eco-Bazę. Rażąco niska cena na przebudowę stacji
Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - tu akurat widok na lokomotywownięFot. Motortram
Firma Eco Baza została wybrana na wykonawcę przebudowy stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce dzięki najniższej cenie. Po odwołaniu firmy Skanska, Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że była ona rażąco niska.
Przedmiotem zamówienia w rozpisanym przez PKP PLK przetargu było wykonanie przebudowy infrastruktury kolejowej na stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce. Prace te będą prowadzone w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.” Budżet PKP PLK w tym zamówieniu wyniósł 16,92 mln zł brutto. O inwestycji pisaliśmy tutaj.

Jak informowaliśmy w styczniu, udział w przetargu zgłosiło 10 oferentów. Ponieważ wszyscy zaoferowali 72-miesięczny okres gwarancji, o wyborze decydowała cena. Najtańszą ofertę złożyła firma Eco-Baza Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Żagania, które zaproponowało cenę 11,76 mln zł brutto. Oferta była znacząco niższa od kosztorysu, oraz od drugiego w kolejności oferenta – Skanska, która zaproponowała cenę 16,54 mln zł brutto. Podsumowanie ofert można znaleźć tutaj.

PLK wybrała ofertę firmy Eco Baza, ale z tą decyzją nie zgodziła się Skanska. Odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, zarzucając konkurentowi zaniżenie ceny, niezgodności oferty z wymaganiami SIWZ w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia przez podmioty trzecie i nieaktualnego odpisu z KRK.

Jak informuje "Rynek Kolejowy" rzeczniczka KIO Magdalena Grabarczyk, w sprawie zapadł wyrok uwzględniający odwołanie i nakazujący zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty, odrzucenie oferty Eco Bazy i dokonanie ponownej oceny ofert. – Potwierdzony został zarzut dotyczący rażąco niskiej ceny oferty – dodaje rzeczniczka Izby. Inwestor musi zatem od nowa przeprowadzić procedurę wyboru zwycięzcy.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Dąbrowa Górrnicza (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Dąbrowa Górrnicza (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS