NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Dworzec w Żarowie pójdzie do remontu

| Witold Urbanowicz 02.03.2017 244

Dworzec w Żarowie pójdzie do remontu
mat. PKP SA
PKP SA rozpisały przetarg na przebudowę dworca w Żarowie w województwie dolnośląskim, dzięki którym zostanie przywrócony historyczny wygląd budynku. Przewidziano ponownie wprowadzenie obsługi pasażerów, a także otwarcie izby historycznej dworca. Prace zakończą się na początku przyszłego roku.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca kolejowego Żarów na linii 274 z Wrocławia do Zgorzelca wraz z usługą serwisu i konserwacji w okresie gwarancji. Budynek składa się z trzech części, połączonych na poziomie parteru. Segment wschodni, wyłączony z użytkowania, pełnił funkcję poczekalni dla podróżnych z kasami. W części środkowej zlokalizowane są pomieszczenia zawiadowcy ruchu oraz pomieszczenia techniczne służące do obsługi linii kolejowej. Segment zachodni pełni wyłącznie funkcję mieszkalną.

Roboty budowlane obejmować będą cały budynek dworca z zachowaniem jego formy zewnętrznej przy zmianie układu funkcjonalnego wewnątrz. Zostanie przywrócona obsługa pasażerów w części wschodniej, z wejściem od strony północnej. Pojawią się biuro obsługi klienta i toalety. W części dawnego holu dworca przewidziano Izbę Historyczną. W części zachodniej zachowane zostaną mieszkania.

Remontowi zostanie poddana elewacja – zgodnie z zaleceniami zostanie odtworzony jej historyczny wygląd.Ponadto przewidziano budowę budową dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów zewnętrznych i wymiana nawierzchni na placu przydworcowym.

Termin składania ofert mija 17 marca. O wyborze zadecydują cena (90%) oraz termin realizacji (10%). Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie od 46 do 51 tygodni od podpisania umowy. Następnie wykonawca będzie świadczyć usługi w zakresie serwisu i konserwacji w okresie gwarancji, czyli 60 miesięcy od odbioru końcowego.


fot. Bonio, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej na temat:

(0)
Dworce kolejowe (0)

Więcej z regionu:

Żarów (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej na temat:

(0)
Dworce kolejowe (0)

Wiecej z regionu:

Żarów (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS