NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Były prezes PKP zarobił 400 tys. złotych w PKP Cargo

| Jakub Madrjas 20.03.2017 26

Były prezes PKP zarobił 400 tys. złotych w PKP Cargo
fot. PKP SA
Spółka PKP SA nie chciała w styczniu ujawnić zarobków ówczesnego prezesa Mirosława Pawłowskiego w PKP Cargo. Z analizy raportu rocznego giełdowej spółki wynika, że było to 400 tysięcy złotych.
W styczniu dziennikarze „Super Expressu” poinformowali, że Mirosław Pawłowski (odwołany w marcu tego roku) pobiera z czterech spółek z grupy PKP łącznie 105 tys. złotych miesięcznie, w tym 55 tys. zł w PKP SA, 5 tys. zł w Związku Pracodawców Kolejowych, 10 tys. złotych w radzie nadzorczej PKP Cargo oraz 35 tys. zł w spółce z grupy AWT, należącej do PKP Cargo.

PKP SA zaprzeczało tym informacjom, zapewniając, że zarobki są niższe – 40 tys. zł brutto w PKP SA, ok. 10–15 tys. zł w ZPK, ale na rok. Nie podano jednak zarobków pobieranych przez ówczesnego prezesa w grupie PKP Cargo, informując, że wynagrodzenie w radzie nadzorczej głównej spółki jest podobne, jak pozostałych członków RN, a jako członek Komitetu ds. finansów, inwestycji i zarządzania ryzykiem w firmie AWT BV Pawłowski „nie otrzymał za ubiegły rok żadnego wynagrodzenia”.

Jak się okazuje, według skonsolidowanego raportu rocznego PKP Cargo, Mirosław Pawłowski otrzymał więcej pieniędzy niż jakikolwiek inny członek rady nadzorczej – 147 417 tys. złotych (o 26 tys. zł więcej niż pozostali członkowie). Do tego w raporcie zapisano aż 243 448 złotych wynagrodzenia dla Pawłowskiego „za pełnienie funkcji w zespole ekspertów w spółkach zależnych”.

To wprawdzie mniejsza kwota, niż podał "Super Express", ale wcześniej zaprzeczano, że te pieniądze w ogóle są wypłacane. Ogółem informację o zarobkach byłego prezesa trzeba zatem skorygować o ok. 12,3 tys. zł miesięcznie w RN PKP Cargo i 20,3 tys. zł w spółkach zależnych, co łącznie daje niecałe 75 tys. zł miesięcznie.

Więcej na temat wyników finansowych PKP Cargo piszemy tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS