NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Andrzej Wach odwołany z PKP Energetyka

| Rynek Kolejowy, PAP, 7 czerwca 2011. 07.06.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2011-06-07 19:13:56 Autor: Endrju
---.ethnet.com.pl
Ciekawe jaką odprawę dostanie.
2011-06-07 19:17:22 Autor: ~mm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
300 tys dostanie i sie ucieszy
2011-06-07 19:21:20 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
czekamy na wpis do księgi rekordów Guinessa w kategorii najkrócej urzędujący członek zarządu
2011-06-07 19:28:59 Autor: Danio
---.143.143.25
Ten co powołał Wacha powinien z własnej kieszeni zapłacić roczną odprawę czyli prawie 300 tys. zł. A cóż się nie robi dla kolegów. Teraz czas najwyższy na kolegę Szafrańskiego a w dalszej kolejności na Massela. Przez trzy lata nic nie robiono dla wydatkowania środków unijnych a w 2012r i kolejnych trzeba wydawać po 8mld. zł aby je wykorzystać. Powodzenia grabarzowi kolei.
2011-06-07 19:32:38 Autor: Kowal_swego_losu
---.internetdsl.tpnet.pl
Syf i bagno wszędzie dookoła, rzygać się chce.
2011-06-07 19:33:14 Autor: Maurycy
---.ntlworld.ie
No i co na to pan Massel który rekomendował Wacha na to stanowisko - czy to nie kolejna wtopa pana wc-ministra infrastruktury ds. kolei?
2011-06-07 19:35:19 Autor: ducze
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szanowna redakcjo,

Andrzej Wach nie był i nie jest członkiem rady nadzorczej PKP Energetyka !!!
2011-06-07 19:36:11 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
To świadczy jak najgorzej nie o A. Wachu, ale o tym cyrku zwanym PKP.
2011-06-07 19:39:58 Autor: kryniczanin
---.197.158.213.umts.dynamic.t-mobile.pl

kryniczanin
No i co tam że pieniążki w błoto.
2011-06-07 19:46:25 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Co teraz? PKP Cargo? PKP Peron Polski? Ławki Peronowe? Megafony? A może od razu PKP Beton Polski?
2011-06-07 19:50:06 Autor: max2
---.dynamic.chello.pl

max2
Jestem pozytywnie zaskoczony. Pisałem, że premier bez jaj, ale widzę, że przynajmniej w tej sprawie się myliłem. Decyzja musiała przyjść z góry. Dla tego pana nie powinno być już miejsca w grupie PKP. Może jest dobry w energetyce, ale naprawdę, dla czystości nie powinien już po swoich wieloletnich sukcesach pracować na kolei.
2011-06-07 19:53:48 Autor: Mattijjah
---.236.26.56

Mattijjah
Widać, że wybory się zbliżają, to trzeba unikać drażliwych tematów... ciekawe czy wróci po wyborach....
2011-06-07 20:07:00 Autor: Kolejarz z USA.
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
Za miesiąc wpiszę jego nazwisko w googlach i zobacze gdzie koledzy go przenieśli ???.
2011-06-07 20:20:49 Autor: Dzban
---.dynamic.chello.pl
Za miesiąc nie ma jeszcze wyborów kolejarzu z USA. Jeszcze trochę poczekasz na to.
2011-06-07 20:41:21 Autor: diagnosta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiecie co powiem Wam, że większość z Was opiera się tylko na tym co przeczyta w fakcie i super ekspresie albo obejrzy w ogłupiających wiadomościach. Nie do końca tak jest jak mówią dziennikarze sam wielokrotnie czytałem jedno a znałem prawdę i nie pokrywało się to z rzeczywistością, nie można w ten sposób traktować człowieka - wiadomo w grudniu jako główny szef wyleciał ale wiadomo również, że powinno wylecieć więcej osób w zarządach, gdybyśmy chcieli być tacy sprawiedliwi. Prasa rozpisywała się i pokazywała ciągle jedne obrazki a dlaczego nie pokazali setek ludzi uczestniczących nocami w akcji zima?? Uważam, że Andrzej Wach jest też człowiekiem i nie powinno się nim pomiatać jak brudną ścierką sądzę, że nikt z nas nie chciałby w ten sposób być traktowany.
2011-06-07 20:52:39 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@diagnosta: nikt inny jak on (z resztą ówczesnego zarządu PKP S.A.) podjął decyzję o rozpirzeniu rynku przewozów paserskich. Miało być super - wyszło jak wyszło. W dodatku kosztowało kupę szmalu (i kupę będzie jeszcze kosztować). Grudniowe zamieszanie było skutkiem. Poopóźniane projekty taborowe - również. Pomyśleć, że Tusku mógł mieć nowoczesne składy na mistrzostwa piłki kopanej...
2011-06-07 20:57:14 Autor: diagnosta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Olgierd ale ja nie mówię, że nie masz racji dla mnie cała ta reforma była i jest chora ale to powinno się wyciąć w pień większość z tych, którzy dążyli do jej wprowadzenia a sam wiesz ilu z tych ludzi siedzi po zarządach i radach nadzorczych mi jedyne o co chodzi, to żeby dziennikarze starali się pisać w większości prawdę bo wiadomo, że całej nie napiszą i żeby nie traktować w ten sposób ludzi czy jest to Prezes czy Rewident.
2011-06-07 21:10:02 Autor: J 23
---.dynamic.chello.pl
Pięknie widać mechanizm, Szczęśliwicka powołała, Szczęśliwicka odwołała.
To był strzał między oczy z rąk swoich.
Nie zazdroszczę Panu Wachowi, bo Ci którym zaufał i ci, których kaprysy bez wahania :)) spełniał, z premedytacją go podeptali.

Tyle, że lista odstrzelonych przez niego samego wynosi kilkadziesiąt osób, bo rządy się zmieniały, a ofiary trzeba było składać na ołtarzu każdej nowej władzy.
2011-06-07 21:17:14 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@diagnosta: tak, tak, wiem. On tylko wykonywał rozkazy. ALe to mi się nie składa z oświadczeniem piętro wyżej.
2011-06-07 21:17:32 Autor: zdegustowany wyborca PO
---.191.155.7
Co za burdel. Sytuacja analogiczna jak kiedyś w PKN Orlen. Też prezes była tydzień czy miesiąc i fajnie. DOstał odprawę i mógł gdzieś indziej robić. Jeśli Wach otrzymał odprawę jakąś sowitą to w zasadzie jest to nagroda a nie kara.
2011-06-07 21:18:22 Autor: Ante Reco
---.unknown.vectranet.pl
Co takiego się stało, że władze spółki w ciągu tygodnia przestały uznawać pana W. za tak niezbędnego i niezastąpionego? Po hymnach pochwalnych ze strony dr Massela i ministra G. można było wnioskować, że pan W. jest tak wybitnym fachowcem, że PKP Energetyka nie jest w stanie bez niego przeżyć ani dnia.
2011-06-07 21:27:58 Autor: diagnosta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
hehehe proszę mnie źle nie zrozumieć ani Wach nie jest moim faworytem ani reszta po prostu uważam, że tak nie powinno się traktować ludzi obojętnie na jakim stanowisku a po drugie wprowadza to zamęt i zamiast zająć się rządzeniem to karuzela się kreci a Panowie z rządu zmieniają karty i tak jest już nie wesoło, a my nadal zamiast wziąć się solidnie za prace to zabawa trwa w najlepsze w kadrowca.
2011-06-07 21:28:42 Autor: Wagon
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moim zdaniem, próba utrzymania pana Wacha w grupie PKP miała na celu aby nie poszedł do konkurencji- uważam, że było to słuszne posunięcie. W obecnej sytuacji bardzo chętnie przyjmą go prywatne spółki kolejowe lub zagraniczny inwestor, który chce przejąć PKP Cargo. Jego wiedza jako doradcy jest wiele warta.
2011-06-07 21:31:13 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@diagnosta: Sam się tak potraktował. Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego, bądź być przeświadczonym o dotknięciu ręką Boga, żeby nie zdawać sobie sprawy z jakim przyjęciem się pewne decyzje spotkają.
2011-06-07 21:34:23 Autor: Kolejarz8
---.play-internet.pl
Ktoś kiedyś twierdził, że PO to partia inteligentów. Teraz na 100% przekonał się, że sposób postępowania z panem A.W. świadczy o tym, że to partia chamów a nie inteligentów.
Do tych co się cieszą: ciekawe jak wy byście zareagowali w takiej sytuacji, pewnie nie jednemu serduchno by nie wytrzymało.
Wobec pana A.W. zastosowano metodę ubecką. Ci, którzy kiedyś walczyli z komunizmem teraz sami stosują takie metody. To jest kompromitacja rządu D. Tuska. Czy tak się postępuje z człowiekiem...
2011-06-07 21:37:52 Autor: Ante Reco
---.unknown.vectranet.pl
@Olgierd_Jedlina: No chyba, że ktoś go zmusił lub gorąco namawiał do zostania członkiem zarządu. Na dzisiejszym rynku nie musi to być tak atrakcyjna finansowo oferta ;)
2011-06-07 21:39:02 Autor: diagnosta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dokładnie kolejarz tak samo uważam tym bardziej, że jak nigdy nie byłem za Pis czy PO tak dziś wobec tej sytuacji przypominają mi się słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w Gdańsku \"My stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało zomo\"...
2011-06-07 21:43:30 Autor: antyWACH
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wacha potraktowano tak, jak on potraktował wielu innych byłych członków zarządów spółek Grupy PKP. Trafiła kosa na kamień! Nie ma kogo żałować. Wach ma to na co sobie zasłużył. Kara i tak jest za niska. Przez 6 lat na stołku prezesa PKP SA i w kilku radach nadzorczych nachapał się na państwowym jak mało kto w tym kraju. A przy okazji i swego brata ustawił.
2011-06-07 21:47:06 Autor: diagnosta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No właśnie i kolejne cytaty z brukowców a mało kto wie ile poświęcał się pracy zresztą nie którzy i tak wiedzą najlepiej ehhhhh przestańcie czytać tą prasę...
2011-06-07 21:51:35 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@Ante Reco: również moim zdaniem wziął (nieświadomie?) udział w platformianej wojnie gangów ;) No ale od tej klasy stratega i wizjonera można wymagać przewidywania konsekwencji...
2011-06-07 21:59:00 Autor: Kolejarz8
---.play-internet.pl
Do @antyWACH Nikogo nie odwołał po tygodniu. Poza tym jeśli odwoływał bez uzasadnienia to musiał bo jego by odwołali politycy.
Był to dobry prezes nie obsadzał dobrze płatnych stanowisk krewnymi a mógł to zrobić bo rządząca partia POmimo zapowiedzi przedwyborczych nie wprowadziła zakazu nepotyzmu w spółkach np. kolejowych.
2011-06-07 22:08:19 Autor: Ante Reco
---.unknown.vectranet.pl
@Kolejarz8: No widzisz, pan W. odwoływał bez uzasadnienia, gdy musiał. Tu też zwolniono go bez uzasadnienia, bo musieli. Stara prawda, że kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
2011-06-07 22:25:05 Autor: mk-wroc
---.internetia.net.pl
Układy układziki, nie przeskoczy Pan tego ciemnego narodu.
2011-06-07 22:26:52 Autor: J 23
---.dynamic.chello.pl
Smutna refleksja by Grzegorz Ciechowski

Gdzie oni są?
Gdzie wszyscy moi przyjaciele
Zabrakło ich
Choć zawsze było ich niewielu

Schowali się
Po różnych mrocznych instytucjach
Pożarła ich
Galopująca prostytucja

Gdzie sa moi przyjaciele
Bojownicy z tamtych lat
Zawsze było ich niewielu
Teraz jestem sam

Jakie smutne, a jakie prawdziwe, a jakie to polskie?
2011-06-07 22:36:26 Autor: J 23
---.dynamic.chello.pl
No więc:

Adrianie F, Rynku Kolejowy, RMF FM, Telewizjo Publiczna i TVN-ie, superaku i fakcie.

Andrzej Wach definitywnie opuścił PKP.

Od jutra pociągi będą czyste, punktualne, jeździły o połowę krócej, a dworce każdej nocy niczym poczwara zrzucą z siebie kokon obrzydliwej larwy i staną się pięknym motylem, budzącym zachwyt podróżnych.

Tylko na kogo wy teraz biedaki będziecie pluć?

Ciekaw jestem jutrzejszych komentarzy ekspertów, zapewne wyrażających pewną sympatię ze swoją ofiarą.
2011-06-07 23:01:58 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
No opuścił. Ale czy odpuścił?
2011-06-07 23:28:15 Autor: DarekP
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A wystarczyło go zatrudnić jako fachowca od energetyki w konkretnym celu prowadzenia nowych projektów. Ale nie - zachciało się od razu do zarządu. No to teraz odczuł tego skutki.
Szkoda, bo z tego co da się słyszeć fachowcem od energetyki jest i miałby szansę się wykazać, ale ambicje były zbyt wysokie, a krytyka jak się okazuje, całkiem spora.
2011-06-07 23:28:25 Autor: look
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może Premier wreszcie zauważył, żę to co robi minister jego rządu C.Grabarczyk to budowanie własnej pozycji w PO w zamian za synekury w spółkach. To kosztowało i jeszcze będzie kosztowało PO kolejne procenty spadku poparcia. Najwyższy czas posprżątać tę \"spółdzielnię\" Pana Grabrczyka wraz z nim samym. Przecież lista członków jest znana wszem i wobec. Bo na honorowe podanie się G.do dymisji nie ma co liczyć. A po takim\"policzku\" od premiera to byłoby jedyne rozsądne wyjście.
2011-06-07 23:47:26 Autor: civic
---.icpnet.pl

civic
Lubię cytować, czasami Donalda Tuska:

\"- Dlatego zdecydowałem się na ten manewr z wiceministrem Masselem, który nie jest właśnie politykiem, a jest człowiekiem znającym się bardzo dobrze na kolei. I chyba, co widać po jego pierwszych decyzjach personalnych, gotowym do takich ostrych działań i to bez tak zwanych politycznych konsultacji - powiedział Donald Tusk.\"

http://www.rynek-kolejowy.pl/20834/Tusk_Doszlo_do_pewnego_zaniechania.htm

I mamy kolejny kłopot. Manewr okazał się chybiony. Więc, Tusku ukochany, odwołaj również wykonawcę manewru, bo się okazał człowiekiem bez kręgosłupa, albo nie nie nadaje na tych samych falach, co budowniczy drugiej Irlandii. Jeżeli Pan Premier nie ma już na kogo liczyć, to jedyny ratunek w poradach syna. On jest bardziej zorientowany. Broń Boże, proszę nie słuchać ekspertów ZDG TOR, ani Olgierda Jedliny, skądinąd uczciwego eksperta.
2011-06-08 00:23:09 Autor: myśliciel
---.dynamic.gprs.plus.pl
Będąc na miejscu A.W. jutro zamieściłabym w prasie krajowej anons, że posiadam ogromną wiedzę nt. przewidzianych do prywatyzacji podmiotów z Grupy PKP i czekam na powazne propozycje wykorzystania tej wiedzy.
Czy żaden polityczny idiota o tym nie pomyslał? Przez 6 lat sprawowania funkcji Prezesa Zarządu (pewnie rekord w IV PRL) nawet osioł, a co dopiero czlowiek tej klasy co A.W., zdobyłby ponadprzecietną wiedzę o podmiotach z Grupy PKP. Na Boga, czy stać nas na utratę takich ludzi, tylko dlatego, że jego powrót dio Energetyki zbiegł się w czasie z informacją o poważnym zagrożeniu A2, a więc kolejna klapą ministra właściwego ds. infrastruktury???
Nie dość, że 30 grudnia ubr. został złożony na politycznym ołtarzu zamiast właściwych winowajców zamieszania z rozkładem jazdy (Nędzy z IC, księgowej z PR i szefa PLK, wyjatkowo pobłażliwego dla głupoty lub fanaberii politycznych przewoźników), to teraz został odwołany z Energetyki, do pracy w której predystynują go kwalifikacje i 24-letnie doświadczenie zawodowe, i to tylko dlatego, by zamazać ślad blamażu ministra za wtopę z Chińczykami. KOMPROMITACJA. Pana Mininistra.
2011-06-08 06:15:11 Autor: inzynier
---.aster.pl
Ha! A jednak odspawali go od stolka!
Wlasym oczom nie wierze:)
2011-06-08 06:55:48 Autor: fan popapranców
---.cable.net-inotel.pl
rudy może dużo bo pieski zrobią wszystko
2011-06-08 07:19:03 Autor:
---.tktelekom.pl
spier......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011-06-08 08:54:07 Autor:
---.dynamic.chello.pl
Nareszczie p. Wach poczuł co to znaczy być wyrzuconym z pracy. Sam bezwzględnie przez tyle lat stosował zasadę \"rządź i dziel\" Kolej na prawidziwego nieudacznika czyli Szafrańskiego, tego który odpowiadał za bałagan przy wprowadzaniu rozkładu jazdy. Co ten cudak pozytywnego wniósł do PLK? Jak długo będzie parasol ochronny Massela?
2011-06-08 08:54:12 Autor: Maurycy
---.ntlworld.ie
Massel do dymisji - wróć chłopie do CNTK i kolekcjonuj rozkłady jazdy - w tym jesteś dobry, ale nie zajmuj się koleją teoretyku
2011-06-08 09:37:12 Autor: sympatyk
---.tktelekom.pl
Ostatni komentarz świadczy o poziomie tego co pisał. na miejscu redakcji nie dopuściłbym do tego typu publikacji. Co z tego, że część słowa zastąpiona jest kropkami, skoro wszyscy wiedzą o jakie słowo chodzi. Chyba, że autor pisał sam do siebie. Po raz kolejny RK zniża się do poziomu tabloidu. Może zmienicie nazwę na np. SUPER RYNEK KOLEJOWY albo KOLEJOWY TROPICIEL TANICH SENSACJI.
2011-06-08 10:24:30 Autor: kriss
---.148.144.14
Nie odnoszę się do powyższych komentarzy. ale to na pewno jest ciekawe przynajmniej dla mnie walne zgromadzenie akcjonariuszy powołało P. Wacha - bo tego ktoś chciał i to samowalne zgromadzenie akcjonariuszy odwołało bo tego ktoś chciał dla mnie to walne zgromadzenie to klakierzy
2011-06-08 10:48:23 Autor: WawA
---.pkp.wroc.pl
Odwołali bo sami mogli być odwołani - po wypowiedzi Donka.
A to byłaby już przykrość dla kieszeni.
2011-06-09 10:47:06 Autor: Jeremiasz
---.tktelekom.pl
I o co ten krzyk. Krzywdy mu nie zrobili. Ustawiony jest na lata. Tylko takim ludziom ciągle mało, mało, mało... i zawsze muszą być na świeczniku.
2011-06-09 15:15:06 Autor: CAROMSTOP
---.internetdsl.tpnet.pl
Szable do boju lance w dłoń, bolszewika goń, goń, goń.
Oj gonić Wacha poza PKP...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca