NUMER 11/2022
NUMER 11/2022
Temat numeru:
Przewozy intermodalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Znamy nazwisko p.o. prezesa PKP Cargo

| Rynek Kolejowy 18.12.2015 129

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-18 18:19:06 Autor: Stary Kolejorz
---.play-internet.pl
Całe szczęście, że nie pzprowski elektryk Wach. Chociaż cała ta rada pozostawia wiele do życzenia. Najzabawniej będzie jednak gdy do zarządów cargo i pozostałych spółek powołają ludzi, którzy do 2010 z prawdziwym pietyzmem wchodzili w zadek Grabarczyka i PO, wywalając wszystkich podejrzewnych o sympatię z PiS. Jakby ktoś nie wiedział to właśnie Wach, Malinowski i Szafrański. Obecni programowi 'eksperci'. Prawdziwy rechot historii.
Haha więcej! Kiedyś Wach wydeptywał ścieżki do Tuska, kpiąc otwarcie z pisiorów! A teraz? Dobra zmiana! :)
2015-12-18 18:19:16 Autor: Stary Kolejorz
---.play-internet.pl
Całe szczęście, że nie pzprowski elektryk Wach. Chociaż cała ta rada pozostawia wiele do życzenia. Najzabawniej będzie jednak gdy do zarządów cargo i pozostałych spółek powołają ludzi, którzy do 2010 z prawdziwym pietyzmem wchodzili w zadek Grabarczyka i PO, wywalając wszystkich podejrzewnych o sympatię z PiS. Jakby ktoś nie wiedział to właśnie Wach, Malinowski i Szafrański. Obecni programowi 'eksperci'. Prawdziwy rechot historii.
Haha więcej! Kiedyś Wach wydeptywał ścieżki do Tuska, kpiąc otwarcie z pisiorów! A teraz? Dobra zmiana! :)
2015-12-18 18:24:40 Autor: centrala
---.dynamic.chello.pl
Podobno rada nadzorcza miała dziś unieważnić wybory przedstawicieli pracowników do tej
rady.Kolejarze już zgłupieli i nie wiedzą co się tu dzieje! Panie ministrze Adamczyk opanuj się
pan, sfolguj, bo obudzisz się i zobaczysz że jesteś nagi. Nawet jeżeli to unieważnienie
wyborów uzgodniłeś z kilkoma "panami", to nie są oni całym światem kolejarskim. Mało kto
teraz zdecydowałby się strajkować, może kilkanaście osób z Tarnowskich Gór z przewodniczącym
związku R.L i dlatego zgodzili się na zawieszenie aż do końca marca 2016r!!!!. Po tylu
zawieszeniach i odwieszeniach tej akcji ludzie postrzegają to, że chodzi tu tylko o utrzymanie
posady w T.G dla związkowca i stąd te wezwania do niby obrony zakładu, więc tak naprawdę
wezwania do strajku mają daleko w d..... Związkowcy już jak widać nie żądają podwyżek dla
ludzi i kolejarze to widzą i odwracają się do związkowców tyłem.
2015-12-18 18:28:13 Autor: gość
---.38.98.149.internetia.net.pl
Szpitale Tczewskie S.A.- Wiceprezes Zarządu Maciej Libiszewski
2015-12-18 18:34:05 Autor: skromny kolejarz
---.siedlce.vectranet.pl
ad stary kolejorz
Czy masz jakieś doświadczenie z pracy z tymi osobami, czy tylko patrzysz politycznie.
Jakże łatwo pisać najróżniejsze głupoty nie mając żadnej wiedzy w temacie.
Ja pracowałem kilka lat z jednym wymienionych z nazwiska i mam bardzo pozytywne wspomnienie jako fachowcu kolejowym, i tyle w tym temacie.
Zresztą zawsze w stosunku do dowolnego zwierzchnika będą odmienne opinie. Jedni będą oceniać źle inni dobrze, zwłaszcza w aspekcie osobistego kontaktu z daną osobą, ale warto i trzeba spojrzeć szerzej z innej optyki.
2015-12-18 19:06:19 Autor: Stary Kolejorz
---.play-internet.pl
Ad skromny kolejarz.

Naucz się Pan czytać ze zrozumieniem. Wiem, że to dla wachowego pachołka trudne, lecz mimo wszystko sugeruję spróbować. Jeśli piszę głupoty to wskaż, że było inaczej. Wystarczy poszukać informacji w internecie i starych prasowkach by potwierdzi moją wersję. Dlaczego?
Bo to co napisałem to po prostu prawda i nie zmieni tego twą dykteryjka o współpracy. Nawet gdyby te osoby były w stanie wykazać się fachowością, co jest wielce wątpliwe, nie zmienia to faktu, że byli oni politycznymi klakierami Platformy po przedterminowych wyborach. Teraz nagle wielcy zwolennicy PiS i zmian na kolei, które przez lata MOGLI realizować. Mieli swój czas i co? Od ilu lat mówi się o KDP czy wspólnym bilecie? Piękne frazesy wygłaszać może każdy a de facto ww. ekipa była wiecznie zajęta ochroną swoich stołków. Paradoksalnie największym sukcesem bankomatów było właśnie pozbycie się PZPRu oraz biernych miernych ale wiernych niezatapialnemu prezesowi pkp. To że powołali na ich miejsce rzesze sghowskich małolatów to inna sprawa. Karygodna dodam.
Żałość i brak perspektywy będzie trwał nadal. Przykro na to wszystko patrzeć, zwłaszcza osobom, które faktycznie wyczekiwały dobrej zmiany.
2015-12-18 19:18:00 Autor: co za syf
---.dynamic.chello.pl
Najlepszą rekomendacją jest, że gdzieś zasiadał i prowadził działalność gospodarczą....a co się z nią stało, że już nie prowadzi, tak prowadził, że padła...? Masakra, co wybory, to banda ignorantów z nadania politycznego, po kursach i szkoleniach na nikomu nie znanych szkołach, instytutach dorywa się do taboretów...w USA za niegospodarność i wałki finansowe można dostać 100 lat odsiadki, a u nas narcyz purwin czy karnowski ( pisownia celowa ze względu na pogardę dla tych typów ) odchodzą i nic....w Rosji oni pucowali by już kible w łagrach Sybiru, a w naszej republice bananowej...każdy widzi
2015-12-18 19:39:41 Autor: Marco
---.tktelekom.pl
Panie Ministrze, dlaczego ludzie z PZPR i z PO opanowują składy Rad Nadzorczych spółek PKP? Czy Panem ktoś steruje? Panie Senatorze Kogut czy naprawdę do rządzenia koleją muszą być (wzorem skompromitowanej Platformy) powoływani NIE KOLEJARZE z politycznego nadania??? Mało jest wykształconych, o wysokich kwalifikacjach menadżerów kolejowych w różnych specjalnościach, którzy Wachów i Szafrańskich mogą przebić kompetencjami i doświadczeniem???
2015-12-18 19:45:04 Autor: furman
---.internetia.net.pl
Bankomatów zastąpili bankomaty
2015-12-18 20:03:44 Autor: ja
---.dynamic.chello.pl
"To doświadczony negocjator wielokrotnie kończący spory ze stroną społeczną zawarciem porozumienia. Autor programów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych związanych z finansowymi"- Aż się boję
2015-12-18 20:10:14 Autor: ja
---.dynamic.chello.pl
I tak jeszcze nie do końca w temacie.
Tyle zmian lepszych i gorszych, ale jednak zmian. A ja zastanawiam się nad mocno świecąca gwiazdą zarządu - p.Browarkiem i z utęsknieniem czekam na zmianę.
2015-12-18 20:11:14 Autor: civic
---.icpnet.pl

civic
Tylko p.o.? Przecież w Cargo nie ma ustawowego obowiązku przeprowadzania konkursu na członków zarządu jak w PLK. Wygląda to na rozpaczliwe łatanie dziury, bo to spółka giełdowa. PiS przystąpiło do czystek w PKP kompletnie nieprzygotowane, dlatego buńczuczne zapowiedzi ministra Adamczyka o audytach, które miały w podtekście dostarczyć argumentów do rewolucyjnej wymiany kadr zgodnie z wolą ludu pracującego, dzisiaj po prostu śmieszą. Falstart... W porównaniu do bankowców jesteście cieniasami.
2015-12-18 20:14:38 Autor: onerail xd
---.adsl.inetia.pl
Może odejdą od zmieniania malowania. Moim zdaniem to pomysł chybiony. Przecież granatowy z elementami białymi i zielonymi jest powszechnie rozpoznawalny. Ja rozumiem pewne korekty unowocześniające typu zmiana czcionki i poprowadzenie dodatkowego zielonego pasa, ale całkowita zmiana według mnie nie ma sensu.
2015-12-18 20:41:27 Autor: Zawiedziony
---.dynamic.chello.pl
Andrzej Wach... To ma być ta dobra zmiana? Skompromitowany były prezes, który dusze by sprzedał by tylko pozostać u koryta. Do tego członek PZPR!! PiS chyba oszalał.
Może jeszcze wróci jego wierna świta - Ryczek, Malinowski i inni byli dyrektorzy/prezesi służący PO? Nie wiem nawet jak to skomentować. Kompletna tragedia.
Adamczyk pierwszy minister do dymisji!!
2015-12-18 20:48:31 Autor: Zawiedziony
---.dynamic.chello.pl
Dodam jeszcze kilka artykułów dla przypomnienia:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/rodzina-byego-prezesa-pkp-andrzeja-wacha-zarabia-na-pkp_168357.html

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/61849,skierniewicki-brat-prezesa-pkp-wygrywa-przetargi-na-kolei,id,t.html

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rodzinny-biznes-w-pkp,nId,231723

http://infokolej.pl/printview.php?t=5353&start=0


Gratulacje Ministrze Adamczyk! Wraca stare!
2015-12-18 21:30:39 Autor: lok
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
PAN Rzepliński prezes TK jest wybielany przez tvn a kto to członek PZPR czy warto takich ludzi wybielać żygać mi się chce widząc tą żydowską TVN .
2015-12-18 22:08:43 Autor: Uczestnik Funduszu
---.dynamic.chello.pl
Panie A. Wach, a ja chcę zapytać: co Pan ma do powiedzenia w sprawie Funduszu Własności Pracowniczej PKP? Czy kiedy Pan był prezesem PKP S.A. to były odprowadzane wszystkie środki finansowe od wszystkich sprzedaży majątku PKP??!!
2015-12-18 23:18:22 Autor: sprzątaczka
---.adsl.inetia.pl
Kiedy zarząd Przewozów Regionalnych wreszcie zostanie wyrzucony???? Chyba już wystarczy Daruś, co?
2015-12-19 06:02:10 Autor: król Julian
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kochani z pisaniem o bankomatach, kto korzystał z czego, ile zarobił i czyją rodziną i kochanką był to kiedy zaczniecie? To będą opasłe tomiska. Myślę, że jeszcze młodzież opłacana przez bankomaty pisze namiętnie na tym forum. S co do ich fachowości. No proszę się opanować. Poza PR nie reprezentowali sobą zbyt wiele. Pisać dobrze o sobie to też sztuka, ale nie przesadzajmy:)
2015-12-19 06:14:18 Autor: Dżulian
---.dhalgren.org
Teraz nowy p.o. prezesa powinien czystki przeprowadzić. Nie tylko Browarek, Neska Derda, ale i usłużni i zawsze uprzejmi dyrektorzy z naczelnikami, którzy ludzi gnoili na chwałę Purwina. To nie tylko bankomaty, bo i "stara gwardia" która szybko zmieniła poglądy,gd kasę bankomaty wypłacały. To nie tylko ciocia Asia, wystarczy ankiety wśród załogi zrobić.
2015-12-19 08:19:32 Autor: skromny kolejarz
---.siedlce.vectranet.pl
ad stary kolejarz
Wybaczy Pan, ale zupełnie nie rozumiemy się.
Czy to, że ukończyłem studia techniczne (transport kolejowy) w 1979 roku, czyli jeszcze za czasów PZPR oznacza, że też chce Pan je weryfikować, ponieważ ukończyłem je w niewłaściwym okresie. Niestety u nas podział społeczeństwa jest pod względem politycznym straszny. Dajmy sobie trochę luzu i wyrozumiałości dla innych.
2015-12-19 08:51:59 Autor: Goralo-ubecki-najgorszy-sort-zaprzedany-złu-z-zagranicy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oj, ludzie, ludzie. A to nie wiecie, że PiS po prostu NIE MA kadr? Syndrom tzw. krótkiej ławki się kłania, na całego się kłania. Wzięli pełnię władzy, no to kolonizują, a że nie mają dość kolonizatorów, to kolonizują czym popadnie - jedyne kryterium to wierność nowym panom, nic więcej.

Na podsumowanie fajny dowcip:

Co było za PO? No, każdy wie. Ch..., d... i kamieni kupa.

Co będzie za Kaczyńskiego? A raczej czego nie będzie... Nie będzie ch..., nie będzie d..., nie będzie nawet kamieni kupy.

Pozdrawiam przy sobocie wszystkich piewców "dobrej zmiany", niech wszystkie decyzje personalne nowych panów wprawiają Was w błogie przeświadczenie o słuszności i pozytywności tychże decyzji ;P
2015-12-19 10:43:40 Autor: fogg
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli kolejny z serii "mój mąż jest z zawody dyrektorem".
2015-12-19 17:06:41 Autor: Malopolanin
---.116.200.66
Ciągle nie rozumiem skąd to zdziwienie. Przecie Kryniczanin już dawno temu stwierdził:
"Nie mogę pojąć jak można być tak ślepym...Ludzie przejrzyjcie na oczy PIS to sieroty po AWS podobnie jak PO. To są sieroty co uchwaliły w 2000 najgorszą ustawę dla kolei czyli PLK spółka prawa handlowego."
2015-12-19 17:32:11 Autor: kolejarz towarowy
---.146.67.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Minister Adamczyk zwariował, powołał do Rady Nadzorczej Wacha, który jest mixem komucha (proweniencja i sposób myślenia) z platformersem (skrajne karierowiczostwo).
Jeszcze dołożył kolegę Liberadzkiego do składu RN. Widzę że, Adamczyk wraz z Tchórzewskim dostali jakieś instrukcje od Schetyny. W audycie będzie że winę, za stagnację i złodziejstwo w Cargo ponosi PIS.
2015-12-19 19:35:45 Autor: Iwa
---.dynamic-ww-3.vectranet.pl
PIS kopie sobie dołek niestety. Odchodzące układy zastępuje starymi układami. Ludzie, którzy z naiwną nadzieją na nich głosowali, już zaczynają żałować i się od nich odwracać.. Po co walczyli o władzę, skoro nie mają swoich kadr? Reakcje kolejarzy na te nazwiska (zwłaszcza A.W.) to łapanie się za głowę. Ludzie naprawdę mają dobrą pamięć.. Kto ich obsadza? Adamczyk? Stomma? Kto, pytam się??
2015-12-19 20:10:08 Autor: Przygnębiony
---.171.202.150
Niestety trudno się nie zgodzić z przedmówcami.

Najpierw niezrozumiałe wyczekiwanie, potem TW Prezes odwołany po dwóch dniach, a teraz wraca skompromitowanuy Wach z PZPR i PO! Ktoś ewidetnie chce dymisji Adamczyka.

Pewnie minister nie wie że stary układ, który reprezntuje Wach, wbije mu nóż w plecy przy pierwszej okazji. Tak jak po przegranych wyborach w 2007.

Związkowcy dali zwycięstwo PiS a teraz Adamczyk pluje im w twarz. Nowe strajki na kolei to kwestia czasu...

Jeśli to Stomma ustawia kadry to widać, że jest to człowiek skrajnie niekompetentny.

Sympatyzowałem z PIS ale to się dzieje to jakaś paranoja ... Jak tak dalej pójdzie to niedługo wrócą bankomaty.
2015-12-19 21:52:51 Autor: Goralo-ubecko-gestapowski-złodziej-i-komuch-najgorszy-pod-Słońcem-Żoliborza
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Iwa @ Przygnębiony

PiS nie po to przejmował władzę, by cokolwiek sensownego zrobić, tylko po to, by Słońce Żoliborza mogło wreszcie dokonać zemsty na PO za wszystkie krzywdy, a zwłaszcza 10.04.2010.
2015-12-19 23:05:43 Autor: nic
---.static.ip.netia.com.pl
Gratuluję Panie Prezesie, życzę powodzenia w rozwiązywaniu trudnych problemów, a szczególnie ze stroną społeczną. Strona społeczna - reprezentowana - przez organizacje związkowe nie zawsze jest tożsama z poglądami przeciętnego pracownika, który chce zabezpieczyć byt swoim bliskim. Są to problemy bardzo trudne, trzeba je rozstrzygać bardzo roztropnie. Ciąć koszty zbędne a szczególnie te, które nie prowadzą donikąd np. : Dronty do łapania złodziej.
Pozdrawiam życzę powodzenia
2015-12-20 17:37:38 Autor: Enzo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy ktos wie co ten facet faktycznie robil - bo napisane dookola a zadnego konkretu ?
2015-12-20 18:50:59 Autor: Wesołek
---.dynamic.chello.pl
Teraz bedzie rządziła trójca Wilk-Miętek-Libuszewski
2015-12-21 16:31:19 Autor: Elżbieta B.
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja!
2015-12-21 21:16:31 Autor: KOD
---.dynamic.chello.pl
PiS kopiuje metodę z niepowołaniem wybranych przez Sejm sędziów do Trybunału Konstytucyjnego na Radę Nadzorczą PKP CARGO S.A. Otóż w dniach 07-11 grudnia 2015r zostało wybranych przez załogę dwóch przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej tej spółki. Jednak nowa Rada (już z nadania PiS-u), nie powołała ich do tego organu, a termin zgodnie z par. 13 punkt 4 Regulaminu wyborów minął właśnie 21 grudnia 2015. Kolejny raz PiS łamie się prawo!! Panie ministrze podaj się pan do dymisji. fatalnie wybrałeś prezesa PKP, który po dwóch dniach ustąpił a teraz znowu taka przewałka!! To o pomstę do nieba woła.
2015-12-26 21:34:00 Autor: cargo
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nareszcie mamy prezesa ze Świętokrzyskiego, brawo
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 11/2022
NUMER 11/2022
Najnowszy numer miesięcznika „Rynek Kolejowy” dedykowany jest wyzwaniom, które stawia przed branżą zmiana otaczającej nas rzeczywistości… wcale zresztą nie pierwsza w ostatnich latach. Oprócz tego jak zwykle zapraszamy do lektury ciekawych wywiadów z samą czołówką producentów taboru i wykonawców infrastruktury. Nie brakuje również aktualności, takich jak rozbudowa portów, powrót pociągów na Litwę czy sytuacji transportu miejskiego.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR