NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Zmiany w składzie zarządu PKP PLK

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 30.12.2015 617

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-30 21:24:06 Autor: BankomatomNIE
---.dynamic.gprs.plus.pl
Wreszcie jakiś kolejarz z krwi i kości, a nie bankomat, tutaj na zdjęciu można obejrzeć nowego prezesa przy ciężkiej kolejowej pracy: http://archiwum.tchorzewski.pl/archiwum/aktual/3/0156.jpg
2015-12-30 21:30:17 Autor: koher
---.ssp.dialog.net.pl
Bankomaty!
WON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-12-30 22:03:57 Autor: Czaro
---.dynamic.chello.pl
Coście się tak do.ebali do tych bankomatów... najwięcej na kolei właśnie za ich kadencji się robiło... nowe dworce, tabor, namiastka DSS... Lepszy inżynier "beton" Wach albo Celiński wycinający połączenia w pień?
2015-12-30 22:05:54 Autor: spie
---.static.ip.netia.com.pl
Spieprzać dziady.
2015-12-30 22:16:01 Autor: Out
---.internetia.net.pl
Stop "DESTRUKTURYZACJĄ" spółek kolejowych
2015-12-30 22:36:44 Autor: Mirron
---.dynamic.gprs.plus.pl
A co z pomiataczem Wyborskim, nauczył się czegoś o kolei czy dalej tylko wymyśla tabelki inicjatywne?
2015-12-30 22:36:55 Autor: Mirron
---.dynamic.gprs.plus.pl
A co z pomiataczem Wyborskim, nauczył się czegoś o kolei czy dalej tylko wymyśla tabelki inicjatywne?
2015-12-30 22:38:18 Autor: spie
---.static.ip.netia.com.pl
Prezes Excel? :D
2015-12-30 22:39:10 Autor: Mirron
---.dynamic.gprs.plus.pl
A co z pomiataczem Wyborskim, nauczył się czegoś o kolei czy dalej tylko wymyśla tabelki inicjatywne?
2015-12-30 22:43:04 Autor: gość
---.internetia.net.pl
Inicjatywnych tabelkowców na pęczki. Tylko pracować nie ma komu.
2015-12-30 22:53:53 Autor: lena
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Cieszymy się, jeszcze kilku należy pogonić z zarządu i to bez dużych odpraw, wziąć mądrych ludzi i do "roboty"- starczy sił i odwagi do zmiany, będzie dobrze!!!
2015-12-30 23:16:58 Autor: Kapciowy
---.centertel.pl
Wyborski nie jest taki zły. Na dyrektora Biura Wsparcia Procesów Zarządczych się nadaje. Tylko ze wtedy to biuro nie byłoby już nikomu i do niczego potrzebne.
2015-12-30 23:18:30 Autor: koledzy z CUPT
---.dynamic.chello.pl
my także solidaryzujemy się i czekamy na zmiany w CUPT :)

U nas dyrektor ma podwojną funkcję i pensje(?): jako p.o. Dyr. CUPT i jako dyrektor jednego z departamentów. Także mamy swoich "bankomatów" tyle ze nie z bankow ale z PWC, a jeden z dyrektorow ma romans ze swoja podwładną - podobno związki zawodowe interweniowały w tej sprawie, ale usłyszały żeby nie zajmowaly się sprawami osobistymi dyrektorow lecz zajęły się pracą.
Na szczęście CUPT idzie pod nowy resort infrastruktury i nowy wice- Stomma chce i tam zrobić porządek, bo docierały do niego informacje co się wyprawia (wynajem nowej siedziby w Warsaw Spire za kolosalne $$$, zaniedbania w wydawaniu kasy na kolej, itd)
2015-12-31 01:36:00 Autor: Zwrotniczy
---.dynamic.chello.pl
2015-12-31 07:53:57 Autor: Warszawa
---.centertel.pl
Super, trzymam kciuki. Jasiński zna kolej. A kto przyjdzie za 3 miesiące?
2015-12-31 07:57:40 Autor: Marcel
---.cebit.com.pl
Oj tam. Kategoria B5 akta poszły do przemielenia a kopie zawsze można zakwestionować.
2015-12-31 08:28:26 Autor: KolejorzPN
---.dynamic.chello.pl
Pawłowski przywrócił płynność finansową PKP PLK w latach 2004 – 2008
2015-12-31 08:29:15 Autor: SympatykPociagow
---.dynamic.chello.pl
Słyszałem, od ludzi, którzy z Pawłowskim pracowali że to bardzo wymagający człowiek ale jednocześnie bardzo uczciwy i dynamiczny...
2015-12-31 08:34:34 Autor: Realny kolejarz
---.dynamic.chello.pl
Dawno nie było w Zarządzie PKP S.A. tak kompetentnej osoby jak Mirosław Pawłowski. Mam nadzieję, że mu się uda.
2015-12-31 08:35:12 Autor: chuchutraain
---.dynamic.chello.pl
A ja mam nadzieję, że obecny Zarząd PKP S.A. zacznie kolej rozwijać a nie zwijać jak jego poprzednicy na Szczęśliwickiej!!
2015-12-31 08:47:35 Autor: Żona
---.cenzin.com.pl
Myślisz, że zdrady małżeńskie dotyczą tylko bankomatów? Z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że czasów przebankomatowych romansy dyrektorów z podwładnymi były w dobrym tonie i powszechnie akceptowane, szczególnie na PKP.
2015-12-31 08:57:01 Autor: Memento
---.cebit.com.pl
Pawłowski Pawłowskim ale ktoś sobie wyobraża Jasińskiego z np. Piotrem Wyborskim u boku?
2015-12-31 09:11:10 Autor: PetroF
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
... ach jaki wspaniały ten p.o prezesa - a jaki fachowiec, bezstronny, uprzejmy i fair dla pracowników ...........żenada - czy PIS nie ma lepszych kandydatur?
2015-12-31 09:17:15 Autor: podwładny
---.play-internet.pl
Wyborski, Mochocki i trochę niżej niejaki Dygudaj panie Prezesie zamelduj Pan wreszcie wykonanie zadania wywalając tych jakże zacnych "kolejarzy"!
2015-12-31 09:19:37 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
Dlaczego nie powołano Koguta?
przecież to fahóra nad fahóry...
2015-12-31 09:24:17 Autor: Memento
---.cebit.com.pl
Przecież Dygudaj to kolejarz a że ruchowiec jako automatyk, poczekajmy jak się spisze.
2015-12-31 10:31:17 Autor: dyzio
---.dynamic.gprs.plus.pl
czy ktoś wie jakie osiągnięcia na kolei ma po prezes PLK?
2015-12-31 10:41:00 Autor: kami
---.tor-exit.calyxinstitute.org
W odpowiedzi na post Memento:
"Przecież Dygudaj to kolejarz a że ruchowiec jako automatyk, poczekajmy jak się spisze."
Oooo Kruk wyleciał, tylko czemu tak późno. Co ten wybitny specjalista od kolejnictwa, jakości i operacyjności będzie teraz robił?. Może zostanie dyrektorem nowotworzonego megahitowego centrum jakości :-)
Tam na Targowej był taki też wybitny doradca zarządu od kolejnictwa co to se farbował nawet włosny na nogach. Ktoś wie może czy jeszcze go trzymają?
2015-12-31 12:08:26 Autor: aerwq
---.dynamic-ww-3.vectranet.pl
@Memento - trzymają...
2015-12-31 12:54:10 Autor: W-4
---.dynamic.gprs.plus.pl
Poszła woooonnnn wrona.. znaczy Kruk.
Jest jednak nadzieja na ten przyszły rok... Niech jeszcze się zabiorą za jego dziecko, któremu ostatnio samochodziki do zabawy kupował to już w ogóle będę ze spokojem czekał na nowy rok. Oj chyba nipochlebne informacje o nowym dziale, który się niedyskretnie zaczął panoszyć po polskiej kolei trafiły do tych, którzy nie chcą wspierać nowego na kolei kolesiostwa.
Z dwojga złego lepszy jednak kolejowy beton niż ta szemrana "jakość".
2015-12-31 13:06:51 Autor: gośćć
---.133.247.6
Ten Kruk to.... baaardzo zła postać.
2015-12-31 13:43:02 Autor: plk
---.tktelekom.pl
Trzeba cały pion zlikwidować.... należy spojrzeć w kadry kto pracuje... brak fachowców albo chociaż ludzi o kierunkowym wykształceniu... to co się dzieje w centrali przechodzi ludzkie wyobrażenie...
2015-12-31 15:18:11 Autor: od
---.static.ip.netia.com.pl
Od Dygudaja proszę się odtentegować. To nie jakiś podrzutek, tylko kolejarz.
2015-12-31 15:39:50 Autor: do
---.tktelekom.pl
Potwierdzam, odtentegować. Przez 4 miesiące zrobił więcej w tym biurze niż jego poprzednik przez 4 lata :)
2015-12-31 15:39:58 Autor: kwach
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dygudaj "równy" gość '. Z Jarkiem spojrzą sobie w oczy. Zostanie.
2015-12-31 16:13:18 Autor: kolej
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niejaki T. Kruk zrobił wiele złego swoim pracownikom, gdy był w PKP S.A. Nigdy nie umiał rozmawiać z ludźmi ani organizować im pracy. Był bardzo złym dyrektorem i żadnym fachowcem. Bardzo dobrze, że wreszcie został odwołany.
2015-12-31 16:22:31 Autor: lalka
---.By.Evoluso.com
W odpowiedzi na post W-4:
"Poszła woooonnnn wrona.. znaczy Kruk.
Jest jednak nadzieja na ten przyszły rok... Niech jeszcze się zabiorą za jego dziecko, któremu ostatnio samochodziki do zabawy kupował to już w ogóle będę ze spokojem czekał na nowy rok. Oj chyba nipochlebne informacje o nowym dziale, który się niedyskretnie zaczął panoszyć po polskiej kolei trafiły do tych, którzy nie chcą wspierać nowego na kolei kolesiostwa.
Z dwojga złego lepszy jednak kolejowy beton niż ta szemrana "jakość"."
Co ty opowiadasz, ta cała jakość to nie jest dziecko Kruka. Ten facet nie ma o tym bladego pojęcia. Typowy "plecak", który gdyby nie układy koleżeńskie to sprzedawałby bilety w kasie na centralnym za 1500 zł miesięcznie. To był dobry pijar dla niego i Filika. W parę fotek mógł se zrobić z młotkiem w ręku, w telewizji mógł się pokazać itd. Tematem jakości kręci dyrektor R. przy wsparciu doradcy zarządu S.
Odnośnie tych działów/zespołów od jakości to pełna zgoda, chyba nawet bardzo wielu się z tobą zgadza. Nalot koleżeńskich dzieciaków (średnia wieku chyba nawet trzydziestki nie sięga) z doświadczeniem w większości w firmach konsultingowych, głównie w tematyce austradowej i pochodnych. Dostali od ręki fajne "stołki" do tego fajne autka (też do użytku prywatnego) i jeżdzą po budowach uczyć się fachu. Ot, takie "wyciąganie siana" z głupiutkiej firmy, która na to pozwala.
2015-12-31 17:30:12 Autor: Blotand
---.adsl.inetia.pl
Kiedy Pan konsultant Mochocki wraca do Ernst&Young? Bo rozumiem że Pan Wyborski odejdzie dopiero po optymalizacji chronometrażu!
2015-12-31 17:31:38 Autor: kolooo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kruk delikatnie mówiąc chyba do dzisiaj albo raczej wczoraj nie wiedział co znaczy skrót PKP, tak jak on miał ludzi w d... to nikt inny, A farbowany na czarno z GDAKi siedzi i kase trzepie mercedesem cabrio jeździ i się uśmiecha do wszystkiego co chodzi.
2015-12-31 18:08:13 Autor: kochar
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post koher:
"Bankomaty!
WON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
którym bankomatom? Czy chodzi o Pana Skoczylasa - ds Finansowych, który przyszedł z Banku Gospodarstwa Krajowego????
2015-12-31 18:10:32 Autor: masza
---.torservers.net
@kolooo

Słyszałam, że ten farbowany z GDDKi to sobie też rzęsy i paznokcie maluje :-)
2015-12-31 19:40:22 Autor: R
---.protonet.pl
Nareszcie!
2016-01-01 10:13:27 Autor: j.
---.centertel.pl
[zmoderowano]
2016-01-01 17:36:42 Autor: Precz z okupantami bankowymi
---.free.aero2.net.pl
Kruk szykanował kolejarzy w czasie kiedy był zatrudniony w PKP S.A. jako naddyrektor. Zwalniał a potem zatrudniano na miejsce zwolnionych kolejarzy bankowców z pensją 2 razy większą niż dotychczasowi. Potem za zasługi Kubuś podarował mu posadę w zarządzie PLK.
2016-01-01 18:20:20 Autor: QQ
---.dynamic.gprs.plus.pl
Ale przez "Te dzieciaki" ceny w przetargach się poprawiły
2016-01-01 21:52:16 Autor: Kolejarz realista
---.dynamic.mm.pl
Super fachowiec WYBORSKI od utrzymania powinien odejść szybko.
Panu Dygudajowi z Gliwic ( Sosnowca ) podobno pomogła ciocia Elżbieta.
Nie wychwalajcie Pana Pawłowskiego przed zachodem słońca.
Pan J Kołodziejczyk to byłe Przewozy Regionalne w Katowicach ( po Pani Elżbiecie Pierzchałowej) a później BUMAR Łabędy - zbrojeniówka
Kto to Antoni Jasiński - co to za figura i skąd ?
To co się dzieje w PLK to jakaś paranoja !!
2016-01-02 13:25:37 Autor: GIWERO
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A zapomnieliscie o obchodowym, toromistrzu, zawiadowcy i robotniku torowym. Sami tylko rzadzicie bezmyslnie
2016-01-02 17:15:58 Autor: Zmiany cioci
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znacie Dygudaja, mieliście z nim styczność? Ja mam i wiecie co? Nie dość, że nie jest srkowcem co wszyscy wiedzą to i guzik a nie ruchowiec z niego! Ktoś wątpi niech z nim porozmawia technicznie na tematy rychowe i srkowe! Zresztą o czym tu gadać skoro sam siebie mianuje derektorem administracyjnym!
2016-01-02 18:46:30 Autor: Baltazar
---.cebit.com.pl
Podejrzewam, że Wyborski zostanie na swoim miejscu bo tylko mało myślący pchaliby się na jego stołek. Jasiński raczej PLKą długo nie pozarządza, więc jeśli jego następca będzie znał kadrę w PLK to może dobierze sobie drużynę, bo gra z podstawionymi zawodnikami to jak zabawa w ciuciubabkę.
2016-01-02 20:14:46 Autor: xx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kolejarz realista
Antek Jasiński był ok. 3 lata temu dyrektorem Zakładu Centralnego IC. Szkoda, że nie został prezesem IC, bo nareszcie powypieprzałby tych głąbów z pseudobiur potworzonych za rządów Celeja i przerzedziłby tych tzw. dyrektorków od spraw zbędnych.
Bo niestety ten szczaw Jacunio Leonkiewicz nic w tej firmie nie zrobi. Tylko dziwne jest to, że jego kumple bankomaty już prawie miesiąc temu sami podali się do dymisji, a on czeka nie wiadomo na co.
2016-01-02 21:19:52 Autor: Korneliuszem
---.146.70.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Znam dygudaja. Trochę poprawił, trochę popsuł. Ciężki zawodnik. Nie rozumiem po co o nim tu pisać?
2016-01-02 21:20:27 Autor: Korneliuszem
---.146.70.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Znam dygudaja. Trochę poprawił, trochę popsuł. Ciężki zawodnik. Nie rozumiem po co o nim tu pisać?
2016-01-02 21:20:43 Autor: Korneliuszem
---.146.70.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Znam dygudaja. Trochę poprawił, trochę popsuł. Ciężki zawodnik. Nie rozumiem po co o nim tu pisać?
2016-01-03 12:07:24 Autor: jacowiem
---.212.146.10
@xx masz rację. Antek Jasiński zna środowisko IC bardzo dobrze, zarówno dyrektorów jak i podwładnych różnej maści. Ostatni czas miał możliwość całkiem neutralnie przyglądać się tej... destrukcji.Mam nadzieję ,że wróci do IC na właściwe stanowisko czego mu wielu kolejowych fachowców życzy.
2016-01-03 17:04:08 Autor: ISHncdzujHJc
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niech ten wybitny rzecznik tej firmy zgłosi od załóg że trzeba do rady nadzorczej, robotnika torowego, obchodowego rzemieslnika( kierowca wózka motorowego), toromistrza i zawiadowce do spraw drogowych. Bankomatów i Microsoft WORD i EXCEL tam nie potrzeba.
2016-01-03 19:41:03 Autor: Gość
---.dynamic.chello.pl
Do redakcji RK.

Dlaczego nie piszecie o ostatnich zmianach w RN Intercity?

http://rynek-kolejowy.pl/aktualnosci/26884/zmiany-w-radzie-nadzorczej-pkp-intercity-1.html

W skład Rady Nadzorczej PKP Intercity zostali powołani: Cecylia Lachor, Henryk Sikora i mecenas Maciej Zaborowski.

Cecylia Lachor od lutego 2015 roku jest zastępcą kierownika Działu Finansów i Rachunkowości w Instytucie Kolejnictwa. W latach 2011 – 2014 była dyrektorem Biura Rachunkowości w PKP Intercity. Od 2005 do 2010 roku pełniła z kolei funkcję dyrektora Biura Rachunkowości i Finansów w PKP PLK, a wcześniej, w latach 2002 – 2004 była zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w PLK.

Henryk Sikora to przewodniczący Regionalnej Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Małopolsce.
2016-01-03 20:00:54 Autor: 256
---.dynamic.chello.pl
To nie są osoby do PLK.Widać krótka ławka i brak kompetentnych ludzi. Zadanej dpbrej zmany nie bedzie.
2016-01-03 22:04:20 Autor: A.Smuga
---.dynamic.gprs.plus.pl
Czy to oznacza, że niebawem nowym IT zostanie IZ Siedlce?
2016-01-04 21:41:45 Autor: W-4
---.dynamic.gprs.plus.pl
@QQ "Te dzieciaki" niczego nie poprawiły... tylko szkodzą..
Jeśli dla kogoś podniesienie cen to poprawa to super - pogratulować..
Szkoda tylko, że wzrost cen nie równa się lepsza jakość.. - pozostaje pytanie gdzie więc są te pieniądze? Hmmm czyżby ktoś nie docenił tych "dzieciaków" i się nie zorientował, że wymyślono inteligentny sposób jak te pieniążki przytulić?
A jaką te "dzieciaczki" poniosą odpowiedzialność? A no żadnej z wyjątkiem konieczności zmiany pracy bo w tej organizacji jakości bez jakości nie potrzeba nawet uprawnień budowlanych...ot doczekała się PLKa "fachofców"..
2016-01-05 18:59:45 Autor: masakra11
---.dynamic.gprs.plus.pl
no to ładnie
2016-01-08 07:16:47 Autor: fen
---.merinet.pl
to teraz zmiany pełnomocników zarządu.....chyba już wszystkich odwołali....i powołali jednego
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Kadry
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR