NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Za wyczyszczenie pociągu z graffiti zapłaci firma ochroniarska?

| KŚ / ms, Rynek Kolejowy 03.04.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-04-03 15:54:12 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
To jeszcze Impel musiałby zatrudniać byczków zdolnych do biegów poniżej 10 sekund na setkę, a nie emerytów i rencistów. I odpowiednio im płacić. Jedyne co te leśne dziadki mogą zrobić, to wezwać policję. A ta przyjedzie albo nie...
2015-04-03 16:04:51 Autor: emeryt66
---.play-internet.pl
Trudno oczekiwać aby panowie 60 plus ochronili pociąg przed grupą nastolatków.To rząd wmawia Ci że mając 66 lat możesz jeszcze rok pracować,jesteś młody i silny.Przecież Ci nastoletni bandyci mogliby zabić tych 60-latków!!! Kto potem będzie ich leczył? Rząd?
2015-04-03 17:12:14 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Graficiarze to nie banda Hunów czy tam kiboli albo złodziei węgla tylko zazwyczaj chuderlawe młodzińce co całe swoje życie spędzają na fejsie i z telefonem w ręce. W naturze to raczej sprytni padlinożercy niż wilki albo tygrysy. Nie trzeba komanda karków tylko dziada który biorąc pieniądze będzie robił to co do niego należy czyi pilnował obserwował by widoczny i reagował wystarczy krzyknąć cos tam i zadzwonić nawet nie na policje bo na tą nie ma co liczyć ale do swojej firmy która posiada odpowiednie środki by poradzić sobie z 5 pryszczami.
2015-04-03 17:13:24 Autor: orks
---.opera-mini.net
I bardzo dobrze. Niech firmy ochroniarskie zazaniechania ponoszą konsekwencje. Powinna to być oczywista oczywistość, nie zaś wyjątek i news.
2015-04-03 17:42:07 Autor: iccc
---.play-internet.pl
O, to może zaczną w końcu ochraniać. I prawdziwi ochroniarze się pojawią.
2015-04-03 18:34:42 Autor: emeryt66
---.play-internet.pl
Do cwanego Trako.Jak 60-letniego dziadza pobiją Ty zapewnisz mu prywatna opieka medyczna,co? Bo jeśli 60-letni pobity dziad,zda sie na opiekę z NFZ to zdechnie po tygodniu,w rocznym oczekiwaniu ne specjalistę,np.Chirurga,co? Zastanów się człowieku,60 lat,Ty możesz nawet nie dożyć jedząc kurczaki ze sterydami,szanuj 60-latków.
2015-04-03 18:52:54 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
Dawniej do SOK wieczorem zgłaszałem, że na postoju na torze ... stoją nowe jednostki czy składy do ochrony m/innymi graficiarzami.
Rano po nocy przez nich pilnowanej, ponownie zgłaszałem, lecz teraz ilo to m2 zostało pomalowane czy inne uszkodzenia. Przyjmujący zgłoszenie rzyczył sobie jeszcze bym podał ile to właśnie m2 zostało pomalowane lub jekie uszkodzenie i wartość szkody.

Moje rozmowy nagrywane przez nich kończyly się moim stwierdzeniem:
jak się nie nadajecie do tak prostej pracy a nie do spania w samochodzie (pracownicy podawali gdzie stoii ich samochód z ludźmi w środku) to ... (tu czasem padały słowa niecenzuralne). Zwaracali mi uwagę na to co ja mówię. Odp. moja była wtedy jeszcze gorsza.
Lecz u nich zawsze było to samo. Może teraz coś się zmieni.
2015-04-03 19:21:44 Autor: GdanskPoludnie
---.play-internet.pl
Najlepszy jest SOK w Tczewie...na holu dworca ciągle piją awantura się. .sikaja kolo kas..na peron ach piękne grafit powstaje...a tymczasem SOK TCZEW nic nie widzi nic nie słyszy a są ok 5 metrów od dworca. ..średnia wieku tam..to ok 70 lat...w pociągach ich nie widać. .jedynie czasem w Lidl w Malborku.:)..kto mi wyjaśni jakie cele ma SOK Tczew bo może faktycznie nie są oni od ochrony mienia kolejowego tylko pełnią inne funkcje.
2015-04-03 19:23:59 Autor: elfik
---.dynamic.gprs.plus.pl
Co to za firma ochroniarska zatrudniająca starych dziadków ?
2015-04-03 19:30:58 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Do cwanego Trako.Jak 60

Nie cwaniackiego tyko jak się drzemało w dyżurce zamiast pracować to się próbuje wzbudzić litość że dzidzia że go pobiją i tak dalej. Jak się nie ma predyspozycji to się nie podejmuje prosta sprawa ja nie mówię że mają dziadki jak tajsony iść do walki tyko mają robić to za co dostają garze czyi :
1 obserwować to chyba mało ryzykowne
2 patrolować czyli być widocznym że ktoś jest i pilnuje
3 zapytywać po co i na co są osoby na pilnowanym terenie
4 reagować czyi wykręcić odpowiedni numer w telefonie jak nie 112 to do patrolu firmy ochroniarskiej
Tylko tyle
2015-04-03 19:38:45 Autor: Haha
---.play-internet.pl
SOK? SOK powoli zamienia się w firmę ochroniarską. Piszą, że ruszą d... raz na jakiś czas, a jak się chce więcej to płać. Zgroza...
2015-04-03 20:34:49 Autor: he he
---.adsl.inetia.pl
@ Trako

Jak ty mało wiesz o życiu....
A widziałeś jeszcze mniej....

Ciekawe jak będziesz "śpiewał" jak oberwiesz od takiego .. pryszcza.
2015-04-03 23:57:03 Autor: Xawery
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poszukajcie sobie na Vimeo jak jakieś prymitywy bazgrzą Pendolino. Posłałem link do SOK ale jakoś bez reakcji. Życzę takim by im ktoś nowe ciuchy wypsikał sprayem, a jeszcze lepiej auta niech im wymalują. Ciekawe czy będą szczęśliwi?
2015-04-04 01:43:40 Autor: szewirb
---.opera-mini.net
czy nie moga parkowac na noc jednostek w Lazach? taniej wyjdzie spiac je i przejechac niz placic za ochrone i usuwanie pomalowan
2015-04-04 03:11:51 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Obecna firma ochroniarska, to pewnie Misza, Grisza i Anton.

Zamiast kupić kamery, rozwiesić na slupach i nagrywać wszystko. To śpią gdzieś, gdzie się da!.


http://www.amazon.com/Q-See-QT5716-16P3-2-16-Channel-Surveillance-Hi-Resolution/dp/B00I6LGGYO/ref=sr_1_32?ie=UTF8&qid=1428109732&sr=8-32&keywords=monitoring+camera
2015-04-04 09:33:59 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Co da ochrona? Beztitlino pomalowani w peronach podczas krótkiego postoju. Jest filmik na jutubie. Gnoje działają w kilka minut, więc ochrona by musiała stać po obu stronach składu.
2015-04-04 10:28:00 Autor: faer
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
KS jeżdżą takie brudne że grafiti ich nie oszpeci. Farba zejdzie z warstwą półrocznego brudu która narosła.
2015-04-04 13:56:30 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post Arrivederci:
"Co da ochrona? Beztitlino pomalowani w peronach podczas krótkiego postoju. Jest filmik na jutubie. Gnoje działają w kilka minut, więc ochrona by musiała stać po obu stronach składu."
@Arrivederci

Wystarczy dla przykładu zrobić jak w New York. Gdzie ochrona przyłapała na gorącym uczynku, kradnących z wagonów laptopy. Zaczęli uciekać, dwóch zastąpili na miejscu, a jeden ciężko ranny. W mediach nagłośniono i jest spokój.
2015-04-04 13:58:04 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Miało być!, dwóch zastrzelili na miejscu. Odstrzelić wandali, złodziei. I inni będą się bać.
2015-04-04 16:24:30 Autor: trezor62
---.252.56.148.internetia.net.pl
Szanowny Panie rzeczniku wasze składy jadą tak brudne że do każdego biletu KŚ powinny dopłacać szkodliwe do biletu . Swoją drogą ile płacą KŚ firmie za ochronę bo jak grosze to i taka ochrona i co w tym czasie robili Sokiści.
2015-04-04 18:27:43 Autor: quaz
---.adsl.inetia.pl
Z Impelem została zawarta umowa w drodze przetargu. Więc kryterium było zapewne cena jaką zażyczył sobie Impel. Tak wiec o co się burasz trezor62 ???
2015-04-06 19:04:14 Autor: DK
---.connectit.pl
Nareszcie pociąg KŚ jest czysty. Nie tylko graffiti usunęli, ale i warstwę brudu
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.