Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wielu chętnych na świąteczne pociągi. PKP Intercity obiecuje dokładać wagony

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wielu chętnych na świąteczne pociągi. PKP Intercity obiecuje dokładać wagony
Fot,. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Już w ubiegłym tygodniu Czytelnicy alarmowali nas, że bilety na niektóre połączenia kolejowe na okres świąteczny zostały już wyprzedzane. PKP Intercity monitoruje frekwencję w pociągach i przypomina, że od niedawna taką możliwość mają też sami pasażerowie.

Na początku tego miesiąca Czytelnicy pisali do redakcji "Rynku Kolejowego", że w sprzedaży brakuje biletów na niektóre kursy świąteczne (np. na połączenia EIP prowadzone Pendolino na piątek, 22 grudnia).

Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity przyznaje, że w związku ze szczytem przewozowym w okresie świątecznym niektóre składy notują wysoką frekwencję. – PKP Intercity na świąteczne i noworoczne podróże zwiększy liczbę miejsc w pociągach – zapewnia rzeczniczka. Nie ma jednak planów uruchamiania dodatkowych pociągów. – Przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję i tam gdzie jest to możliwe, dołączy dodatkowe wagony – zapewnia Serbeńska.

Przedstawicielka PKP Intercity przypomina, że od niedawna kupując bilet za pośrednictwem Internetu, pasażerowie mogą sprawdzić stan zapełnienia w interesujących ich pociągach. – Dzięki temu mogą wybrać taki, którym pojadą wygodnie, zajmując miejsce siedzące –zachęca.

PKP Intercity spytaliśmy również o jego potencjał taborowy, oraz o to, czy na obsługę ruchu świątecznego wpłynie brak lokomotyw elektrycznych, które nie wróciły z napraw (jak pisaliśmy tutaj, przetarg na wynajem zastępczych elektrowozów nie udał się). – W tegorocznym okresie świątecznym PKP Intercity dysponuje zbliżoną do analogicznego okresu ubiegłego roku liczbą wagonów i lokomotyw – zapewniła Agnieszka Serbeńska.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5