NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Tygodniowy strajk niemieckich kolejarzy

| Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy 04.05.2015 131

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-05-04 11:15:29 Autor: kolejarz3
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Koleje DB proponują maszynistom jednorazową premię w wysokości 1000 euro, a nasi włodarze kolei swoim pracownikom na Dzień Kolejarza płacą premię na otarcie łez ok. 200 zł. Normalnie żenada i śmiech na sali.
2015-05-04 11:47:18 Autor: ks77
---.play-internet.pl
Miałem okazję przejechać się w ostatni weekend koleją w PL i DE - u nas pociągi IC/IC, wagony bardzo ok, ale - jak jechaliśmy w pierwszym za ep09, to wagon wpadał w drgawki (to był króciutki skład). Kolejny jechał ok. Przy powrocie za to - hamowanie na stacjach za każdym razem było takie, że wszystko leciało ze stoliczka, a głowy odpadały od siedzeń.

W Niemczech RB i RE - zwyczajne "nahverkehr" regionalne i piętrusy, ale - to płynęło. Przy ruszaniu i hamowaniu. Czemu u nas, nawet z nowymi wagonami, tak nie da się? Czy mechanikom nie chce się końcówki hamowania wyłagodzić?

Kawa za 9-12 zł w Warsie przypomniała mi duże piwo serwowane do miejsca w LeoEx za jakieś ~3.20 zł. A przecież nie jesteśmy bogatsi od Czechów...
2015-05-04 21:25:55 Autor: Jaahquubel
---.dynamic.mm.pl
Niech ich drzwi ścisną! Strajkują akurat wtedy, jak ja do nich jadę! Podróż do Berlina przerąbana, podróż po Berlinie przerąbana...
2015-05-04 22:21:07 Autor: Xawery
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To zapewne spisek niemieckich "solidaruchów" i innych związków bo im się w tylnych częściach ciała poprzewracało. No jak oni śmią strajkować? Te nieroby itd. itp. A nie. Sorry. To w Niemczech ten strajk? Ooo! To nie. Przepraszam. Mają rację. Nie to co u nas. Porządne chłopy i bohaterowie. A u nas siedzą cicho jak stare ciotki! Związki nic nie robią zamiast strajkować!! Teraz ok?
2015-05-05 19:52:30 Autor: Jaahquubel
---.opera-mini.net
Jadę ZKA, właśnie nasza SG trzepała nas w Świecku. 20 minut w plecy.
2015-05-05 19:52:47 Autor: Jaahquubel
---.opera-mini.net
Jadę ZKA, właśnie nasza SG trzepała nas w Świecku. 20 minut w plecy.
2015-05-05 22:37:32 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
DB jest tak idealne, a tu kompletny Streik i wsio na autobahny?!
Łyso Wam miłośnicy pruskiego Ordung, co?
Ein Reich, ein Bahn, ein(e) Scheiße!
2015-05-07 21:37:51 Autor: zatruty avvarią
---.play-internet.pl
Avvaria (DB) nie strajkuje w Polsce? Boicie mechanicy swoich szefów z DB?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR