NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Remonty w Niemczech opóźnią pociągi BWE w dniach 26-27 marca

| PKP Intercity, 17 marca 2011 17.03.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2011-03-17 14:48:46 Autor: Maurycy
---.ntlworld.ie
No i proszę - Niemcy remontują tory i nie ma cyrku jak u nas
Przecież BWE na terenie Polski dostaną w plecy przynajmniej godzinę - bez remontów
2011-03-17 15:36:44 Autor: nastawnia
---.tktelekom.pl
@Maurycy: o czym ty kłapiesz?
2011-03-17 18:13:26 Autor: zorientowany
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Maurycy - za dużo zioła/kleju ?
2011-03-17 19:38:07 Autor: Maurycy
---.ntlworld.ie
zacni przedmówcy

o czym \"kłapię\" - a o tym że pomiędzy Warszawą a Krakowem z powodu remontu /tzw./ nie kursuje 1/3 pociągów a w pozostałych jest cyrk pod względem zapełnienia
opóźnienia - to norma

a tu raptem 2 pociągi BWE i 7-9 minut później z DB

ile dostaną w plecy po polskiej stronie - sprawdźcie zacni przedmówcy

a dopiero później o ziołach i kleju...
2011-03-17 20:26:57 Autor: Kysó
---.dynamic.upc.nl
Szanowny Maurycy:
Od kiedy to BWE kursuje trasą Warszawa - Kraków????
Przy okazji ponownie o ziolach i kleju...
2011-03-17 20:28:48 Autor: kwach
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
najpierw piszesz o godzinnych opóźnieniach BWE a potem przeskakujesz na CMK-ę...
jednak odstaw te zioła...
2011-03-17 20:38:32 Autor: Kysó
---.dynamic.upc.nl
Szanowny Maurycy:
Od kiedy to BWE kursuje trasą Warszawa - Kraków????
Przy okazji ponownie o ziolach i kleju...
2011-03-17 22:10:26 Autor: Tom
---.internetdsl.tpnet.pl
Ostatnio jak wracałem BWE to był objazd i staliśmy ponad godzinę aby przepuścić w Zwardoniu skład na jednotorze ale i tak akurat dla mnie była ta zaleta, że wysiadłem bezpośrednio u siebie we Włoszczowej i nie musiałem się przesiadać.
2011-03-18 10:13:32 Autor: przewoz
---.dynamic.gprs.plus.pl
No... BWE i Zwardoń. Tego jeszcze nie było :)

Tak się ciekawie składa, że zdecydowana większość opóźnień BWE w Polsce bierze się z Niemiec niestety.... Ostatnio to były strajki, wcześniej zima.

Tak na marginesie - obecny rozkład zamknięciowy na CMK przewiduje takie duże rezerwy, że żeby zrobić tam opóźnienie, to trzeba zdefektować albo mieć wypadek. Inaczej można się wlec 120 na CMK i będzie w planie.
2011-03-18 15:52:42 Autor: gorzowianin
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
a wie ktoś co remontują? czy to jakieś zwykłe naprawy typu ubicie tłucznia by zachować prędkość czy jak?
2011-03-18 17:31:50 Autor: zorientowany
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@gorzowianin

Tam takie roboty ( chodzi zapewne o podbicie a nie ubicie ) przeprowadza się w nocy.
2011-03-18 21:13:48 Autor: Maurycy
---.ntlworld.ie
znowu do zacnych przedmówców

ośmieliłem się porównać roboty wykonywane na DB /Berlin - Frankfurt/Oder/ do prac prowadzonych na CMK
2 /słownie: dwa/ pociągi BWE zostaną przekazane na polską stronę 7 - 9 min. później

i może ktoś z tego powodu zrobi cyrk

ile BWE na polskiej stronie codziennie dostają w plecy od Rzepina do Warszawy - wie ktoś?

bez ziół i kleju - łykam jedynie piwo
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.