NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Przelotowe TLK ominą Łódź Kaliską

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 24.08.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-08-24 09:04:45 Autor: lou
---.enterpol.pl
#Polska w ruinie? O nie, jednak coś jeszcze jeździ.
2015-08-24 09:52:51 Autor: victoria
---.dynamic.chello.pl
Ma ktoś nowy rozkład jazdy?
2015-08-24 10:14:40 Autor: G/o/r/a/l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ victoria

W necie jest, o choćby tu:

http://rozklad.plk-sa.pl/Plakaty

I tu:

http://rozklad.plk-sa.pl/Tablice

I tu:

http://rozklad.sitkol.pl/bin/query.exe/pn?

I jeszcze tu, choć interfejs odstrasza od używania:

http://rozklad-pkp.pl/

Pociągi PR i IC uwzględnia także choćby popularny e-podróżnik:

http://www.e-podroznik.pl/
2015-08-24 10:18:04 Autor: G/\/o/\/r/\/a/\/l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe swoją drogą, jak długo PIC będzie otrzymywało tą swoją bajońską dotację w obliczu rozkręcającego się już na dobre kolejnego kryzysu finansowego, he, he, he ;P
2015-08-24 11:09:27 Autor: pes
---.compi.net.pl
Kiedy w końcu będą przelotowe bieguny jak np USTRONIE po CMK omijające zdezelowaną 8 i oszczędzające 2h czasu podróży???
2015-08-24 11:10:13 Autor: Kflik
---.60.129.178
@lou

coś jeździ ale ile?
Proponuję się przejechać pociągiem np. z Gorzowa wlkp do Gdańska i wtedy ocenić (zwłaszcza w obliczu 0,5mld dla PKP IC) czy to już ruina czy jeszcze nie.

i ile to kosztuje w przeliczeniu na pasażera?
2015-08-24 11:14:02 Autor: miś uszatek
---.poz1.cyber-cafe.pl
Busiarze otwierają szampana!
2015-08-24 11:37:19 Autor: e33
---.esnet.pl
Posiada ktoś rozkład 2015/2016?
2015-08-24 11:44:58 Autor: Ka
---.toya.net.pl
Nawet PKP nie zna rozkładu na 2016r.
2015-08-24 11:59:42 Autor: G---o---r---a---l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Trako

Bez pracy nie miałbym czym (podobno) spekulować, nieprawdaż? Choć jaka to spekulacja, skoro obli detaliczne nie są notowane na GPW, a operacje w fundach realizowane są z opóźnieniem i to niemałym...
2015-08-24 12:10:50 Autor: G*o*r*a*l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Trako

No tak, ale zapomniałem, że dla osób nie zaangażowanych finansowo na rynku każda forma inwestycji choć troszeczkę bardziej "złożona" od bankowej lokaty jest już istną spekulacją... ;P
2015-08-24 13:14:28 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Ja tam swoje wiem jak to się mówi i studiuje na PŚ pracując jako maszynista więc daruj sobie smutasie. A tak wszystko wyżej lokaty bankowej jest spekulacją czy ci się podoba czy nie. Jeśli zakładam się z kolesiem że coś będzie warte więcej lub mniej i postawie kasę jestem spekulantem.
2015-08-24 13:30:49 Autor: Goral
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Trako

Wedle Twojego założenia niestety obligacje skarbowe (detaliczne) nie łapią się pod spekulację. Tyle tylko, że a) nie są gwarantowane w ramach BFG i b) kupując je dostaje się mocno uproszczoną formę rachunku maklerskiego, a tak poza tym, to realia inwestowania w nie w praktyce niewiele odbiegają od założenia zwyczajnej lokaty. Jest kapitał początkowy (przy obli nazywany wartością nominalną), są odsetki, jest podatek od nich odprowadzany przez dom maklerski, generalnie z praktycznego punktu widzenia niewiele się zmienia.
2015-08-24 13:57:27 Autor: Beatrycze
---.dynamic.chello.pl
Ma ktoś ten nowy rozkład???
2015-08-24 20:16:17 Autor: szynobus
---.dynamic.chello.pl
do pes:

Mam do ciebie prośbę. Otóż osłuchała mi się już ta twoja płyta o nienawiści do mieszkańców Radomia, Kielc, Jędrzejowa. Poproszę o coś nowego. Bo odcięcie miasta wojewódzkiego od reszty kraju nie wchodzi w grę, nawet jeśli tobie się nie podoba. Cieszę się, że pomimo skromnej oferty dalekobieżnej akurat ustronie tam jeździ. Wszędzie mieszkają ludzie i nie są tak egocentryczni jak ty. Słupsk ma trochę więcej połączeń zresztą kraju a w dodatku ma możliwości przesiadki w Gdynii. Jeżeli twoja wiedza kolejowa jest szersza - chętnie poczytam twoje opinie w innych sprawach - jeżeli nie - to bądź odważny i ujawnij się pod imieniem i nazwiskiem i szczerze napisz jak bardzo nienawidzisz mieszkańców świętokrzyskiego, że nawet chcesz im główną linię zamykać.
2015-08-24 21:24:50 Autor: pes
---.compi.net.pl
W odpowiedzi na post szynobus:
"do pes:

Mam do ciebie prośbę. Otóż osłuchała mi się już ta twoja płyta o nienawiści do mieszkańców Radomia, Kielc, Jędrzejowa. Poproszę o coś nowego. Bo odcięcie miasta wojewódzkiego od reszty kraju nie wchodzi w grę, nawet jeśli tobie się nie podoba. Cieszę się, że pomimo skromnej oferty dalekobieżnej akurat ustronie tam jeździ. Wszędzie mieszkają ludzie i nie są tak egocentryczni jak ty. Słupsk ma trochę więcej połączeń zresztą kraju a w dodatku ma możliwości przesiadki w Gdynii. Jeżeli twoja wiedza kolejowa jest szersza - chętnie poczytam twoje opinie w innych sprawach - jeżeli nie - to bądź odważny i ujawnij się pod imieniem i nazwiskiem i szczerze napisz jak bardzo nienawidzisz mieszkańców świętokrzyskiego, że nawet chcesz im główną linię zamykać."
NIE mam nienawiści do ludzi z regionu świętokrzyskiego....a jako ciekawostkę to mój ojciec urodził się i wychowywał w Radomiu....Jedyne czego nienawidzę to straty 2h prze jedna z najdłuższych relacji w kraju....Cały czas piszę wahadła po 8 tak łącznie z przełączaniem grupy wagonów/co z a problem 2-3 wagonowego Sienkiewicza na WWO podłączyć do USTRONIA, natomiast bieguny po CMK
2015-08-26 07:51:03 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post miś uszatek:
"Busiarze otwierają szampana!"
No, PolskiBus może się cieszyć... Szczególnie do Wrocławia, gdzie będzie ominięcie Kaliskiego + objazdy przez Krotoszyn z czasem jazdy Łódź - Wrocław 5h.
2015-08-26 11:16:09 Autor: G--o--r--a--l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Bozia

No, PB jedzie w 3h ;)
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR