NUMER 11/2022
NUMER 11/2022
Temat numeru:
Przewozy intermodalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Pracownicy PKP Cargo za strajkiem. Prezes zaprasza na rozmowy

| jm, Rynek Kolejowy 25.08.2015 148

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-08-25 15:49:44 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
No jasne - strajkować,
po 10 000 podwyżki,
na łeb,
jak w Grecji,
Dudy są za
Becia da...
2015-08-25 15:49:45 Autor: Malopolanin
---.116.200.66
"Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy działający w PKP Cargo poinformował dziś, że w referendum strajkowym ogłoszonym w dniu 28 lipca 2015 r. w spółce wzięło udział 57% zatrudnionych w Spółce pracowników"

Powoli idzie ku lepszemu. 2 lata temu w referendum strajkowym wzięło udział 64,99% pracowników Cargo. Teraz tylko 57%. W takim tempie za 2 lata już nie uzyskają kworum i strajku nie będzie.
2015-08-25 15:54:12 Autor: soltys
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeszcze jedno PDO i związki przestaną się liczyć, minie okres paktu gwarancyjnego i hohoho
2015-08-25 16:33:54 Autor: gol
---.95.236.12
Inni przewoźnicy już się cieszą - brawa kolejorze z cargo - byle tak dalej, a nie będzie czego zbierać ...
2015-08-25 17:44:55 Autor: kaczofan
---.adsl.inetia.pl
Za dwa miesiące wybory. A wtedy bankomaty polecą na twarze.
2015-08-25 18:32:06 Autor: RuruMaHobi
---.centertel.pl
DB Schenker i CTL dziękują wspaniały prezent! :-)
2015-08-25 18:33:33 Autor: Maćko
---.gdynia.mm.pl
No cóż, zarząd nie miał skrupułów, żeby sobie podwyższyć pensje, ale jak już trzeba było podwyższyć pensje pracownikom to się nie da. Mimo mojej niechęci do związków zawodowych, kibicuję pracownikom w realizacji ich żądań.
2015-08-25 18:51:42 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
PKP Cargo osiągnęło 276 mln zł zysku w 2014 r.

A na podwyżki dla pracowników ma iść 50 mln. Wstydu nie mają ludzie zarządzający tą spółką. Sami opływają w bogactwie a skąpią dla pracowników ciężko pracujących każdego dnia choćby te 200 zł podwyżki.
2015-08-25 18:55:18 Autor: FuFu
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
"Będzie to kosztować Spółkę 50 mln rocznie..."
Przecież nowe logo CARGO, które podobno ma obowiązywać od września będzie kosztowało 20 mln. Kto bogatemu zabroni.
2015-08-25 19:03:10 Autor: robol cargo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Związki mają atut jakim jest strajk i powinny pokazać tym z zarządu gdzie uciekają miliony złotych po błędnych decyzjach a jak odpuszczą 250 do grupy to po 7września mnie tam nie ma
2015-08-25 19:51:21 Autor: kaczofan
---.adsl.inetia.pl
"Według informacji uzyskanych od przedstawicieli związków zawodowych działających w PKP Cargo, spółka przeznaczyła miliony złotych na wprowadzenie nowego znaku firmowego spółki. Według nich, nowy znak niewiele różni się od dotychczasowego, za to kosztowne będzie przemalowanie tysięcy wagonów i lokomotyw ze znakiem PKP Cargo

Według informacji zamieszczonej we wtorek na stronie Federacji ZZP PKP, spółka zapłaci 20 mln zł za namalowanie nowego logo na wszystkich wagonach. "

http://www.rynek-kolejowy.pl/aktualnosci/25254/PKP-Cargo-nowe-logo-za-miliony-zlotych.html
2015-08-25 21:58:50 Autor: kanalia
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
proponuję, aby miediatorem w sporze został Henryk kopański wiceszef zwiazku maszynistow w Cargo, emeryt i działacz iławskiej PO. To da gwarancję zadowolenia z efektów rozmów z zarzadem. A wiadomo że prezes z PO znajdzie z Panem Henrykiem wspólny partyjny język!!!
2015-08-25 22:22:15 Autor: G-o-r-a-l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"(...) Zarząd PKP Cargo kontynuuje dialog i dąży do osiągnięcia porozumienia ze stroną społeczną (...)"

A tzw. strona społeczna skrzyknie się z górnikami i zablokują całą Warwsiawę i pół Polski. Kto zwiąholofi zabroni...
2015-08-25 23:31:43 Autor: Malopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post kaczofan:
""Według informacji uzyskanych od przedstawicieli związków zawodowych działających w PKP Cargo, spółka przeznaczyła miliony złotych na wprowadzenie nowego znaku firmowego spółki. Według nich, nowy znak niewiele różni się od dotychczasowego, za to kosztowne będzie przemalowanie tysięcy wagonów i lokomotyw ze znakiem PKP Cargo

Według informacji zamieszczonej we wtorek na stronie Federacji ZZP PKP, spółka zapłaci 20 mln zł za namalowanie nowego logo na wszystkich wagonach. "

http://www.rynek-kolejowy.pl/aktualnosci/25254/PKP-Cargo-nowe-logo-za-miliony-zlotych.html"
Fałszywka wypuszczona przez ZZ.
2015-08-26 01:31:09 Autor: erto
---.play-internet.pl
"(...) Pracownicy pracują ponad siły, łamane są zasady bezpieczeństwa, regulaminy i przepisy" - to pewnie ZZ już zgłosiły te naruszenia w prokuraturze.
2015-08-26 07:00:03 Autor: Józef M.
---.tczew.vectranet.pl
Jeśli tylko zaszkodzą pasażerom- powinni wreszcie ponieść karę.
2015-08-26 09:45:38 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
Towarzysze związkowcy!

Pomóżmy Beacie

Weźmy wałki i malujmy ściany nieotynkowane

Damy radę!!!!
2015-08-26 10:52:49 Autor: maszynista7
---.146.189.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Proponuje strajk minimum 6 miesięcy nie będą zawadzali na szlakach w pracy innym przewoźnikom.
2015-08-26 12:20:10 Autor: gustaw
---.dynamic.chello.pl
Maurycy itp.-zatrudnijcie się w Cargo przy naprawach lok i wagonów a bedziecie otrzymywali nawet 1500-1600 zł do ręki.
2015-08-26 14:47:59 Autor: gość
---.11.69.86.rev.sfr.net
Maurycy to ten co zawsze dużo plecie , ale bez związku z rzeczywistością
2015-08-26 15:47:54 Autor: nin
---.zory.vectranet.pl
a tymczasem na giełdzie


http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=7554



w ciągu miesiąca spadek akcji o 25 % do tego prowadzą działania jaśnie panujących nam " zwiącholi " - róbcie tak dalej a ludzie was rozliczą ! Jak jeszcze miesiąc temu akcje oscylowały w granicach 82 zł ( ludzie mogli zarobić więcej na akcjach niż na tych waszych zasranych podwyżkach ) tak teraz spadły poniżej ceny wyjściowej podczas debiutu na GPW ! To wasze działania doprowadzą tą firmę na dno ale jak już PKP Cargo będzie na dnie to wy oczywiście jak zwykle umyjecie rączki i jak gdyby nigdy nic wszystko scedujecie na innych ... Wszyscy wkoło będą winni tylko nie wy ! Żenua ...
2015-08-26 16:39:34 Autor: real
---.38.100.14.internetia.net.pl
@nin
....aleś Ty durak.....trzeba było sprzedać akcje jak były po 82 zł...... i kupić ponownie jak spadły o 25%..... i wszystkich co się do tego przyczynili po rękach całować....;)
2015-08-26 20:12:52 Autor: nin
---.zory.vectranet.pl
@real - gdyby tylko można było upłynnić te akcje przed upływem dwóch lat od daty ich emisji to dawno tak bym uczynił ;-( termin w/w upływa w październiku i to właśnie skłania mnie do różnych przemyśleń dotyczących tak nagłego spadku akcji PKP Cargo ...
2015-08-31 22:02:50 Autor: magnes
---.31173.se
Zanim będziemy mogli sprzedać te akcje, to spadną do 2 zł za sztukę. Może nawet ktoś odpowiedni tanio je wykupi?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 11/2022
NUMER 11/2022
Najnowszy numer miesięcznika „Rynek Kolejowy” dedykowany jest wyzwaniom, które stawia przed branżą zmiana otaczającej nas rzeczywistości… wcale zresztą nie pierwsza w ostatnich latach. Oprócz tego jak zwykle zapraszamy do lektury ciekawych wywiadów z samą czołówką producentów taboru i wykonawców infrastruktury. Nie brakuje również aktualności, takich jak rozbudowa portów, powrót pociągów na Litwę czy sytuacji transportu miejskiego.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR