Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity stworzyło kodeks kulturalnego podróżowania

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-07-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity stworzyło kodeks kulturalnego podróżowania
rys. PKP IC
Najczęściej podczas podróży pociągiem irytują głośne rozmowy telefoniczne lub ze współpasażerami – tak wynika z sondy przeprowadzonej przez PKP Intercity. Przewoźnik w ramach konsultacji społecznych zebrał opinie pasażerów na temat najbardziej drażniących zachowań w czasie jazdy pociągiem. Na ich podstawie PKP Intercity, wspólnie z ekspertem akcji - Adamem Jarczyńskim, stworzyło kodeks kulturalnego podróżowania.

Internetowe głosowanie stanowiło kolejny etap akcji „Strefa kulturalnego podróżowania”, zorganizowanej przez PKP Intercity w celu przygotowania kodeksu savoir vivre’u w podróży. Pisaliśmy o nim tutaj.

W pierwszym etapie przewoźnik zorganizował panel fokusowy, do którego zaprosił m.in. osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi, seniorów czy studentów. Następny etap akcji odbył się na facebookowym profilu PKP Intercity. Tam internauci mogli wziąć udział w głosowaniu na najczęstsze i najbardziej uciążliwe zachowania w trakcie jazdy pociągiem. Sonda trwała od 20 do 30 czerwca.

Głośne rozmowy telefoniczne najbardziej drażniące

Jak informuje PKP Intercity, w głosowaniu wzięło udział ponad 3 tys. osób. Dodatkowo, ponad 100 osób opisało swoje doświadczenia z podróży. Ponad połowę ankietowanych irytują głośne rozmowy współpodróżnych lub przez telefon. Internauci za drażniące uznali również zdejmowanie butów, pozostawianie śmieci w przedziale czy zajmowanie miejsc siedzących bagażem.

W komentarzach do ankiet internauci opowiedzieli również o swoich doświadczeniach z podróży pociągiem. Pojawiły się historie pasażerów, którzy m.in. podróżowali w przedziale z osobą spożywającą posiłek typu fast food czy podróżnym, który obcinał paznokcie w trakcie jazdy.

Konsultacje są cennym źródłem informacji na temat tego, co możemy zmienić, żeby podróż naszymi pociągami była jeszcze bardziej komfortowa. Kodeks kulturalnego podróżowania powstał przy uwzględnieniu zebranych opinii pasażerów. Chcemy, aby kodeks stał się częścią podróży pociągami PKP Intercity – mówi Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pamiętajmy o dobrych manierach

Efektem akcji „Stefa kulturalnego podróżowania” jest kodeks kulturalnego podróżowania. PKP Intercity wspólnie z Adamem Jarczyńskim przygotowało materiał podsumowujący zagadnienia, o których dyskutowano w czasie konsultacji. Stosowną ulotkę można pobrać tutaj.

- Pamiętajmy, że pociąg nie jest naszym prywatnym środkiem lokomocji. Na dworcu, na przystanku czy w przedziale, miejmy na uwadze, że kluczem w relacjach międzyludzkich jest życzliwość. Pomagajmy sobie nawzajem np. przy wkładaniu bagażu, a w czasie jazdy pociągiem zachowujmy się cicho i kulturalnie – podsumowuje Adam Jarczyński, ekspert ds. savoir-vivre.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5