Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity organizuje konkurs dla szkół

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity organizuje konkurs dla szkół
fot. PKP IC
Rusza organizowany przez PKP Intercity konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest promowanie kolei jako najlepszego środka transportu na szkolne wycieczki po Polsce. Konkurs objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  

Jak informuje przewoźnik, przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, która w kreatywny sposób pokaże do jakiego miejsca i dlaczego uczestnicy konkursu chcieliby pojechać pociągiem PKP Intercity na wycieczkę klasową. Praca konkursowa może mieć formę filmu, kompozycji muzycznej lub pracy multimedialnej.

Organizowany przez PKP Intercity ma zwrócić uwagę na pociąg jako środek transportu bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Kolej jest bowiem najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego. Charakteryzuje się ona dużo mniejszą emisją dwutlenku węgla niż transport drogowy i lotniczy. Organizatorzy konkursu chcą zachęcić szkoły do wybierania pociągu jako środka transportu na szkolne wycieczki po Polsce, a tym samym korzystania z oferty PKP Intercity.

Nagrody dla uczestników


PKP Intercity przewidziało nagrody dla twórców zwycięskich prac.

Pierwsza nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 12 700 zł) obejmuje:
  • 2 bilety grupowe, dla liczby osób odpowiadającej liczbie osób wchodzących w skład nagrodzonego zespołu Uczestników, na przejazdy tam i z powrotem pociągami PKP Intercity w 2. klasie, w dowolnej kategorii pociągów, na dowolnej trasie, z terminem realizacji do 30 czerwca 2023 roku, o łącznej wartości nie przekraczającej 9200 zł;
  •  Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • o Nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.
Druga nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 3000 zł) obejmuje:
  • o Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • o Nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.
Trzecia nagroda (o maksymalnej łącznej wartości 2500 zł) obejmuje:
  • Gadżety o maksymalnej łącznej wartości 1500 zł;
  • Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Szczegóły dot. konkursu dostępne są na stronie: https://konkurspoznajpolske.pl

- Kolej ma przewagę nad innymi środkami transportu zbiorowego pod wieloma względami. Pociąg to najlepszy środek transportu do podróżowania po Polsce dzięki temu, że jest bezpieczny, komfortowy, szybki, konkurencyjny kosztowo, jak również ekologiczny. Już na etapie edukacji szkolnej warto budować świadomość na temat znaczenia codziennych, prośrodowiskowych wyborów, także pod kątem tego, czym podróżujemy. Pociąg jako środek transportu na grupowe wycieczki szkolne może być jednym z elementów tej właśnie nauki – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie.

Oferta PKP Intercity dla szkół

Przewoźnik przypomina, że dla szkół ma przygotowaną ofertę przejazdów grupowych, pozwalającą obniżyć koszty podróży nawet o 30%. To propozycja dla tych, którzy podróżują w co najmniej 11 osób. Dzięki niej zniżka od cen regularnych na podróże pociągami kategorii TLK i IC wynosi 30%. Przy przejazdach pociągami kategorii EIC oraz EIP od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety są o 20% tańsze, a w piątki i niedziele PKP Intercity oferuje 15% rabatu od cen regularnych. Ponadto na każde 15 osób korzystających z przejazdu przypada jeden bezpłatny bilet (np. dla opiekuna).

Wniosek na przejazd w grupie składa się przez internet, za pośrednictwem podstrony przejazdygrupowe.intercity.pl. Można to zrobić już na 90 dni przed podróżą, co ułatwia planowanie wycieczki, gdy jest ona organizowana z większym wyprzedzeniem. Liczba miejsc dostępnych w ofercie jest limitowana, dlatego warto jak najwcześniej zamówić przejazd grupy. Najpóźniej można to zrobić na 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu. PKP Intercity rozpatruje wnioski na przejazdy grupowe maksymalnie do 5 dni roboczych.

Należy pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą jeszcze mniej. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami - przypomina PKP Intercity.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5