PKP Intercity zamierza odwołać się od decyzji Prezesa UOKiK. W naszej ocenie, wykonanie ww. decyzji, w obecnym stanie technicznym musiałoby wiązać się z wycofaniem promocyjnych ofert, takich jak Bilet weekendowy, Bilet podróżnika. Pod znakiem zapytania byłoby też dalsze prowadzenie internetowej sprzedaży biletów - informuje przewoźnik.
Wymienione oferty były bardzo dobrze oceniane przez Pasażerów, ponieważ pozwalały podróżować znacznie taniej aniżeli na warunkach standardowych. Podobnie jak w przypadku promocji organizowanych przez np. linie lotnicze czy operatorów telefonii komórkowej, korzystanie z ofert specjalnych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi np. rezygnacji lub zmiany warunków korzystania z usługi. Korzyści oferowane w ich ramach zwykle jednak znacznie przewyższały ciężar ww. ograniczeń dla konsumentów, co sprawiało, że klienci decydowali się na korzystanie z nich. Klienci nie akceptujący tych warunków, mogli i nadal mogą nabywać bilety według taryfy podstawowej, bezpośrednio w kasach biletowych.
Decyzją swą Prezes UOKiK uznał, ze niektóre ograniczenia dotyczące zmiany umowy przewozu lub odstąpienia od niej w ramach ofert specjalnych i sprzedaży internetowej naruszały zbiorowe interesy konsumentów. Zdaniem PKP Intercity, wybieranie przez szerokie rzesze Pasażerów zakwestionowanych przez Prezesa UOKiK ofert specjalnych i sprzedaży internetowej, pomimo istniejącego wyboru świadczy o ogólnie pozytywnym ich odbiorze przez Pasażerów. Uzasadnia to złożenie odwołania od decyzji Prezesa UOKiK.