NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Pierwsze Velaro D już kursują w relacji międzynarodowej

| IRJ/Global Rail News/lp, Rynek Kolejowy 28.07.2015 176

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-07-28 11:41:00 Autor: cts
---.opera-mini.net
Najbardziej podoba mi się to stwierdzenie: "...pociąg
został zamówiony jako rekompensata za duże
opóźnienia dostawcy..." Dlaczego u nas tak nie można? Tylko jakieś śmieszne kary, które i tak nie wiadomo czy są płacone.
2015-07-28 12:42:22 Autor: Eurotram
---.dynamic.gprs.plus.pl
@cts: Bo dla Siemensa ten pociąg to tyle co dla Pesy te kary. Przypominam,że na całym świecie jakoś państwa rodzime przez pierwsze dekady działalności były dość tolerancyjne dla swoich wielkich producentów z różnych branż,bo zdawano tam sobie sprawę jakie znaczenie ma duży i silny rodzimy producent ze znaczącym eksportem ( Toyota jeszcze w latach 80-tych była synonimem taniej,dalekowschodniej tandety). A poza tym znajdź mi na Zachodzie przetargi przygotowane tak na łapu capu jak u nas i z terminem dostawy na zaraz...a właśnie to sprowadziło na Pesę obecne problemy i bardzo źle by się stało gdyby to znacząco ją osłabiło bądź pogrzebało... tym bardziej że Newag nigdy takiej pozycji nie osiągnie (bo jest zwyczajnie znacznie mniejszy i łatwiejszy do łyknięcia przez silniejszego,co z czasem raczej nastąpi).
2015-07-28 16:07:00 Autor: wojtus
---.dynamic.gprs.plus.pl
artykuł o velaro D a dajecie zdjęcie ICE 3......
fachowy portal.....
2015-07-28 16:14:23 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
"Pozycję" Pesy najlepiej poznać po gnijących w krzakach Prokocimia wytworach tej fabryki złomu czyli ED74 ...
2015-07-28 23:09:56 Autor: fan kolei polskiej
---.web.vodafone.de
Polska czyli IC nogłaby też dogadać sie z DB i zamiast starych BWE puścić w takcie 2 godzinnym swoje ICE 1 do Warszawy.
2015-07-28 23:11:01 Autor: fan kolei polskiej
---.web.vodafone.de
Polska czyli IC nogłaby też dogadać sie z DB i zamiast starych BWE puścić w takcie 2 godzinnym swoje ICE 1 do Warszawy.
2015-07-28 23:56:45 Autor: Przemek IC
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przemek IC
W odpowiedzi na post wojtus:
"artykuł o velaro D a dajecie zdjęcie ICE 3......
fachowy portal....."
Dokładnie.
Pasowałoby jednak dostosować zdjęcie do zawartości artykułu.
ICE 3 a Velaro D- już design zewnętrzny jest inny a co dopiero inne szczegóły...
2015-07-29 00:22:43 Autor: Eurotram
---.internetdsl.tpnet.pl
A wracając do tematu przewodniego wątku: ciekawe jakie relacje obsługiwały wcześniej Velaro D? Bo jak pamiętam moje ostatnie wizyty na Frankfurt Hbf,to widziałem w sumie AŻ jedną sztukę i to niestety mijałem się z nią wyjeżdżając z dworca (za to C było w choinkę).
2015-07-29 03:45:06 Autor: sb
---.opera-mini.net
czy w UK nie jest aby inna skrajnia?
2015-07-29 08:39:39 Autor: Zdenek
---.43.4.226
@sb

Na sieci konwencjonalnej w UK jest mniejsza skrajnia od strain berneńskiej (dokładnie to szereg skrajni, bo co linia to inna skrajnia).

Pociągi ICE3 / Valero D mogą poruszać się tylko po lini HS1 wybudowanej w skrajni francuskiej i zgodnej z obecnym TSI dla high speedow.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR