Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Walka o terminale mobilne trwa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
21-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Walka o terminale mobilne trwa
Fot. Casio
Podczas trwającego przetargu PKP Intercity na terminale mobilne przewoźnik opublikował zapytanie do rynku dotyczące… jeszcze jednego terminala. Podobny przetarg Przewozów Regionalnych trafił za to do Krajowej Izby Odwoławczej.

Jak informowaliśmy przed dwoma tygodniami, PKP Intercity ma wkrótce rozstrzygnąć przetarg na dostawę 2150 terminali mobilnych w formie leasingu. Różnica w cenie pomiędzy ofertą konsorcjum TK Telekom i S&T a ofertą firmy Wasko wynosi aż 30 procent, ale ta druga firma nie miała jeszcze okazji zaprezentować próbki demonstracyjnej oferowanego zestawu.

W międzyczasie PKP Intercity opublikowało na swojej stronie RFI (zapytanie) o koszty rocznej dzierżawy jednego terminala. Po co, skoro trwa przetarg na dostawę dwóch tysięcy terminali? – Prowadzony jest przetarg na dostawę nowych terminali o określonych parametrach. Jednak zanim zostanie on zrealizowany, musimy korzystać z obecnie posiadanych urządzeń. Ich liczbę trzeba uzupełnić, tak, by drużyny mogły na nich pracować do czasu aż otrzymamy nowe terminale – wyjaśnia Marta Ziemska z PKP Intercity.

S&T nie mogło wyliczyć oferty dla PolRegio

Tymczasem duży przetarg na terminale mobilne trwa też w spółce Przewozy Regionalne (marka PolRegio). Przedmiotem jest dostawa aż 1780 nowych terminali mobilnych z dedykowaną aplikacją oraz drukarek i akcesoriów do terminali. Okres realizacji zamówienia to 44 miesiące. Tu wykonawca zostanie wybrany na mocy kryterium ceny (70 proc.), parametrów technicznych (25 proc.) i terminu realizacji (5 proc.).

Oferty pierwotnie miały zostać otwarte w poniedziałek, 24 lipca, ale odbędzie się to dopiero w sierpniu. Przyczyną jest odwołanie od warunków, wniesione przez S&T przeciwko specyfikacji zamówienia. Firma zakwestionowała aż 15 punktów specyfikacji, tłumacząc, że wymogi przedstawione przez Przewozy Regionalne uniemożliwiają skalkulowanie ceny oferty, a opis przedmiotu zamówienia jest niewyczerpujący i nierzetelny. Krajowa Izba Odwoławcza nie podzieliła tych zarzutów – odwołanie zostało w całości oddalone.

PKP Intercity niesłusznie unieważniło przetarg na monitoring

Warto odnotować, że KIO zajmowała się w tym tygodniu także jedną sprawą związaną z PKP Intercity. Konsorcjum firm TK Telekom oraz Polgard odwołało się od unieważnienia swojej oferty w postępowaniu PKP Intercity na zakup, instalację i utrzymanie monitoringu na trzech stacjach postojowych. Przewoźnik po odrzuceniu oferty unieważnił całe postępowanie, na co oczywiście również nie zgodził się odwołujący.

– Izba nakazała unieważnienie czynności unieważnienia postępowania i odrzucenia oferty odwołującego, nakazała również ponowne badanie tej oferty – informuje „RK” rzeczniczka Izby Magdalena Grabarczyk. KIO oddaliła jednak zarzut udostępnienia innym wykonawcom rozwiązania oferowanego przez konsorcjum TK Telekom.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Od 21 do 31 mln zł na terminale mobilne PKP Intercity

Innowacje

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Od 21 do 31 mln zł na terminale mobilne PKP Intercity

Innowacje

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5