NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Nie będzie wzajemnego honorowania biletów na linii WKD

| wu, Rynek Kolejowy 11.12.2014 249

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-12-11 14:36:15 Autor: wukade
---
Bardzo dobra decyzja.
I dokładnie tak jest - mnóstwo "spadochroniarzy" z linii skierniewickiej przeładowało pociągi WKD do tego stopnia, że jest ścisk w pociągach nawet tam gdzie jest ich najwięcej na godzinę.
2014-12-11 15:17:46 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@wukade
Zła decyzja, gdyż zemści się to przy okazji remontu torów na WKD. Gdy mieszkańcy Pruszkowa i Grodziska będą się chcieli przesiąść na KM to KM może się "odwdzięczyć" piękny za nadobne. A straci na tym pasażer.
2014-12-11 15:25:02 Autor: @wukade
---.adsl.inetia.pl
x
2014-12-11 16:38:29 Autor: beblin
---.108.152.137.wlantech.pl
ojoj jaka zła decyzja . WKD poremontuje się jeszcze ze dwa lata ( ale tylko w w wakacje) , a PLK remont nlii podmiejskiej planuje na lata 2016 - 2017na całorocznie , ciekawe gdzie uderzy pasażer panie scorpio?
2014-12-11 16:46:52 Autor: bebln
---.108.152.137.wlantech.pl
i oto piękny scorpio ze swoim pięknym komentarzem .
Na kolana, filozof,romantyczny przemawia !!!. troska pasażera, troską scorpio ha ha.
2014-12-11 16:48:26 Autor: to jestchore
---.dynamic.chello.pl
jak juz wta stronę idą to niech sobie swoje tory położą
2014-12-11 18:05:59 Autor: marian
---.dynamic.chello.pl
Chwila bo nie rozumiem, będę mógł dalej jeździć na kartę miejską w granicach miasta?

[W mocy zostaje natomiast porozumienie o "wspólnym bilecie", na bazie którego posiadacze biletów okresowych ZTM (od dobowego wzwyż) mogą korzystać z pociągów WKD na odcinku Warszawa Śródmieście – Opacz. - red.]
2014-12-11 18:07:31 Autor: RJW
---.10.53.130
Jest to żenujące, że takie problemy jeszcze w ogóle są. Wielkie miasto musi korzystać ze wszystkich swoich systemów. A przecież WKD to jest trasa skm i powinna dawno być w systemie. A tłok w pociągach załatwia się odpowiednią podażą miejsc... Pasażera nie powinno to w ogóle obchodzić. Trudno przecież spamiętać, czy można czy nie można w danym dniu. tak ciągle się to zmienia.
2014-12-11 18:12:49 Autor: RJW
---.10.53.130
To pokazuje kolejny raz jak to jest wspólny ten WSPÓLNY BILET. Aglomeracyjny....
2014-12-11 20:41:51 Autor: marian
---.dynamic.chello.pl
Dziękuję za dopisanie tej informacji i wyjaśnienie.
2014-12-11 21:27:58 Autor: HH
---.dip0.t-ipconnect.de
W rejonie Berlina mieszka 4 mln ludzi, wiekoszosc dojezdza do Berlina do pracy i od 15 lat jest wspolny bilet na wszystko: autobusy, tramwaje, metro, SKM, czy pociagi na terenie miasta i nikt by nawet nie pomyslal, aby zerwac umowe.. to bylby skandal, a w Warszawie ...normalka.
2014-12-11 22:40:47 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
A czy Struzik już został o tym poinformowany?
On dotuje WKD i KMy. Powinien nimi nieco potrząsnąć.
ZTM (SKM) zawsze szedł na współpracę.
Przy byle awarii ogłaszają wzajemne honorowanie.
Dziś nadmierny tłok w WKD, jutro w pozostałych.
Kiedyś te tory muszą wyremontować.
Tego nawet w wakacje nie da się załatwić.
Powinni dogdać zwiększenie częstotliwości kursowania.
Od 14 grudnia SKM S1 w szczycie ma mieć zwiększoną
częstotliwość. Z 2 na 3 pociągi w godzinie.
W sam raz na remont torów WKD.
A oni co? - burki jedne. Nie potrafią dodatkowych składów
na tory wpuścić - choćby od Podkowy?
Tory mają własne (a właściwie dlaczego?) - nie mają
problemów z zamawianiem pociągów.
2014-12-12 11:40:33 Autor: XXyz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
14. POROZUMIENIE Z KOLEJAMI MAZOWIECKIMI – KM sp. z o.o.
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż obowiązuje porozumienie zawarte pomiędzy spółkami WKD i KM w sprawie wzajemnego honorowania biletów okresowych.
W związku z powyższym bilety okresowe odcinkowe imienne i bezimienne według taryfy normalnej lub ulgowej wydane w relacjach do/z:
Warszawa Śródm./Warszawa Śródm. WKD:
Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD
Milanówek/Milanówek Grudów
Pruszków/Pruszków WKD

Warszawa Ochota/Warszawa Ochota WKD:
Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD
Milanówek/Milanówek Grudów
Pruszków/Pruszków WKD

Warszawa Zach./Warszawa Zach. WKD:
Grodzisk Maz./Grodzisk Maz. WKD
Milanówek/Milanówek Grudów
Pruszków/Pruszków WKD
Ważne na przejazdy pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej są honorowane w pociągach Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o.
Ważne na przejazdy pociągami „Kolei Mazowieckich-KM” są honorowane w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej sp. z o.o.
Pod pojęciem „Grodzisk Maz. WKD” należy rozumieć wszystkie stacje WKD w obrębie miasta Grodzisk Maz. tj: Grodzisk Maz. Radońska, Grodzisk Maz. Jordanowice, Grodzisk Maz. Piaskowa, Grodzisk Maz. Okrężna.
Windykacja należności z tytułu przejazdu bez ważnego biletu odbywa się wg zasad obowiązujących u danego przewoźnika.
2014-12-12 18:09:01 Autor: WKD
---.adsl.inetia.pl
Bardzo dobra decyzja o nie honorowaniu poza odcinek miejski (do Opaczy).
I g.. mnie obchodzi co zrobi KM w czasie remontu na WKD, panie scorpio - jest pan przemądrzały do szpiku kości a realiów pan nie znasz. Na WKD sobie poradzą, ja też sobie poradzę. Na KM i PLK nie można liczyć - widać po tym co się teraz dzieje.
2014-12-12 21:09:24 Autor: .
---.lukman.pl
WKD, nieobwiniaj KM za to że PKPPLK daje D....Y.
KM jeździ po torach PLK i słono płaci za dostęp.
Tak to jest jak jest się skazanym na ten monopol...
2014-12-12 22:50:52 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post .:
"WKD, nieobwiniaj KM za to że PKPPLK daje D....Y.
KM jeździ po torach PLK i słono płaci za dostęp.
Tak to jest jak jest się skazanym na ten monopol..."
WKD też powinno oddać tory w zarząd PLK.
Bo dlaczego nie?
Dopiero byście jęczeli.
2014-12-12 23:18:58 Autor: warsawDream
---.adsl.inetia.pl
Zastanawia mnie tylko, czy HGW i Kopacz, podejmą decyzję o dymisji zarządu WKD przed świętami łącznie z radą nadzorczą, czyli BUCMAMI KTÓRZY NIE POTRAFIĄ ZAŁATWIĆ SPRAWY KTÓRĄ POTRAFI ZAŁATWIĆ ZWYKŁY SPECJALISTA!!!! czy dopiero po świętach. Państwo Prezesostwo, zacznijcie już szukać innych ciepłych stołków
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.