Partnerzy serwisu:
Pasażer

Linia 281 niegotowa na reaktywację? PLK zaprzecza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Linia 281 niegotowa na reaktywację? PLK zaprzecza
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Koleje Wielkopolskie opublikowały dziś informację o nowych połączeniach. Przewoźnik dojedzie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Nie wznowi za to przewozów na linii 281 Jarocin – Gniezno. Urząd Marszałkowski winił za to PKP PLK, ale zarządca infrastruktury odpiera te zarzuty.

O nowych trasach Kolei Wielkopolskich pisaliśmy w połowie listopada. Dziś przewoźnik oficjalnie potwierdził start nowych połączeń. – Udostępniamy nowe połączenia z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Uruchomienie nastąpi 10 grudnia br., a towarzyszyć temu będą działające w tym czasie na stacjach kolejowych Jarocin i Ostrów Wlkp. punkty informacyjne Kolei Wielkopolskich (od 6 do 10 grudnia włącznie) – czytamy w informacji przewoźnika.

W godzinę do Jarocina

Planowane czasy przejazdu na trasach z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosiły odpowiednio 60 i 95 minut. Przykładowe ceny biletów dla podróżujących na trasie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosić odpowiednio: bilet normalny 15,6 zł (Poznań – Jarocin) i 22 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.), bilet uczniowski 9,83 zł (Poznań – Jarocin) i 13,86 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.), bilet studencki 7,64 zł (Poznań – Jarocin) i 10,78 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.).

Dla wybranych odcinków lista stacji pośrednich przedstawia się następująco: do Środy Wlkp. – Pierzchno, Kórnik, Gądki, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina; do Jarocina – Mieszków, Chocicza, Solec Wielkopolski ,Sulęcinek; do Ostrowa Wlkp. – Biniew, Bronów, Taczanów, Pleszew, Kotlin, Witaszyce; Do Krotoszyna – Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Wolenice, Bożacin.

Dodatkowo podróżujący na trasie Poznań – Krotoszyn – Poznań zyskają cztery nowe połączenia obsługiwane wyłącznie przez tabor Kolei Wielkopolskich, a czas przejazdu na tej trasie będzie wynosił 93 minuty.

Co z połączeniami Jarocin – Września – Gniezno

Niestety, przewoźnik potwierdza podane przez nas wcześniej informacje, że do wznowienia przewozów pasażerskich na linii 281 Jarocin – Września – Gniezno na razie nie dojdzie. Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu podkreślał w informacji dla "RK", że to stan zaawansowania prac prowadzonych przez PKP PLK i prognozowane wydłużenia czasów przejazdu pociągów są przyczyną kolejnego przesunięcia reaktywacji

Nie zgadza się z tym Zbigniew Wolny z biura rzecznika PKP PLK. Jak informuje, przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych zadeklarowali Urzędowi Marszałkowskiemu i Kolejom Wielkopolskim, że zgodnie z harmonogramem prac infrastruktura pasażerska będzie przygotowana do uruchomienia przewozów pasażerskich między Jarocinem a Gnieznem na nowy rozkład jazdy 2017/2018. Przewidywane jeszcze do wykonania prace między Jarocinem a granicą IZ Ostrów Wlkp. oraz między Wrześnią i Gnieznem nie kolidują z możliwością techniczną powrotu na linię pociągów pasażerskich – podkreśla przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Według ekspertów, z którymi rozmawiał "Rynek Kolejowy" Urząd Marszałkowski może nie mieć pieniędzy na uruchomienie przewozów na linii 281, szczególnie w kontekście dużo większej dopłaty do przewozów, którą chce otrzymać PolRegio za udostępnienie "Feniksów". Pisaliśmy o tym tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów!

Pasażer

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów!

Redakcja/inf. pras. 29 kwietnia 2023

KW: Zakupy piętrowego taboru muszą jeszcze chwilę poczekać

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów!

Pasażer

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów!

Redakcja/inf. pras. 29 kwietnia 2023

KW: Zakupy piętrowego taboru muszą jeszcze chwilę poczekać

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5